Як убезпечити себе від крадіжки телефона та що робити, якщо це сталося – добірка порад
Понад 80 000 українців зіштовхнулися з кібершахрайством цьогоріч. Однак під час подорожей цей ризик зростає, і додаються нові загрози, як-от втрата смартфона, ненавмисне відкриття доступу до акаунтів чи зараження вірусом через публічний Wi-Fi.
Rakuten Viber ділиться, як запобігти витоку даних, що варто памʼятати у мандрівці та що робити у разі втрати смартфона.
Перед тим, як вирушити в подорож, слід убезпечити смартфон заздалегідь:
Увімкніть функцію геолокації та подбайте про захист паролем. Перевірте, чи активована на вашому пристрої можливість визначення місцеперебування – це допоможе оперативно знайти телефон у разі втрати. Не менш важливим є встановлення пароля для додаткового захисту.
Подбайте про резервні копії документів. Підготуйте паперові копії всіх важливих документів для подорожі – паспорта, квитків, підтвердження бронювання тощо. Крім того, зберігайте цифрові версії на планшеті чи ноутбуці або у хмарному сховищі, доступному з будь-якого пристрою.
Увімкніть двофакторну автентифікацію. Захистіть свої акаунти – електронну пошту, соцмережі, банківські застосунки та месенджери – за допомогою двофакторної перевірки. Цей додатковий рівень безпеки передбачає підтвердження входу через інший пристрій, пароль або SMS-код.
Захистіть смартфон і месенджери паролем. Встановіть пароль на телефон, а також додатковий захист для чатів. Це допоможе зберегти особисті дані у разі, якщо пристрій потрапить до рук зловмисників.
Правила безпеки в подорожі:
Обережність з публічними мережами Wi-Fi. Відкритий доступ до інтернету в кафе, готелях чи на вокзалах може становити загрозу – зловмисники часто створюють фейкові точки доступу для перехоплення даних. Уникайте введення логінів, паролів або проведення фінансових операцій у таких мережах. За можливості, надавайте перевагу мобільному інтернету або використовуйте VPN.
Слідкуйте за активними сеансами. Якщо ви входите у свої акаунти з чужих пристроїв у публічних місцях обов’язково завершуйте сеанс і виходьте з облікового запису після використання.
Остерігайтеся публічних USB-станцій. Зловмисники можуть використовувати відкриті зарядні порти в громадських місцях для "juice jacking" – викрадення даних або зараження пристрою шкідливим ПЗ.
Якщо у вас викрали телефон, слід дотримуватися таких правил:
Заблокуйте SIM-карту якнайшвидше. Насамперед зверніться до мобільного оператора з проханням про блокування вашої SIM-карти. Це допоможе запобігти використанню номера для входу до банківських застосунків, соцмереж та інших сервісів.
Скористайтесь функцією "Знайти мій пристрій" для блокування смартфона. Якщо ви активували цю опцію заздалегідь, увійдіть у свій акаунт з іншого пристрою, наприклад, комп’ютера або планшета. Ви зможете дистанційно заблокувати телефон, стерти з нього дані та визначити його місце.
Видаліть або тимчасово деактивуйте облікові записи. Якщо ваш пристрій загублено або викрадено, зверніться до служб підтримки застосунків чи месенджерів, які ви використовуєте.