Зміст:
  1. Тестовий період у цифрах
  2. Досвід застосування "Мрії"
  3. Що далі?

Тестовий період у цифрах

Фото надане командою застосунку "Мрія"

Вебпортал і мобільний застосунку складаються з плану дня, конструктору розкладу, динаміки досягнень, чатів, бібліотеки персоналізованого контенту від провідних освітніх платформ, Мрія ID.

За перший семестр пілотування "Мрії" — від початку вересня 2024 року — до проєкту приєдналися 40 шкіл з різних областей Україні. Вчителі виставили понад 560 тисяч оцінок, учні отримали понад 86 тисяч домашніх завдань,а батьки перевірили успішність дітей понад 120 тисяч разів.

Досвід застосування "Мрії"

Колектив нікопольського ліцею (Фото надане командою застосунку "Мрія")

Нікопольський ліцей розташований за 8 кілометрів від фронту, працює в умовах постійних обстрілів. Проте його вчителі і далі викладають, а учні — навчаються.

Директорка закладу Олена Селютіна розповідає: "Смартфон легше взяти у тривожну валізку, ніж паперовий журнал чи ноутбук. Завдяки "Мрії" ми маємо доступ до всіх необхідних інструментів, навіть у разі евакуації".

Школа однією з перших доєдналася до бета-тесту "Мрії", щоб не тільки перевірити продукт, а й допомогти команді створити one-stop-shop рішення, яке б об'єднало різні інструменти.

До повномасштабного вторгнення ліцей був пансіоном, і щойно всіх дітей відправили по домівках, повернулись до навчання в дистанційному режимі. Частина дітей і вчителів залишились в місті, хтось виїхав.

Директорка нікопольського ліцею Олена Селютіна (Фото надане командою застосунку "Мрія")

Один із ключових викликів — забезпечити збереження даних. "Ми не знали, де будуть діти завтра. Але вони мали мати доступ до своїх табелів, оцінок, розкладу. Це не лише для успішності, а й для того, щоб продовжувати навчання навіть з іншого регіону чи країни", — розповідає директорка.

Про пілот проєкту "Мрія" Олена Селютіна дізналась з соцмереж і подала заявку. Вона користується платформою не лише як директорка школи, а і як мама: стежить за успішністю доньки, контролює її розклад і тримає зв'язок з колегами:

— "Мрія" допомагає мені тримати руку на пульсі. Я бачу, що колеги працюють, а якщо когось немає онлайн, одразу телефоную: "Ви живі, все гаразд?" У нашому регіоні це важливо.

Це перший семестр, який ліцей пройшов з державною цифровою екосистемою. "Я можу в кілька кліків побачити, хто з учителів працює, які теми викладають, які оцінки виставлені. Мені не потрібно чекати звітів чи розбиратися з журналами. Це дає мені впевненість, що процес триває, навіть коли за вікном вибухи", — підсумовує Олена Селютіна.

Ще один приклад — Гуляйпільська школа "Престиж", яка через активні бойові дії була змушена переїхати до Запоріжжя.

Школа "Престиж", місто Гуляйполе після 24 лютого 2022 року (Фото надане командою застосунку "Мрія")

У закладі не залишилося стін, але є учні, які й далі навчаються онлайн. "Один із головних викликів — зберегти зв’язок з дітьми, які роз’їхалися по всій Україні та за кордон і налаштувати дистанційне навчання", — каже директорка. Цифрова платформа допомогла залишитись на зв'язку з кожним учнем.

Максим Заборський, 10-класник з Гуляйполя (Фото надане командою застосунку "Мрія")

Коли обстріли наблизилися до Гуляйполя, 10-класник Максим Заборський разом із мамою та старшим братом вимушено виїхали до Німеччини. У їхньому рідному місті залишатися було небезпечно, але Максим і далі навчається в рідному ліцеї — за оцінками стежить через застосунок. Там само відмічає виконані домашні завдання та використовує план дня, щоб організувати свій час.

У селі Кривопілля на Івано-Франківщині, де часто бувають перебої з інтернетом та електроенергією, освітяни теж відчули переваги цифрової екосистеми.

Ліцей Василя Портяка – єдиний навчальний заклад у селі з населенням 1000 людей.

Ліцей Василя Портяка, с. Кривопілля (Фото надане командою застосунку "Мрія")

До впровадження "Мрії" вчителі були змушені заповнювати плани та журнали вручну, зберігаючи всі документи в школі. Це означало, що часом їм доводилося затримуватись у позаробочий час. Оцифрування допомогло суттєво зекономити час і сили.

"Мрія дозволяє генерувати календарні плани в кілька кліків, середні оцінки підтягуються автоматично, а під час виставлянні я одразу можу написати коментар для батьків та дитини, —ділиться вчителька математики Марія Томашевська.— І всі результати одразу відображаються у дітей та батьків у телефоні разом з примітками".

Син Марії Томашевської Михайло, учень п’ятого класу, також тестує "Мрію" — як школяр. "У застосунку я перемикаюся між ролями: виставляю оцінки своїм учням у журналі, а потім дивлюся, що задали сину".

Що далі?

З січня команда "Мрії" поступово підключає нові школи та готується масштабуватися на всі охочі заклади. Подати заявку на підключення можна на сайті: mriia.gov.ua/launch.

"Мрія" — це геймченджер системи освіти, який прискорить розвиток дітей, переконаний віцепрем'єр і очільник Мінцифри Михайло Федоров:

— Ми об’єднали технології, штучний інтелект та індивідуальні підходи, щоб кожна дитина могла знайти свій шлях і досягти великих цілей. Вчителям "Мрія" допоможе позбутися бюрократії, батькам — краще зрозуміти свою дитину.

У червні 2023 року президент Володимир Зеленський анонсував створення застосунку для батьків і дітей на основі ШІ. На розробку "Мрії" пішло $1,5 млн донорських коштів, які надав уряд Швейцарії у межах програми EGAP Фонду Східна Європа (ФСЄ).