Тренди-2024: якою буде освіта для дорослих у новому році
Команда українського онлайн-інституту Projector поділилася з Liga.net спостереженнями, які визначать: що впливатиме і яким буде навчання прихильників lifelong learning в Україні та світі.
Віо Карпенко | Максим Меркулов | Міра Миронова |
Гібридний формат замість суцільної дистанційки
Дизайнерка освітнього досвіду Віо Карпенко розповідає, що студенти, які досі навчалися виключно віддалено, вже сьогодні шукають можливостей зустрітися з викладачами та колегами-студентами наживо: влаштовують офлайн-мітапи, доєднуються на нетворкінгові події, зустрічаються неформально після випускного тощо. Натомість ті, хто повністю повернувся до офлайну, відчувають брак гнучкості й комфорту, котрі подарувало дистанційне навчання. Тож нас чекає поєднання форматів: частіші події наживо, більша гнучкість у стаціонарному навчанні, легша адаптація до форс-мажорів (від особистих обставин до відключень електроенергії й хурделиць, як ось нещодавно в листопаді).
Штучний інтелект
Штучний інтелект стає базовим хард-скілом — як колись було користування ПК. Як каже продуктовий менеджер Максим Меркулов, уже сьогодні мастхев-навичками є робота з генеративним ШІ, який може оптимізувати кількість ресурсів для тривіальних механічних завдань, пришвидшити процес навчання і дослідження та врешті зекономити компанії гроші. Потрібно вчитись писати промти, використовувати різні фреймворки роботи з певним інструментом і обовʼязково перевіряти, чи існує швидший спосіб виконати завдання за допомогою ChatGPT, Bard, DALL·E 2, Midjorney тощо.