Зміст:
  1. Марк Ґоулстон: "Як спілкуватися з психами"
  2. Елізабет Ґілберт: "Місто дівчат"
  3. Брітні Спірс: "Жінка в мені"
  4. Володимир Станчишин: "Стіни в моїй голові"
  5. Тейлор Дженкінс Рід: "Сім чоловіків Евелін Гʼюго"
    1. LIGA.Life також дізналася в співачки SOWA, як вона обирає книжки, що читає зараз і які історії вплинули на її творчість.

Весна — час оновлення, натхнення і легких змін. У такі моменти особливо хочеться загорнутись у щось тепле — історії, що хвилюють, надихають і залишають по собі слід.

Співачка SOWA ділиться з LIGA.Lifeулюбленими книгами, що вплинули на її світогляд, допомогли краще зрозуміти себе і стали справжніми провідниками в емоційний світ. У цій добірці — психологія, мемуари, українська публіцистика і романи, які не відпускають до останньої сторінки.

Марк Ґоулстон: "Як спілкуватися з психами"

Марк Ґоулстон: Як спілкуватися з психами (Фото надане пресслужбою співачки SOWA)

За словами SOWA, в сучасному світі нам доводиться спілкуватися з багатьома людьми, та не всі з них готові до здорової комунікації.

— Ця книга написана найкращим психіатром США 2004, 2005 і 2009 років. Коуч, який свого часу навчав перемовників ФБР. Автор наводить історії з життя, щоб краще пояснити методики, аби інформація з книги сприймалася легше та зрозуміліше.

Як каже сам автор: книга про те, як спілкуватися з нестерпними людьми і зберігати разом з тим здоровий глузд.

Таких людей він називає побутовими психами. Респект автору за такий інформативний зміст.

Елізабет Ґілберт: "Місто дівчат"

Елізабет Ґілберт: Місто дівчат (Фото надане пресслужбою співачки SOWA)

— Ця книга закохала мене у свій жанр. Роман, що надихає ловити моменти життя та жити так, як хочеш. Я ніколи не любила романи, адже в дитинстві часто читала книги, що містили різні терміни й усе доносили фактами. Тож художні нариси природи чи деталізований опис — не втримували моєї уваги.

"Місто дівчат" — це неймовірний роман, що змушує замислитися, чи живеш ти так, як того хочеш, і надихає ловити моменти життя й насолоджуватися ними.

Моє найбільше бажання після прочитання — побачити екранізацію цієї історії, що інтригує.

Брітні Спірс: "Жінка в мені"

Брітні Спірс: Жінка в мені (Фото надане пресслужбою співачки SOWA)

— Мені завжди здавалось, що Брітні Спірс співачка, з якою я точно не маю нічого спільного, ні музики, ні стилю, ні поведінки. Але виявилось, ми багато у чому з нею схожі. Я багато виписувала фраз із книги, що перетинаються зі мною й почуттями Брітні, і ось дві з них: "Мені хотілося ховатись, але водночас, і щоб мене всі бачили", "Мене завжди кидало між активним спілкуванням і повною ізоляцією".

Як зазначила українська співачка, Брітні Спірс пережила складний і болісний шлях: жорстке опікунство з боку батька, заборону бачитися з власними дітьми й постійне переслідування десятками папараці, що призводило до нервових зривів.

— Коли читаєш книгу, з кожною сторінкою проростає глибше співчуття до артистки та її життя, що не належало їй. Висновок, який я зробила для себе з цієї історії: ніколи не суди життя людини за обкладинкою, якщо не знаєш її історію.

Володимир Станчишин: "Стіни в моїй голові"

Володимир Станчишин: Стіни в моїй голові (Фото надане пресслужбою співачки SOWA)

Наразі в українського психолога і психотерапевта в доступі три книги — всі вони варті уваги та, на мою думку, мають бути прочитані кожною людиною. Книга "Стіни в моїй голові" — справжня знахідка для тих, хто прагне краще зрозуміти себе й допомогти собі. У кожного з нас бувають тривоги та хвилювання, і ця праця навчає, як жити з ними, коли йдеться про тривожний розлад чи депресію, а головне — як учасно розпізнати ці стани у себе.

Тейлор Дженкінс Рід: "Сім чоловіків Евелін Гʼюго"

Тейлор Дженкінс Рід: Сім чоловіків Евелін Гʼюго (Фото надане пресслужбою співачки SOWA)

Як зізналася співачка, фінал цього роману справді здивує. Це захоплива історія, яку вона прочитала на одному подиху.

— У центрі сюжету — ікона Голлівуду Евелін Ґʼюґо, яка нарешті наважується відверто розповісти всю правду про своє гламурне й скандальне життя. Бурхливі романи, неочікувані сюжетні повороти та разюча кінцівка — усе це вмістилося в одну книжку.

LIGA.Life також дізналася в співачки SOWA, як вона обирає книжки, що читає зараз і які історії вплинули на її творчість.

Співачка SOWA (Фото надане пресслужбою співачки SOWA)

Яку книгу ви б порекомендували тим, хто тільки починає захоплюватися літературою? Що може надихнути новачка?

— У перше чергу потрібно знайомитися з українською класикою. У нас багато митців, якими варто пишатися, й історії, що не залишать байдужими. Особисто я памʼятаю чимало творів ще зі шкільних років: "Тигролови" Івана Багряного, чи "Intermezzo" Михайла Коцюбинського, або "Місто" Валерʼяна Підмогильного. До цих творців я б радила звернутися читачам, які тільки починають свою літературну подорож. Щодо мене, хочу незабаром повернутись до української літератури та прочитати щось нове із сучасного.

— Чи є книга, яку ви перечитуєте кілька разів? Що в ній такого, що привертає вашу увагу знову і знову?

— У мене є декілька книг, і це саме цю п'ятірку найкращих я щиро рекомендую читачам. Особисто для мене така книга: "Як спілкуватися з психами" та книги Володимира Станчишина — я тяжію читати їх знову і знову, аби памʼятати таку цінну інформацію. А щодо двох романів, про які згадувала, то хочу перечитати їх, коли пройде досить багато часу, аби відчути, наче новим поглядом читаю цю книгу. Щиро заздрю майбутнім читачам, які ще не торкалися цих історій і прочитають їх уперше.

Як ви обираєте книги для свого читання?

— Вибір книги для прочитання залежить від мого настрою й актуальності теми для мене в певний період. Інколи про нові для себе книги я дізнаюся від друзів чи знайомих, і якщо одразу книга мене зацікавила — шукаю й купую фізичну книгу чи в онлайн форматі. З нещодавніх знахідок для себе — "Переломний рік", письменниці Бріанни Вест, саме цю книгу я читаю зараз. До речі, від даної авторки я вже встигла прочитати "Цією горою є ти", книга, що вчить гідно триматися своїх переконань, а не заперечувати їх.

— Чи були книги, що змінили ваше життя?

— Кожна прочитана мною книга в підлітковому віці вплинула на моє зростання та світосприйняття. Можна сказати, я буквально "виховувала" себе через книжки, і цьому дуже собі вдячна. Багато прочитаних фраз із цих років і досі є орієнтирами в моєму житті. Я ледве памʼятаю, до яких книг належать цитати, котрі досі випливають в моїх думках у потрібний момент, але важливим є те, що це не було даремно. Перед прочитання кожної книги, я намагаюся сприймати її так, наче я нічого не знаю, і це перша книга, яку я читаю у своєму житті.

— Ваша музика має певну атмосферу. Чи впливають книги на ваш творчий процес і натхнення?

— Інколи вартує прочитати сотні сторінок книги, щоб запамʼятати лише одне речення. Що згодом ти зможеш сказати іншій людині в потрібний їй момент, і ця фраза змінить її життя. Це те, що я для себе винесла з читання. Буває, що читаєш книгу, і в результаті вона не здалась тобі надто яскравою, вразила лише одна фраза. Але в потрібний момент вона спливає тобі на пам'ять і йде на поміч.

Думаю, книги є також джерелом мого натхнення для пісень. Адже базуючись на книгах, я формую своє сприйняття й розуміння світу, а від цього народжуються внутрішні почуття, з яких виникають рядки пісень. Натхнення для своєї творчості я можу знайти будь-де, так самої, як і ідеї, адже вони ж усюди, головне, відкритись їм.