У Києві зникають білки: які причини і що каже "Київзеленбуд"
доповненоУ столичних парках практично зникли білки. У порівнянні з попередніми роками їхня кількість, за підрахунками ГО Київського еколого-культурного центру (КЕКЦ), зменшилася у 20 і більше разів.
Основні дві причини зникнення білок:
Гламуризація парків. Внаслідок вирубування старих дуплистих дерев гризунам немає де будувати гнізда.
Відсутність штучних будиночків для білок, де вони мали б змогу розмножуватися та ростити потомство.
Директор ГО КЕКЦ Володимир Борейко наголошує, що звертався до Департаменту КМДА з захисту довкілля з пропозицією розмістити в київських парках будиночки для гризунів і птахів. Однак ці проєкти так і не були втілені.
Оновлено: У КО "Київзеленбуд" заперечили зменшення популяції гризунів, кажуть, що дані КЕКЦ недостовірні, і наголошують, що в столиці котрий рік поспіль впроваджують та масштабують природоорієнтовані рішення:
Мертва деревина. На певних ділянках залишають фрагменти мертвої деревини, щоб вона підтримувала розвиток біорізноманіття, а також створювала природні умови існування різних видів флори та фауни.
Ділянки без скошування. Торік ділянки, де не скошували траву, сягнули понад 140 га.
Годівнички для тварин та пернатих. Торік озеленювачі, розробили 300 нових годівничок для птахів. На початку лютого 2025 року – стільки само шпаківень. Цьогоріч також облаштували 40 годівниць, заготовили майже 2000 кормових віників та сіно, встановили 24 солонки для мінеральної підгодівлі лосів та косуль.