Український прапор посеред Сени. Церемонія відкриття Олімпійських ігор у 10 фото
26 липня відбулася церемонія відкриття літніх Олімпійських ігор 2024 у Парижі. Сама подія тривала приблизно чотири години в умовах зливи. Відтак гості та глядачі спостерігали за відкриттям під парасольками і в дощовиках.
Однак погодні умови не завадили Олімпійському вогню пройти довгий шлях із рук в руки відомих у спорті й не лише особистостей. Серед факелоносців був американський репер Снупп Доґґ.
Олімпійських вогонь пронесли не лише вулицями Парижа, але й дахами, музеями, річкою та памʼятками. Серед інших факелоносців були: президент Міжнародного олімпійського комітету Томас Бах, акторка Летиція Каста, український легкоатлет і чемпіон Олімпійських ігор 1988 року зі стрибків із жердиною Сергій Бубка.
Відкриття Олімпійських ігор у Парижі точно ввійде в історію. Адже родзинкою вечора стали виходи олімпійських збірних. Це була не просто хода, а мандрівка на човнах річкою Сена з видом на головні памʼятки французької столиці.
На кожному кораблі майорів стяг країни, а також виднілись характерні кольори форми національної збірної. На флотилії №80 український прапор тримали плавець Михайло Романчук і тенісистка Еліна Світоліна.
Форму для олімпійської збірної України розробив польський бренд 4F. Одяг оздоблений колоссям і традиційною українською вишивкою.
Загалом делегація з України налічувала 58 осіб. Не всі спортсмени приїхали на відкриття, але присутніми були фехтувальниця Ольга Харлан, дзюдоїстка Дарʼя Білодід, тенісистка Марта Костюк. Очолив делегацію президент НОК України Вадим Гутцайт.
Серед інших яскравих олімпійських форм – червоні костюми збірної Канади та вогняний одяг іспанських спортсменів.
Загалом у церемонії відкриття взяли участь понад 10,5 тисяч атлетів із 206 країн світу.
Під час церемонії було чимало технологічних феноменів. Організатори використали штучний інтелект, завдяки якому, наприклад, оживали статуї. Окрім цього, був показ мод, танцювальні й музичні виступи, зокрема Леді Гаги.
Після опівночі олімпійський вогонь дістався садів Тюїльрі. Серед останніх факелоносців були відомі спортсмени – тенісисти Рафаель Надаль і Серена Вільямс, а також футболіст і тренер Зінедін Зідан.
До чаші, де остаточно запалили Олімпійський вогонь, факел донесли два представники французької олімпійської збірної.
Олімпійський вогонь підняли на повітряній кулі над Парижем. Закрила церемонію Селін Діон піснею Едіт Піаф "L’Hymne à l’amour".