Презентували 11 будівель майбутнього, які побудують з дерева — фото
Dezzen презентував одинадцять проєктів споруд, які планують побудувати з дерев'яних матеріалів та конструкцій. Для будівництва використають масову деревину, з неї хочуть побудувати вежу, університет, стадіон та навіть термінал аеропорту.
Масова деревина, відома також як поперечно-клеєний брус (CLT) — це клеєна ламінована деревина, яка стає все більш популярною в архітектурі. Матеріал є низьковуглецевою альтернативою сталі й бетону.
1. Екопарк від Zaha Hadid Architects, Англія.
Екопарк від Zaha Hadid Architects стане першим у світі дерев’яним футбольним стадіоном й належатиме для футбольного клубу Forest Green Rovers.
Стадіон розраховано на 5000 місць, його збудують майже повністю з дерева, включно з дахом, конструкцією та обшивкою.
2. Rocket&Tigerli від архітектора Шмідт Хаммер Лассен, Швейцарія.
Найвищу у світі дерев'яну будівлю планують звести у Швейцарії, її спроєктував архітектор Шмідт Хаммер Лассен. Вежа заввишки 100 метрів матиме дерев’яну основу та опорну конструкцію. Ззовні будівлю облицюють теракотою. Будівництво планують завершити у 2026 році.
3. Світ Volvo від Henning Larsen Architects, Швеція.
У цій дерев’яній будівлі, що буде побудована у Швеції, планується центр для зустрічей компанії Volvo. Конструктивні колони та балки побудують з масової деревини, а плити для перекриття виготовлять з CLT. За словами дизайнера Henning Larsen Architects, проєкт має "встановити новий стандарт використання деревини в архітектурі".
4. Timber House від Adjaye Associates, Канада.
Timber House стане однією з найбільших дерев’яних будівель у Канаді. Це проєкт житлового будинку з доступними цінами на квартири, також там планують розмістити будинок для людей похилого віку. Ця будівля є частиною більшого проєкту, який має на меті створити "повністю електронне суспільство з нульовим викидом вуглецю".
5. Термінал А від BIG і HOK, Швейцарія.
Для аеропорту Цюриха архітектори розробляють термінал, основна конструкція якого складатиметься з V-подібних дерев’яних колон — це надасть будівлі природну палітру кольорів.
"Візуально спокійна палітра матеріалів, природне освітлення та біофілія — інстинктивна тяга людей до живої природи допоможуть відвідувачам змінити свій досвід перебування в аеропорту", — сказав представник компанії BIG Мартін Фолькле.
6. Лекторій Тілбурзького університету від компанії Powerhouse, Нідерланди.
У Нідерландах створять будівлю університету, яка не забруднюватиме довкілля й не спричинятиме відходів. Будівлю квадратної форми побудують з використанням розбірних і перероблених компонентів, включаючи 4,6 км дерев’яних балок для конструкцій і навісних фасадних панелей з вапняку.
7. Living Landscape від Jakob+MacFarlane and T.ark, Ісландія.
Living Landscape — багатофункціональна будівля, призначена для сміттєзвалища в Рейк’явіку. Архітектори прагнуть досягти нульових викидів упродовж всього часу експлуатації завдяки використанню деревини та відновлювальної енергії.
За словами архітекторів Jakob+MacFarlane і T.ark, після завершення будівництва вона стане "найбільшою дерев’яною будівлею в Ісландії".
8. Центральне метро Неаполя від EMBT, Італія.
Великі секції клеєного бруса використають для створення центральної станції метро Неаполя, яку споруджують уже. Барселонська студія EMBT заявила, що використання деревини має на меті "привнести частинку природи" в Centro Direzionale, навколишній район 1970-х років, спроєктований японським архітектором Кензо Танге.
9. Homerton College від Alison Brooks, Велика Британія.
Ще одна навчальна будівля у списку — студентський центр, спроєктований архітекторами компанії Alison Brooks для Кембридзького університету. Для будівництва використають CLT та клеєну ламіновану деревину, прихованоу зовні мідним покриттям.
10. Dock Mill від Urban Agency, Ірландія.
Одним із найбільш незвичайних проєктів у списку — добудова до вже діючого заводу у Дубліні — після завершення будівництва вона буде найвищою дерев’яною будівлею в Європі. Подвійний скляний фасад огортатиме дерев’яну конструкцію нової прибудови, яку архітектори називають "сучасним поглядом на оранжерею".
11. Pirelli 39 від Diller Scofidio + Renfro та Stefano Boeri Architetti, Італія.
У Мілані поруч з офісним хмарочосом Pirellino 1950-х років планують побудувати вежу із зеленими стінами, які змінюватимуть колір залежно від сезону, та дерев’яною конструкцією.
Проєкт є частиною реконструкції будівлі Gio Ponti, з якою він буде з’єднаний багатоповерховим скляним мостом.