Зміст:
  1. Дванадцять виноградин вдачі, Іспанія
  2. 108 дзвонів, Японія
  3. Цибуля на дверях, Греція
  4. Різнокольорова білизна, Латинська Америка
  5. Перша нога, Шотландія

Дванадцять виноградин вдачі, Іспанія

В Іспанії на святковому столі повинен завжди бути виноград. Адже саме ці ягоди символізують процвітання та вдачу у новому році.

За традицією кожен іспанець має з'їсти 12 виноградинок під час бою курантів у Новорічну ніч. До речі, іспанці називають вечір 31 грудня – Nochevieja, що перекладається як "стара ніч".

Перша згадка про подібну традицію датується 1895 роком. Тодішній президент Кабінету міністрів Іспанії проводжав старий рік дванадцятьма виноградинками та шампанським. 

У ті роки число 12 символізувало 12 місяців року.

У грудні 1909 року новою традицією скористалися винороби з Аліканте. Вони почали популяризувати цей звичай для збільшення власних продажів.

Так поступово ця традиція вийшла за межі Іспанії. Тепер виноград можна зустріти на новорічних вечерях в країнах Латинської Америки, в іспаномовних штатах США та навіть на Філіппінах.

Фото: depositphoto.com

108 дзвонів, Японія

Поки в Китаї та інших азійських країнах Новий рік святкують за китайським місячним календарем на початку весни, в Японії з 1873 року свято відбувається у ніч з 31 грудня на 1 січня.

В країні також є святкові вихідні, японці також дарують подарунки один одному і накривають святковий стіл. Проте є одна особлива традиція.

Поки у всьому світі загадують бажання під час 12 дзвонів опівночі, в Японії дзвін лунає 108 разів! 

Річ у тім, що опівночі буддистські храми по всій Японії дзвонять у дзвони загалом 108 разів. Ця цифра символізує 108 людських гріхів у буддистській вірі.

Японці вірять, що ця традиція може позбавити їх гріхів протягом наступного року. 

Фото: depositphoto.com

Цибуля на дверях, Греція

Новий рік – чудова нагода прикрасити свою оселю вогниками, іграшками, ялинкою та...цибулею. Так, у Греції існує традиція вішати цибулю на двері перед Новим роком.

Адже з часів стародавніх греків цибуля була символом росту та відродження. Причина цього проста: коли цибуля зберігається занадто довго, вона пускає коріння, щоб знову дати плоди.

Саме тому цибуля завжди вішається на двері будинку, щоб допомогти людям у домогосподарстві рости та переживати власне відродження у наступному році.

Також існує традиція, за якою батьки будять діток у новому році, легенько доторкаючись до голови цибулею. Вважається, що це принесе дітям у новому році здоров'я.

Фото: depositphoto.com

Різнокольорова білизна, Латинська Америка

Жителі Бразилії, Болівії та Венесуели також мають незвичайну традицію новорічного святкування. Щороку вони ретельно вибирають колір своєї спідньої білизни, у якій будуть зустрічати Новий Рік.

Колір залежить від бажань на наступний рік. Той, хто хоче зустріти своє кохання, вдягає червону білизну. А люди, які мріють розбагатіти у новому році вибирають жовту. 

Синій колір білизни символізує здоров'я, а зелений – кращу вдачу, ніж торік.

Фото: depositphoto.com

Перша нога, Шотландія

Шотландці по-особливому святкують останній день року. 31 грудня починаються святкування Хогманаю, в рамках якого влаштовуються фаєршоу, феєрверки та паради з факелами.

Однією з незмінних традицій у ці святкові дні є відвідування друзів та родичів. Проте той, хто перший після опівночі переступить поріг оселі, той має подарувати господарям символічний подарунок. Це можуть бути монети, фруктовий кекс, віскі та навіть вугілля та сіль.

Таку людину називають "перша нога". За традицією саме від неї залежить щастя родини у наступному році. Вважається, що якщо першим гостем стане високий темноволосий чоловік, то господарі матимуть вдачу.

Фото: depositphoto.com