Ілюстративне фото: Freepik

У 2024 році опитування Rakuten Viber показало, що понад 60% українців стали жертвами кібер- та телефонного шахрайства. Компанія надає поради, які гарантують захист робочих чатів.

Для додаткового захисту листування слід скористатися прихованими чатами з паролями. Зокрема, ефективним буде встановлення таймера на відкриття повідомлень. Ця функція дозволить визначити проміжок часу, після якого повідомлення буде автоматично видалене.

Попри це, шахраї можуть видавати себе за знайому людину. Якщо вам надходять сумнівні повідомлення – прохання позичити гроші, проголосувати у конкурсі або містять фейкові посилання, – це може свідчити про злам акаунту. У таких ситуаціях варто:

  • Перевірити перелік пристроїв, на яких активовано акаунти, та змінити всі паролі до облікових записів: пошти, соцмереж, банківських карток. Зокрема, постраждалі можуть звернутися до служби підтримки.

  • Повідомити про можливий злам акаунту інших співробітників, клієнтів, підрядників і партнерів – усіх робочих контактів, з якими міг вести листування колега.

  • Якнайшвидше видалити всю інформацію зі спільних чатів, яка може потрапити до зловмисників.

Крім цього, слід розмежовувати робоче спілкування від особистого. Це допоможе уникнути випадкового надсилання робочих повідомлень у недоречні чати. Робочі листування можна перемістити до окремої теки – так вони залишаться в межах команди.

Найефективніший спосіб запобігти зламу акаунту – діяти на випередження. Будьте уважними до підозрілих повідомлень, незнайомих контактів, зовнішніх посилань і вкладених файлів.