Партнерський проєкт

"Неймовірно знову бачити дітей, які грають у футбол і на ігрових майданчиках. Через війну майже всі діти виїхали з нашого міста, і для мене таке щастя — бачити, що вони повертаються", — розповідає Ірина Корнус, вчителька хімії з маленького містечка на Харківщині. Ірина працює в освіті близько 20 років. Її щира любов до дітей це — справа сімейна: вона працює в тій школі, де й навчалася і багато років тому викладали її мама та бабуся. Ця школа розташована лише за 40 кілометрів від російського кордону.

Навіть після того, як війна розгорнулась так близько від дому, Ірина Корнус вирішила залишитися в рідному місті — продовжувати викладати в школі, піклуватися про свого 80-річного батька та підтримувати місцеву громаду. Разом з колегами вона наполегливо навчала дітей попри численні виклики війни Росії проти України. Вона одна з понад 655 000 українських освітян, які змогли й далі викладати завдяки бюджетній підтримці США. За майже два з половиною роки війни уряд Сполучених Штатів через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) надав $26,8 мільярда прямої бюджетної підтримки, допомагаючи українському уряду покрити критично важливі невійськові видатки, такі як зарплати для викладачів шкіл і університетів.

Порятунок, лікування, освіта: уряд США допомагає українцям отримувати життєво важливі державні послуги під час війни
З весни 2022 року уряд США через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) підтримує спроможність уряду України фінансувати критичні соціальні видатки попри повномасштабну військову агресію Росії.

За цей час Сполучені Штати стали найбільшим серед індивідуальних країн-донорів економічної допомоги для України, надавши вже $26,8 млрд прямої бюджетної підтримки.

Передані через механізми Світового банку американські кошти спрямовуються безпосередньо в державний бюджет, компенсуючи видатки уряду на виплату заробітних плат для приблизно 1,4 млн працівників, безперебійна робота яких є надважливою для виживання українців сьогодні й майбутнього відновлення країни — медиків, рятувальників, освітян і держслужбовців.

Крім того, завдяки бюджетному фінансуванню від США український уряд продовжує підтримувати найвразливіші частини українського населення, зокрема через соціальну допомогу внутрішньо переміщеним особам, малозабезпеченим сім'ям та іншим.

Сховати людей, документи та українську символіку

Напередодні 24 лютого 2022 року ліцей Ірини готувався до тимчасового переїзду. Його будівля мала пройти реновацію, щоб отримати сучасніші класи та бомбосховище. Натомість вона стала острівцем безпеки в перші дні вторгнення для місцевих жителів, які переживали постійні обстріли кремлівських військ.

Щоб прочитати цей матеріал потрібно оформити підписку. Перейдіть до повної версії сторінки.