Дівчина і хлопець на пробіжці. Фото: Freepik
Зміст:
  1. Правило перше
  2. Правило друге
  3. Правило третє
  4. Правило четверте
  5. Правило п’яте
  6. Правило шосте
  7. Правило сьоме
  8. Ще 11 варіантів подарунків

Правило перше

Дізнайтеся параметри тіла – зріст, вагу, розмір людини. Це значно полегшить процес вибору подарунку для неї. 

Руслан (кросфіт): “Обов’язково треба розуміти види активностей, яким надає перевагу людина. Дарувати лижі любителю боксу – не дуже доречно”.

Підключіть за можливості колег, з якими людина займається спортом.

Наталя (скелелазіння): “Якщо людина займається туризмом – ідеально поцікавитися у колег по турклубу, чого їй не вистачає. Часто для походів люди складають спецтаблиці, де записують своє особисте спорядження, тож так є можливість побачити, чого там не вистачає”. 

Правило друге

Сертифікат на покупки в спортивному магазині – не завжди 100% влучання в ціль. 

Наталя (скелелазіння): “Треба зважати, чи масові великі спортивні супермаркети мають специфічні речі, які може захотіти людина. Наприклад, нормальне спорядження для альпінізму ти, грубо кажучи, у Спортмастері чи Декатлоні не купиш”.

Правило третє

Зі спецобладнанням краще не ризикувати. Але є універсальні речі.

Руслан (кросфіт): “Стильна сумка для спортивного одягу. У тих, хто займається спортом, є щоденна необхідність швидко та зручно компонувати свої речі та екіпіровку, щоб потім їх так само швидко та зручно дістати, перенести, зібрати і викласти. 

Спеціальні торбинки для взуття (кросівки, капці для душу).

Напульсники. Вони допоможуть витирати піт з чола, щоб той не потрапляв в очі. 

Спортивний годинник/фітнес-трекер та нагрудний пульсометр. Особливо для людей, які націлилися на покращення своїх спортивних результатів, адже відслідковування роботи серцево-судинної системи під час навантажень – основоположний принцип прогресу в спорті.

Спеціальний записник/щоденник для фіксації та планування спортивних результатів.

Спортивний рушник. Виробники спорттоварів придумують все кращі вологопоглинаючі матеріали, з яких роблять рушники для душу. До того ж, такі рушники займатимуть менше місця в сумці”.

Правило четверте

Універсальні речі є і в окремих видах спорту.

Андрій (альпінізм, шахи): “Якщо людина фанатіє від конкретного виду спорту – це може бути квиток на матч/гру/зустріч. Для людини, яка ходить у походи – спорядження відомого хорошого бренду, приміром, класна куртка.  Якщо говорити про бренди:

  • Fisher – лижі і спорядження; 
  • Alpine – альпінізм, одяг, взуття;
  • AQUAPAC – альпінізм, одяг, взуття;
  • Aclima – вони мають все необхідне спорядження для альпінізму.

Для людини, яка грає в шахи – це може бути іменна дошка з автографом кумира або якийсь атрибут із підписом. Люди, які чогось прагнуть у спорті, зазвичай мають тих, на кого вони рівняються, і зустріч із ними чи якась від них мотивація дуже цінні. З моїх мрій – путівка на Еверест або хоча б якесь спорядження людини, яка туди підіймалася”.

Марія (йога, верхова їзда): “Для людини, яка займається йогою, підійде килимок. Мені також подобаються валики (масажні роллери – ред.), вони чудово підходять для самомасажу, це дуже допомагає при болях у м’язах”.

Руслан (кросфіт): “Для тих, хто має справу із штангами, перекладинами чи іншим залізяччям, пропоную придивитися до рідкої магнезії, гімнастичних накладок на долоні або напульсників для підтримки кисті, а також навіть до спеціального пластиру для захисту пальців”.

Правило п’яте

Якщо людина загалом спортивна, їй цікаво спробувати нові активності.

Наталя (скелелазіння): “Можна подарувати сертифікат на заняття з інструктором на скеледромі. Ніякого спецспорядження для першого разу не треба, все можна взяти в оренду і спробувати новий вид спорту, який може зрештою сподобатися”.

Руслан (кросфіт): “Завжди можна подарувати абонементи в басейн, запрошення на майстер-класи з вейкбордінгу, плавання на каяках, і т.д.”.

Марія (йога, верхова їзда): “Моїй подрузі дарували подорож на Говерлу. Їй це дуже сподобалося. Можливо, також отримати урок танців, йоги чи фітнесу”.

Правило шосте

Спортивне харчування дарувати теж можна.

Руслан (кросфіт): “Із спортивного харчування радив би обирати креатин, протеїн та колаген. Ці три харчові добавки допоможуть у відновленні та закріпленні спортивних результатів без шкоди для здоров’я. Є декілька параметрів вибору протеїну: залежно від типу виготовлення (ізолят та концентрат) і залежно від речовини виготовлення (молочний, яєчний, веганський і т.п.). Від цього є невелика різниця у засвоєнні і, відповідно, у ефекті. Шейкери для протеїнових коктейлів та спортивні пляшки. Компенсувати рідину під час тренувань – обов’язково.

Із особистого досвіду – приємно отримати у подарунок навіть просто 10 кг бананів (!). Незвично, оригінально і корисно”.

Правило сьоме

Спорт – це не тільки про напруження, а й про розслаблення.

Руслан (кросфіт): “Особливо корисними є абонементи на масаж. Роллер для міофацеального масажу, м’ячики (є навіть з вібромасажером) для розминки м’язів і самомасажу. Розвиток мобільності м’язів та суглобів, а також розминка всіх проблемних ділянок тіла – важлива складова відновлення та реабілітації у всіх видах спорту. Вибирайте універсальні – із найбільшою кількістю параметрів – ребристі+шипи, широкі, міцні та компактні”. 

Ще 11 варіантів подарунків

Що придбати з недорогих варіантів:

  • баф – 100-500 грн. Підійде для бігу, гірського туризму. Є літні, зимові та демісезонні;

  • бігова бананка, чохол для смартфону чи пояс для пляшечки – від 200 до 300 грн;

  • спортивна сумка – від 200 до 600 грн;

  • спортивний рушник – від 300 до 500 грн;

  • шейкер для спортивного харчування – 250-500 грн. Радять купувати з сіточкою та герметичні;

  • фляга для води – 160-700 грн. Є для туризму, велоспорту, бігу, занять фітнесом та кемпінгу; 

  • гамак для кемпінгу. Вартість – від 400 грн до 2 500 грн.

Що подарувати з дорожчих варіантів:

  • спортивний годинник – від 400 грн до 3 600 грн. Мають різну кількість функцій;

  • фітнес-браслет – від 600 грн до 3 000 грн;

  • бездротові навушники – від 300 до 5 000 грн. Зручна річ для пробіжки чи тренувань у спортзалі. Але з’ясуйте, чи людина любить під час занять слухати звуки вулиці або стукіт тренажерів; 

  • блендер заглибний (ручний) – від 300 до 5 000 грн. В комплект можна підібрати книжку рецептів зі здорової їжі. 

    Хочете більше знати про здоров'я та здоровий спосіб життя? Підписуйтесь на LIGA.Life у Facebook.