Зміст:
  1. Навіщо собакам зимовий одяг?
  2. Потреби конкретних порід
  3. Типи зимових курточок та на що звернути увагу під час купівлі
  4. Додаткові фічі
  5. Як привчити собаку до верхнього одягу

LIGA.Life дізналася, у скільки шарів варто закутувати вашого чотирилапого та чи варто це робити взагалі.

Фото: frenchiespace.shop

Курточки для собак — милі та стильні, але вони також виконують практичну функцію — зігрівають песиків під час прогулянок узимку. Деякі чотирилапі здатні самостійно зігрітися у холодну погоду, та це стосується не всіх порід.

Як правило, великі собаки з густою шерстю мають власний захист від холоду. Аляскинські маламути, ньюфаундленди, бернські зенненхунди, сенбернари та сибірські хаскі були спеціально виведені з густою шерстю, призначеною для ізоляції та захисту від холоднечі. Однак інші породи собак менше підготовлені до зими.

Ось головні ознаки того, що вашому улюбленцю холодно:

  • тремтіння;
  • підгорнутий хвіст;
  • скімлення/тривожна поведінка;
  • небажання рухатися;
  • підняття лап;
  • налипання снігу або льоду на лапах.

Інколи тремор може з’явитися у собаки на початку прогулянки, і це може свідчити не про переохолодження, а про те, що пес просто не хоче гуляти, — пояснює у коментарі LIGA.Life ветеринарний лікар Дмитро Дубровін.

Тремтіння може виникнути у цуценят, які вперше вийшли гуляти взимку і бачать довкола себе незнайоме їм середовище.

Загалом, за словами лікаря, переносимість холоду в кожного пса індивідуальна. І загальних обмежень на зимові прогулянки не існує, якщо у вашого улюбленця немає проблем зі здоров’ям та відповідних рекомендацій від лікаря.

Для будь-якої собаки в нормі рекомендується гуляти принаймні не менше години, а краще навіть більше. Тобто зазвичай ми рекомендуємо гуляти стільки, скільки собака може спокійно витримати.

Вікових обмежень теж немає. Ба більше, літні песики стають активнішими взимку, адже у цей період немає такого навантаження на серцево-судинну чи дихальну систему, як улітку. А втім, деяким породам верхній одяг все ж може знадобитися з настанням холоднечі.

Потреби конкретних порід

Фото: reddit.com

Малі та декоративні породи

Маленьким породам собак корисно носити верхній одяг в холодну погоду. Через свій розмір їм важче регулювати температуру тіла, отож для них вихід на вулицю може бути незручним і навіть небезпечним.

Безшерсті породи

Безшерстим породам собак, зокрема американським безшерстим тер'єрам, ксолоітцкуінтлі та китайським чубатим також важко регулювати свою температуру в холодну погоду. Таким песикам обов’язково потрібно носити курточку надворі взимку.

Собаки зі стрижкою

Породи собак, які зазвичай підстрижені, наприклад, пуделі всіх трьох розмірів (стандартні, мініатюрні, той), або окремі собаки, чию шерсть поголили або підстригли з медичних причин, не мають природної ізоляції та захисту, які зазвичай забезпечує довша шерсть. Ці собаки можуть швидко замерзнути на вулиці, і їм може знадобитися одяг.

Низькорослі собаки

Низькорослі породи собак і холод — теж не ліпші друзі. Їхні животи легко намокають, торкаючись снігу та льоду, що спричиняє дискомфорт і збільшує ймовірність переохолодження. До цієї когорти належать бассет-хаунди і такси. Пемброки і коргі хоч і мають густу шерсть, їм також не завадить зимовий одяг, оскільки вони можуть безпосередньо контактувати зі снігом або льодом через свій малий зріст.

Високоенергійні короткошерсті спортивні собаки

Короткошерсті енергійні собаки, наприклад, вижла та курцхаар, теж можуть швидко замерзнути під час прогулянок або ігор на снігу. Їм також слід носити куртку, щоб уникнути переохолодження.

Худорляві собаки

Худі собаки, особливо ті, що мають коротку шерсть, можуть швидко замерзати і потребують додаткового захисту на тлі зимових температур. До них належать такі породи, як хорти, віппети та азаваки.

Водночас Дмитро Дубровін каже, що якомусь песику холодно вже за температури нуль градусів, а іншому комфортно й у -15: "Я рекомендував би власникам орієнтуватися не стільки на породу, скільки на індивідуальні особливості їхньої тварини".

Типи зимових курточок та на що звернути увагу під час купівлі

Фото: equafleece.co.uk

Якщо ви є господарем песика, який легко замерзає, то вам можуть знадобитися два комплекти теплого одягу: легка куртка для перших холодів, а також утеплена для сніжних і морозних днів.

Легкі куртки дають змогу собаці насолоджуватися прогулянкою без перегріву. А утеплені — не дають йому замерзнути під час екстремальних температур.

Якщо надворі мокрий сніг, але не надто холодно — у пригоді стане дощовик. Деякі песики категорично відмовляються виходити за поріг, якщо є мінімальний натяк на опади (наприклад, деякі представники породи мопс). Легкий захист у форматі дощовика дасть вам змогу вигуляти собаку без стресу для нього. Варто зазначити, що одяг також захищає чотирилапого від бруду та дощової води й може зекономити ваш час на миття і сушіння пса після прогулянки.

Зоокрамниці також пропонують господарям снігозахисні костюми та комбінезони для домашніх улюбленців. Такий одяг покриває все тіло собаки, навіть лапи. Комбінезони особливо корисні для худих або безшерстих собак з довгими лапами, чутливими до холоду. Щоб курточка була корисною покупкою — треба правильно підібрати її розмір. Отож, напередодні шопінгу виміряйте свого улюбленця за інструкцією на сайті зоокрамниці або зателефонуйте представнику та впевніться, що вона підійде саме вашому собаці. В ідеалі — одяг потрібно міряти.

Фото: equafleece.co.uk

За словами Дмитра Дубровіна, куртка має бути доволі просторою і не заважати нормальній фізіологічній анатомії руху кінцівок тварини. Водночас вона не має висіти на собаці, немов мішок. Також варто звернути увагу на матеріали виробу та його утеплення.

"Бажано, щоб це були максимально натуральні матеріали. Не синтетика, не інші замінники, адже при тісному контакті зі шкірою, шерстю інколи синтетичні матеріали можуть спричиняти місцеві подразнення. Файний зимовий аксесуар — черевички. Вони захищають від контакту з льодом та снігом, а у випадку особливо ніжних тварин — від обмороження.

Як пояснює лікар, взуття також створює бар’єр між лапками та хімічними реагентами, які використовуються комунальними службами для боротьби з льодом.

Взимку ветеринари доволі часто стикаються з хімічними обпіками у тварин. Тому в ідеалі бажано використовувати або черевички, або спеціальний захисний віск, який наноситься перед прогулянкою і змивається одразу після неї. Він безпечний для тварин і виконує захисну функцію.

Додаткові фічі

Фото: domopolis.ua

Обираючи одяг, звертайте увагу не лише на якість, фасон та тип виробу. Собачий одяг може мати світловідбивальну стрічку чи відповідні елементи, що зробить песика та його господаря помітними для водіїв. Це особливо корисно у періоди блекаутів та відключень світла. Корисним стане і вбудований отвір для повідця. Ця особливість дає змогу легко надягати куртку поверх шлейки, яка має кріплення для повідця на спині. Куртка також має мати санітарний отвір. Це позбавить вас додаткового клопоту і дасть песику можливість зручно виконати всі поставлені цілі прогулянки.

Прати зимовий одяг вашого собаки потрібно в міру забруднення. Якщо цього не робити, то бруд на внутрішньому боці речі може стати джерелом розповсюдження бактеріальних агентів. "Надалі вони можуть ставати патологічними агентами на шкірі тварини", — підсумовує Дмитро Дубровін.

Як привчити собаку до верхнього одягу

Фото: be.chewy.com

Якщо ваш пес вперше вдягає зимовий одяг — не очікуйте, що йому одразу буде у ньому комфортно. Влаштуйте попередню примірку і перетворіть її на цікаву та приємну гру. Наприкінці пригостіть улюбленця смаколиком. Так нова річ буде асоціюватися у тварини з позитивними емоціями й принесе їй необхідне тепло під час довгих зимових прогулянок.