Робота і гроші: головні турботи зумерів Великої Британії – дослідження
Під час нового дослідження у Великій Британії з'ясувалося, що молодь більше турбують фінанси, навантаження на роботі й питання з працевлаштуванням, ніж соцмережі, кліматична криза й розмови про культурні війни. Про це пише The Guardian.
Дослідження, засноване на великому опитуванні молоді віком від 16 до 29 років, проведене для Опитування британської молоді до 2025 року, демонструє, що молоді британці мають віру в демократію (57%), однак й погоджуються з тим, що "демократія у Великій Британії в біді" (63%).
Три основні чинники, що змушують зумерів непокоїтися – фінансові проблеми (37%), тиск на роботі (23%) й нестабільність роботи чи безробіття (20%). Зокрема, назвали також соцмережі (14%) та зміни клімату (10%).
Крім цього, більша частина респондентів (67%) зазначила, що соцмережі варто заборонити для підлітків до 16 років. Поширеними й важливими проблемами покоління Z визначає расизм у суспільстві (73%), токсичну маскулінність (67%), а 42% кажуть, що фемінізм приніс більше шкоди, ніж користі. Попри це, трохи більше ніж половина (51%) погодилась, що імміграція змінила їхні громади на краще.
Опитування виявило, що більшість молоді дотримується поміркованих і гнучких політичних поглядів. Водночас дослідження показало існування активної меншості серед молодих чоловіків із правими поглядами, які є єдиною групою, що надає перевагу диктатурі над демократією. Це також демонструє одну з найпомітніших внутрішніх розбіжностей: 26% молодих чоловіків підтримують Reform UK, тоді як серед молодих жінок цей показник становить лише 15%.
У звіті підкреслюється, що покоління Z — це "вкрай неоднорідна група", чиї погляди на політику, демократію та майбутнє значною мірою визначаються їхнім соціально-економічним становищем.
70% молодих людей із повною зайнятістю оптимістично оцінюють своє особисте майбутнє, тоді як серед безробітних цей показник становить лише 44%. Серед молоді з вищою освітою 34% впевнені, що їхній голос може вплинути на розвиток місцевої громади, порівнюючи з 19% серед тих, хто не має вищої освіти. Лише 21% працевлаштованих молодих людей не брали участі в політичній діяльності за останній рік, тоді як серед довгостроково безробітних цей показник сягає 54%.