На Biennale Architettura 2023 відкрився український павільйон — який він має вигляд
18 травня Україна вперше за майже 10 років офіційно відкрила власний павільйон "Before the Future" (Перед майбутнім) на 18-й Міжнародній архітектурній виставці — La Biennale di Venezia.
Архітектурна бієнале у Венеції цього року проходить за темою "Лабораторія майбутнього" й досліджує деколонізацію та декарбонізацію (процес переходу до низьковуглецевої економіки).
Тема "Before the Future" об'єднує два простори у Sale d’Armi, Арсенале та Spazio Esedra, Джардіні й подальшу програму колективних висловлювань, що будуть представлені тут.
Простори оформлено як різні типи захисних споруд і спільних місць безпеки, які після російського вторгнення в Україну стали невіддільною частиною життя для українського суспільства.
Український простір в Арсеналі — це темний зал з низькою стелею й вкритий тканиною, він огортає глядача безпекою закритого неба та захистом товстих стін.
Приміщення без денного світла, низькі та занедбані простори, стали життєво важливими місцями для виживання і надії на майбутнє для українців.
Земляні вали просто неба у Джардіні. Простір відтворює Змієві Вали, мережі укріплень 10-го століття в Київській області, які впродовж тривалого часу перетворювалися на кургани й пагорби, що в'ються крізь місцеві ландшафти.
Колись майже забуті сучасними киянами, ці кургани знову почали виконувати свої функції в перші дні повномасштабного російського вторгнення та уповільнили просування армії загарбників на Київ.
Кураторами цьогорічної виставки є Ірина Мірошникова й Олексій Петров з київського архітектурного бюро ФОРМА, а також Борис Філоненко, незалежний куратор, арткритик та головний редактор видавництва IST Publishing.
В обох українських просторах проходитиме також публічна програма: представники культурної спільноти розповідатимуть історії, розділяючи свій досвід з рештою світу. Це буде відкрита програма, сценарій якої розвиватиметься протягом шести місяців.
У виставці візьмуть участь понад 30 українських архітекторок й архітекторів і представників інших напрямів. Передбачається, що виставка також допоможе залучити до відновлення найкращих іноземних фахівців.