Зміст:
  1. Святковий поїзд у Новий рік
  2. Свято на висоті 10 000 метрів над Землею
  3. Новорічний похід у гори
  4. Новорічна ялинка в… печері

Ще не маєте планів на цей Новий рік або ж просто втомилися від традиційного й одноманітного святкування?

LIGA.Life підготувала ідеї для тих, хто хоче нестандартно зустріти новий 2025 рік, і поспілкувалася з українцями, які вже мали такий досвід. Приміром, дехто спеціально планує свою поїздку так, щоби провести новорічну ніч у поїзді, когось вабить можливість святкувати високо над землею в літаку, а для інших ідеальний варіант — зібрати наплічник і вирушити у похід Карпатами.

Святковий поїзд у Новий рік

Торік близько 8 тисяч пасажирів зустрічали новий 2024 рік у вагонах "Укрзалізниці". Загалом тієї святкової ночі Україною курсували 90 потягів, і в одному з них – з Києва до Одеси – їхала менеджерка з продажів Світлана Василишин.

"Моя сестра зустрічала Новий рік у поїзді й завжди з великим захватом розповідала про той досвід. Зранку 31 грудня чомусь я згадала її історії й подумала, що теж хочу влаштувати собі таке свято. Тож купила квиток на поїзд і почала збиратися в дорогу", – розповідає дівчина.

Аби створити атмосферу свята в купе, Світлана придбала маленьку ялинку й гірлянди на батарейках, а також взяла з собою ноутбук для перегляду новорічних фільмів і улюблені смаколики. "Мені хотілося створити щось магічне, щось особливе й незабутнє. Я звантажила улюблені новорічні фільми – "Сам удома" і "Реальне кохання", накупила багато різної смачної їжі, адже розуміла, що зі мною їхатимуть інші пасажири і провідники. Мені хотілося їх пригощати", – розповідає Світлана.

Фото Світлани Василишин

Тієї ночі у купе разом зі Світланою їхала ще одна пасажирка. Щоправда, час у своєму купе вони майже не проводили, адже швидко познайомилися з сусідньою компанією й святкували ледь не всім вагоном.

"Навіть якщо ти сідаєш у поїзд сам, то це зовсім не означає, що ти сам зустрічатимеш Новий рік. У новорічну ніч у потягах просто неможливо залишитися самотнім, ну, хіба що закритися в купе зсередини й нікому не відчиняти двері. А якщо твої двері відчинені, то в них постійно хтось буде стукати, вітати з Новим роком, запрошувати до столу, щедрувати. Цю атмосферу складно описати словами, це варто пережити особисто", – ділиться Світлана.

Фото Укрзалізниці

А ще у новорічну ніч Укрзалізниця не залишає пасажирів без подарунків: окрім незабутніх вражень від святкової поїздки і нових знайомств, кожен отримує фірмову шоколадку та листівку з побажаннями.

Фото Укрзалізниці

Свято на висоті 10 000 метрів над Землею

Щороку десятки тисяч людей з усього світу проводять новорічну ніч у літаках. Когось летіти змушують обставини, а хтось обирає цю дату спеціально. Приміром, український мандрівник Ромко Колобочок неодноразово зустрічав Новий рік на борту літака.

Вперше це відбулося у 2013 році. Тоді Ромко разом із друзями мав повертатися зі США в Україну після святкування Різдва.

"Ідея була спонтанною. Ми глянули на квитки й побачили, що квитки на рейс у новорічну ніч значно дешевші, приблизно на 200 доларів. І ми подумали: "А чому б і ні?" Зрештою, мої друзі не полетіли, і я полетів один. Це було так: о восьмій вечора ми зайшли в літак, тільки-но ми злетіли – пілот повідомив, що в Європі вже Новий рік і побажав всім гарного свята, а бортпровідники почали наливати всім шампанське. А потім, коли ми вже долітали до Європи, то оголосили, що Новий рік уже в Америці. І це було досить символічно. Я думаю, весь символізм у тому, що ти якраз перетинаєш Атлантику, і в той момент, коли ти її перетинаєш, і настає Новий рік", – розповідає Ромко.

Мандрівнику настільки сподобався цей досвід, що він вирішив започаткувати нову традицію й наступні чотири новорічні ночі проводив у літаках.

Найцікавіше, каже, було святкувати на борту німецької авіакомпанії Lufthansa: бортпровідники роздавали усім пасажирам святкові атрибути, зокрема й маленькі гірлянди, а також діяло святкове новорічне меню. "Потім, коли в мене колеги питали про те, як і де я буду святкувати Новий рік, то я відповідав: "Нас буде багато, людей 400, але я нікого не знаю. Символізм у тому, що всі люди, з якими ти зустрічаєш Новий рік у літаку, тобі незнайомі. Аж до моменту, поки ти не сядеш із ними в літак", – розповідає Ромко.

Ще одна особливість святкування Нового року в літаку — це можливість зустріти його двічі. Приміром, є дальні рейси, які перетинають Міжнародну лінію зміни дат. Це умовна лінія на поверхні Землі, під час перетину якої дата змінюється або на один день вперед (у разі перетину зі сходу на захід), або на день назад (у разі перетину із заходу на схід). Приміром, якщо вилітати з Токіо до Лос-Анджелеса 1 січня о першій ночі, то літак приземлиться у США 31 грудня близько п'ятої вечора. Таким чином можна відсвяткувати Новий рік двічі.

Утім, нині в умовах війни така мандрівка для українців є малодоступною. Хоча, наприклад, до повномасштабного вторгнення РФ головний аеропорт країни Бориспіль у новорічну ніч зустрічав і відправляв десятки рейсів.

Новорічний похід у гори

Фото: pohod-v-gory.com

Якщо ви не плануєте або ж не можете виїжджати за межі України, проте хочете нестандартно відсвяткувати Новий рік, можна зібрати наплічник і вирушити в гори. Напередодні зимових свят низка українських туроператорів пропонує групові походи. Серед найпопулярніших – сходження на Говерлу та Петрос. Організатори походів кажуть, що вбачають у цьому певний символізм, адже підкорення вершини на початку року дасть заряд енергії на цілий рік. Походи пропонують для мандрівників із різним рівнем підготовки: від початківців до професіоналів.

Фото: ua.igotoworld.com

Ще один популярний новорічний маршрут – сходження на вершини гір Стримба та Кам’янка, звідки видно практично всі українські та румунські Карпати. Учасникам походу також пропонують поїздку на озеро Синевир і різноманітні екскурсії регіоном. Один із таких святкових турів забронювала переселенка з Харкова Кристина Колодяжна, яка нині живе в Івано-Франківську.

Через повномасштабне вторгнення РФ рідні й друзі Кристини роз'їхалися по всьому світу. Аби не святкувати вдома на самоті, переселенка вирішила піти у гори.

"Це мій перший подібний досвід, де буде зовсім незнайома для мене компанія, я туди їду одна. Я дуже довго думала, бо мала можливість поїхати до своєї мами в Туреччину, вона також там сама, й ми попередні роки з нею святкували в Туреччині, просто в неї вдома. Але це зовсім не так, як я звикла святкувати. Тому я захотіла, щоб цього року це було в компанії. В компанії зовсім незнайомих мені людей. У такі моменти ти відчуваєш себе так, ніби ти в дитячому таборі. Ви всі дуже різні, але об'єднані. Саме за цими емоціями я, напевно, і йду в цей похід", – розповідає Кристина.

Новорічна ялинка в… печері

І наостанок LIGA.Life розповідає про маловідомий, але не менш екстремальний, спосіб відсвяткувати Новий рік… глибоко під землею. Йдеться про тури, які організовують до печери Млинки, що на Тернопільщині.

Фото: tourclub.com.ua

Млинки – четверта в Україні та 67-ма у світі за довжиною печера. Мільйони років тому на її місці було море. Відкриття печери відбулося у 1960-х роках. Відтоді там здійснили чимало експедицій, знайшли декілька районів і стали проводити екскурсії для туристів. Досі фахівці не знають усіх ходів у Млинках і продовжують відкривати нові. Також деякі тунелі створюють за допомогою контрольованих вибухів.

На тих, хто наважиться відсвяткувати Новий рік у печері, чекає не лише екскурсія, а й прикрашання підземної ялинки та новорічна фотосесія. Організатори туру жартома запевняють, що така активна і захоплива подорож лабіринтами печери надовго залишить у мандрівників не лише синці на колінах і ліктях, а й яскраві спогади про нетипове святкування Нового року.

Читайте також