Як міжнародний диплом відбудує Україну?
Вчитися в міжнародному виші, щоб повернутися та інтегрувати досвід у розвиток України. Саме так останнім часом все частіше звучить мета українських випускників, які прагнуть здобути вищу освіту за кордоном, демонструючи, що рушійна сила знань здатна подолати економічну нестабільність і соціальні виклики.
Ті, хто сьогодні інвестують у висококласну освіту, завтра будуватиме нову реальність, в якій ми житимемо.
Міжнародний диплом — квиток у світ глобальних можливостей
Для когось, диплом — це всього лише документ з печаткою про здобуття вищої освіти, для інших — це квиток на VIP-місця у перший ряд. Міжнародний диплом визнається у будь-якому куточку світу і дозволяє опанувати новітні технології, які навіть ще не представлені на широкий загал.
Навчання за кордоном для українців розширює коло знайомств, будує підґрунтя для майбутніх міжнародних партнерств, а також дозволяє використовувати найкращі можливості:
Науково-дослідницький потенціал. Студенти іноземних вишів можуть брати участь у наукових проєктах, використовуючи інноваційне обладнання та технології, які не завжди доступні в Україні.
Міжнародні програми стажування. Завдяки існуванню таких програм, як Erasmus +, студенти можуть вирушати на практику або навчання до будь-якої європейської країни, що надає цінний досвід та розширює кругозір.
Стипендіальні програми. Відмінна успішність і досконале володіння англійською мовою дозволяє українським випускникам отримати часткове фінансування освіти. Наприклад, учень Study.ua Єлисей Сімикоп з Кропивницького у 16 років став національним рекордсменом, склавши іспит з IELTS на 8.5 балів. Завдяки високому балу, він зміг отримати стипендію у розмірі €2 500, що дозволило покрити 30% вартості навчання в одному з найбільших університетів Нідерландів — Saxion University of Applied Science.
Враховуючи прагнення України до Євроінтеграції, міжнародна освіта здатна забезпечити відповідність фахової підготовки світовим вимогам. Адже практична спрямованість іноземних програм надає реальні знання, які дозволяють адаптуватися до глобальних викликів і навчитися знаходити вихід із кризових ситуацій. Це про знання майбутнього, які ідеально інтегруються у вітчизняні галузі, стаючи справжнім локомотивом прогресу вдома.
Які можливості сьогодні доступні для українських випускників?
Переважна більшість розвинених країн відкрили двері для українців, створивши максимально зручні умови для вступу:
ексклюзивні пропозиції і знижки на навчання;
стипендіальні програми;
спрощені умови вступу.
Діана Хоменко, керівник відділу освіти за кордоном, Study.ua:
"Досить часто, батьки думають, що навчатися за кордоном — це космічно дорого і виключно для заможних. Так, звичайно навчання в іноземній країні вимагає більших витрат, ніж в Україні. Але зараз чимало вишів пропонують різноманітні програми, які дозволяють заощадити до 50% вартості. Наприклад, Griffith College в Ірландії. Також значна кількість університетів Великої Британії готові запропонувати знижки. В той же час, Польща, яка є найближчим нашим географічним і ментальним сусідом у 2025 році суттєво підвищила вимоги для вступу. Відтепер для зарахування до польського вишу, студенту необхідно обов’язково скласти іспит із НМТ, а також продемонструвати високий рівень володіння англійською — IELTS 6.0-6.5. Таким чином польські університети намагаються обрати саме тих студентів, які дійсно готові успішно навчатись. При цьому, перспективи для випускника західноєвропейського університету (Нідерланди, Ірландія, Велика Британія) надають значно більші перспективи, дозволяючи стати конкурентоспроможним кандидатом на працевлаштування у престижних транснаціональних компаніях у будь-якому куточку світу або знайти своє місце у державному секторі вдома. Нашій країні необхідні фахівці з міжнародним досвідом, які сприятимуть відбудові держави.
Для тих, хто мріє про європейські перспективи, справжньою знахідкою є академічні програми, які дозволяють за рік опанувати іноземну мову, профільні предмети і продовжити навчання в університеті безкоштовно. Наприклад, навчання в Чехії чеською мовою, в Іспанії іспанською мовою є безкоштовним. Це надає чудові можливості для абітурієнтів та перспективи працевлаштування в країні.
Звичайно, це не повний перелік. За 25 років діяльності Study.ua, ми маємо 580 навчальних закладів-партнерів у 27 країнах. Але з абсолютною впевненістю можна сказати, що сьогодні шанси на зарахування і комфортні умови навчання у Великій Британії, США, Європі та Канаді — надзвичайно високі. Рейтингові університети світу чекають на українських студентів, а найголовніше — вони чекають на тих, хто повернеться на Батьківщину і будуть будувати майбутнє. Бакалаврат, магістратура за кордоном — це про інший спосіб мислення та досвід, який неможливо отримати з підручника".
Діяти потрібно зараз
Сучасний світ змінюється надзвичайно швидкими темпами і саме знання стануть фундаментом для новітньої, сильної та сучасної країни. Якщо не зараз, то коли? Майбутнє не чекатиме. Воно в руках лідерів нового покоління, здатних ефективно застосовувати найкращі світові практики.
Отримати безкоштовну консультацію експерта, який допоможе побудувати освітню траєкторію та зосередитися на важливому, можна на сайті.