Зміст:
  1. Як Харків готується до різдвяних свят
  2. Головна ялинка Харкова всіх зустрічає в метро
  3. Ілюмінації — на часі чи ні

Як Харків готується до різдвяних свят

Харківська ялинка (Фото Дар'ї Лобанок)

Новорічні прикраси почали встановлювати ще наприкінці листопада. Уже 6 грудня, на День святого Миколая, в Харкові офіційно запалили гірлянди та ялинку в метро. У перші вихідні подивитися на новорічні декорації вийшло багато людей. Усе це нагадало 23 серпня, коли місто відзначає одразу два свята: День Державного прапора України та День Харкова, — тоді вперше за три роки увімкнули "зоряне небо".

Цьогоріч у Харкові прикрасили парк Шевченка. На місці центрального фонтану встановили інсталяцію фігур на ковзанах. З іншого боку містку розмістили родину оленів.

Новорічний Харків (Фото Дар'ї Лобанок)

Алеї в парку прикрашені святковими арками та ліхтарями, які прямісінько ведуть до наступної інсталяції. Усе це супроводжується різдвяними піснями з гучномовця.

Парк Шевченка у Харкові (Фото Дар'ї Лобанок)

— Який же гарний Харків взимку, — каже хлопець, проходячи повз. — Це так нагадує довоєнне місто. Хоча тоді воно яскравіше прикрашалося.

Загалом увесь парк заполонили місцеві жителі. Дехто прийшов із родиною, маленькими дітлахами. Дехто стоїть поодиноко та милується вогниками. У цій атмосфері з’являється відчуття, ніби війна далеко й небезпека зовсім не відчувається.

Новорічний Харків (Фото Дар'ї Лобанок)

Біля Харківського національного академічного театру опери та балету імені Миколи Лисенка — улюбленого місця скейтбордистів — розташували величезну фігуру новорічного оленя, лускунчиків із янголами, ялинки з іграшками та фотозону "Незламний Харків".

Важко сказати, до якої з локацій була більше черга, проте легко було почути гучний сміх дітей та враження дорослих. Люди телефонують через месенджери своїм рідним, які зараз не в місті, щоб показати, який Харків красивий.

Лариса Семенівна говорить зі своєю донькою Оленою, яка виїхала в Італію ще в березні 2022 року.

— Бачиш мене? Доню, я не знаю, як там Італія, але подивися, який красивий Харків. Повертайся!

Пані Лариса залишилася тут сама. Дочка запрошувала приїхати на свята в Італію, проте жінка відмовилася, бо не хоче залишати свій дім.

Харків, інсталяція біля Оперного театру (Фото Дар'ї Лобанок)

Навпроти Оперного театру, там, де стоїть черговий символ Харкова — Дзеркальний струмінь, перед фонтаном поставили величезну сніжинку, дещо схожу на зірку, навкруги якої великі ялинкові кулі. Сам фонтан прикрасили святковою ілюмінацією. З усіх боків фотографуються і діти, і дорослі.

Харків, сніжинка біля Дзеркального струменя (Фото Дар'ї Лобанок)

Усі магазини та заклади, що розташовані на Сумській — за Оперним театром, уже організували новорічну атмосферу: вивісили гірлянди, почепили різдвяні вінки та прикрасили вікна сніжинками.

Біля однієї з декорацій фотографується пара Ксенія та В’ячеслав. Кажуть, що до святкування Різдва та Нового року готові.

— Будемо святкувати прямо в метро, під ялинкою, — сміється Сергій. Його дружина каже, що вже зробила список страв, які будуть на святковому столі: олів’є, оселедець під шубою та холодець. До них має приїхати син із Києва.

Фотозона біля Харківської міськради (Фото Дар'ї Лобанок)

Декорації також встановили біля будівлі міськради — поставили фотозону з лускунчиками, а вздовж дороги, одразу під домом, зробили арку з блискучих куль. У сквері біля станції метро "Університет", навпроти Держпрому, встановили фігуру Святого Миколая на санчатах. Крім того, нещодавно комунальники прикрасили ілюмінацією стели на в’їзді в Харків. Вулицями можна зустріти прикрашені гірляндами трамваї.

Харків'яни фотографуються біля ялинок (Фото Дар'ї Лобанок)

У міськраді зазначили, що кожна з декорацій використовувалася до повномасштабного вторгнення. Тож жодних нових фігур не купували.

Ялинки біля Харківської міськради (Фото Дар'ї Лобанок)

Головна ялинка Харкова всіх зустрічає в метро

Цього року в Харкові прикрасили три станції метрополітену: "Університет", "Історичний музей" та "Наукову".

На "Науковій" колони прикрасили святковою ілюмінацією, на станції "Історичний музей" розташована ціла резиденція Святого Миколая, яку відкриють 26 грудня.

Резиденція Святого Миколая у метро Харкова (Фото Дар'ї Лобанок)

Там стоїть казковий будиночок, ялинка, олені та поштова скринька, куди можна кидати листи Миколаю.

Харківське метро (Фото: Дар'ї Лобанок)

На станції "Університет" встановили головну новорічну ялинку міста та облаштували фотозону. Як і на вулиці біля декорацій великі черги, так і в метро — кожен намагається сфотографуватися біля ялинки. Усі прикраси взяли із Центрального парку.

— Ми ще не бачили всі ілюмінації на вулиці, поки що побачили лише метро. Дуже гарно тут, думаю, що на вулиці теж буде неймовірно, — розповідає про враження Олена.

— Немає ніде кращого міста, ніж Харків. Ми зробили висновок, що Україна вже перемогла й переможе. І Харків ніколи не завоювати, — додала її мама Надія.

Олена та Надія прийшли на ялинку у метро Харкова (Фото Дар'ї Лобанок)

Мама з донькою — з області. Тому часто приїздять у Харків у різних справах: робочих або просто погуляти містом.

Крім того, у метрополітені на станціях "Університет" та "Історичний музей" щосереди, щочетверга та щоп’ятниці о 17:00 проводять концерти творчого проєкту "Разом до Перемоги!". Люди, які виходять із потяга або, навпаки, чекають — зупиняються, щоби зафільмувати на камеру або підспівати улюбленим композиціям. Святкові заходи триватимуть тут до 6 січня.

Концерт у харківському метро (Фото Дар'ї Лобанок)

У кутку стоїть військовий Максим — фільмує на телефон концерт.

— Я сюди прийшов із сином. Приїхав на кілька днів, щоби провести час із родиною. Син попросив відвести його до резиденції, щоб надіслати лист Миколаю. А тут концерт. Це хороша ініціатива. Людям треба відволікатися, — розповідає Максим.

Проте сам чоловік не має новорічного настрою. Але дуже хоче, щоб його син та дружина мали змогу спокійно зустріти Новий рік.

Фотозони у харківському метро (Фото Дар'ї Лобанок)

Останніми тижнями в Харкові доволі тихо. Немає масованих обстрілів. Але торік російська армія напередодні Нового року масовано обстріляла місто. Ввечері 30 грудня 2023 року в Харкові пролунало понад шість вибухів. Тоді постраждала центральна частина міста. Було поранено 16 людей, серед яких був підліток.

Ілюмінації — на часі чи ні

Далеко не всім сподобалася ідея прикрасити місто ілюмінаціями. У соцмережах розгорнулися цілі дискусії стосовно цього. Дехто вважає, що прикраси у воєнний час — це марнотратство та нецільове використання електроенергії. Інші переконані, що варто підтримувати новорічний настрій.

Харків, святкова ілюмінація (Фото Дар'ї Лобанок)

Люди, які проти прикрас, аргументують тим, що зараз, коли в більшості населених пунктів немає світла й не вистачає електрики, у Харкові горять гірлянди. Водночас в обласному центрі, як прифронтовому місті, не вимикають світло, на відміну від громад.

"Коли народ між свободою та хлібом обирає, щоби було красіво, то хєр його знає, навіть, шо сказать…", — написав про ілюмінації Ігор Черняк, військовий та депутат Харківської міськради.

Деякі автомобілісти теж не задоволені, оскільки вважають, що встановлені світлові фонтани та яскраві кулі з Fantasy Park на Клочківському узвозі відволікають від дороги.

"Красиво водіям, які задивилися на цю красу на небезпечній ділянці дороги й потрапили у святкове ДТП", — прокоментував волонтер Олесь Штефчук.

Однак у патрульній поліції зазначили, що водії не зверталися зі скаргами на новорічну ілюмінацію вздовж доріг.

Так само було й багато позитивних коментарів на підтримку Харкова та різдвяної атмосфери.

Хаків, парк Шевченка. Фото Дар'ї Лобанок

Біля головної ялинки в метро зустрічаю свого друга та питаю, щоб він побажав Харкову на Новий рік.

— Дуже важко будувати плани, коли ти живеш із думкою про те, що в будь-який момент Росія може вбити тебе КАБом або навіть дроном, зробленим буквально з картону. Проте моє бажання, щоб у 2025 році Харків повернувся до стану своєї "нормальності", коли він був містом студентства та науки. Я мрію знову почути, як на одній вулиці люди говоритимуть арабською, англійською, китайською, а десь будуть співи індійською. Але це все авжеж буде реально, коли закінчиться війна, тож найголовніше бажання — авжеж, перемога над РФ, — розповів про свої побажання місту Назар із Харкова.