Як створювати рилзи в Instagram, щоб вони "залетіли" в рекомендоване
Важко уявити сучасне життя без соцмереж. З площини розважального контенту та проведення часу вони перейшли в обов’язковий атрибут будь-якого маленького чи великого бізнесу. Навіть якщо ви не продаєте товари чи послуги, Instagram став невіддільною частиною життя, платформою, де ви можете знайти однодумців, цікаву інформацію чи виразити себе.
З маркетингового погляду, розвиток Instagram для бізнесу надзвичайно важливий через можливості, які він надає для залучення нових клієнтів, зміцнення бренду та прямої взаємодії з аудиторією.
Тож розберімося, чому деякі рилзи залітають на сотні тисяч переглядів і "виносять" своїх авторів на мапу впізнаваності, а також як грамотно використовувати соцмережі як інструмент для просування свого бізнесу, ідей чи персонального бренду.
Що таке рилзи в Instagram та правила створення популярних відео
Успіх в Instagram вимагає поєднання якісного контенту, послідовності, аналітики та розуміння потреб аудиторії. Важливо залишатися на зв’язку зі своєю аудиторією та швидко реагувати на зміни.
Рилзи – це короткі відео, що активно використовуються на платформі Instagram та інших соцмережах, як-от Facebook чи TikTok, для залучення уваги аудиторії. Рилзи в середньому мають залучення аудиторії на 40% більше, ніж регулярні пости.
Алгоритми визначають, які рилзи будуть показані ширшій аудиторії, а які можуть залишитися без уваги.
Рилзи – це насамперед інструмент, який дозволяє маленькому бізнесу конкурувати на одному рівні з великими брендами, адже в соцмережах вирішальними є креативність і взаємодія з аудиторією, а не обсяг бюджету.
Насправді один успішний рилз може дати вам змогу завіруситися та набрати аудиторію, яку потім ви зможете трансформувати у потенційних клієнтів, підписників.
Будь-який рилз починається з ідеї. Тож визначтеся, яка ціль вашого ролика: познайомити підписників з продуктом/бізнесом загалом, набрати більше клієнтів, підвищити впізнаваність бренду, дати пораду з користування, проявити експертність чи розбавити стрічку гумором. Звісно, для цього ви повинні вже мати уявлення про вашу цільову аудиторію, її інтереси, потреби та виокремити цінності бренду.
Рилзи — це не просто забавка, це частина контентної стратегії та робота, тож кожне таке відео повинно мати прописаний сценарій і таймінг. Зазвичай ролики мають тривалість від 15 до 90 секунд. Рекомендована тривалість рилза — від 7 до 15 секунд.
У сучасному світі серед терабайтів доступного контенту та перенасичення інформацією людська увага дуже розсіяна, тож ви маєте зацікавити та зачепити глядача з перших кількох секунд. Зробити це можна за допомогою тексту, заголовку, вау-картинки, провокації чи динаміки. Короткі ролики заходять краще, але ви мусите робити й довгі для різноманіття (стосовно фішок для популярних рилзів поговоримо згодом).
Також дуже важливим сьогодні є якість вашого контенту. Щоб рилзи мали популярністю, вони повинні бути не тільки цікавими, а й добре виконаними. За можливості використовуйте хороше освітлення та обирайте ракурси. Потурбуйтеся про якісний звук та красиву картинку.
Редагування та відеомонтаж можна робити у таких мобільних застосунках, як CapCut або InShot, які забезпечують легкість редагування та широкий функціонал. Adobe Premiere Rush підійде для більш професійного редагування. Додайте текстові підписи, короткі висновки для акцентування на важливих моментах для тих, хто дивиться без звуку.
Робіть корисний (підбірки місць, луки, важливу інфу) або смішний контент, який хотілося б зберігати. Що частіше люди зберігають ваш контент чи пересилають його один одному, то більше вас просуває сам алгоритм.
Додавайте музику або звукові ефекти. У налаштуваннях Instagram ви можете обрати трендову музику, це дозволить вам отримати більше переглядів чи потрапити в рекомендовані. Також у налаштуваннях, якщо у вас професійна панель інсти (обрати такий тип облікового запису можна абсолютно безкоштовно, він дає розширені налаштування та можливості аналізувати профіль і контент), то можна побачити популярне аудіо у вашому регіоні чи серед ваших підписників.
Записуйте оригінальні доріжки — можливо, саме ваші звуки стануть трендом.
Доповніть ваш рилз закликом до дії (call to action), питанням, пропозицією висловити думку в коментарях, підписатися на сторінку. Це допоможе залучити аудиторію до діалогу з вами та інтеракції з вашим бізнесом. Але не будьте занадто нав’язливими. Також це чудовий метод зібрати фідбек від ваших потенційних клієнтів та дати їм саме те, що їм треба. Тож проводьте опитування та дослухайтеся до потреб підписників.
Важливі секрети для створення успішних вірусних рилзів
Щоб ваші рилзи "залітали" в рекомендоване та набирали охоплення, необхідно розуміти алгоритми Instagram. Соцмережа "поважає" регулярний контент.