Ілюстративне фото Freepik
Зміст:
  1. Вивчіть базовий шар матеріалу
  2. Зверніть увагу на кінчики
  3. Запах
  4. Ціна

Вивчіть базовий шар матеріалу

Хутро – хороший вибір для морозних зимових днів або холодних осінніх вечорів, оскільки забезпечує тепло і комфорт навіть тоді, коли температура опускається нижче нуля. Але як бути в екотренді і переконатися, що одяг, який ви плануєте придбати, виготовлений зі штучного матеріалу, а не зі справжнього хутра лисиці або норки? Пояснюємо.

Виберіть річ, яка вас цікавить, і перевірте м’якість щетини на підкладці. Натуральне хутро біля шкіри буде м’якшим і густішим, а його структура може навіть нагадувати пір’я. 

Штучним матеріалам також надають м’якості, але, у порівнянні з першими, вони все одно залишаться грубішими та жорсткішими. Також варто звернути увагу на матеріал, до якого кріпиться хутро. У випадку зі штучним хутром це буде однотонна тканина, а у випадку зі справжнім – дублена шкіра.

Зверніть увагу на кінчики

Інший спосіб – вивчити кінчики покрову.

Хутро, виготовлене з пластику, має властивість затуплятися на кінцях (його також обробляють на етапі виробництва), а справжнє хутро має тенденцію звужуватися на кінчиках (подібно до людського волосся, яке має товстіший корінь і тонші кінчики).

Однак цей тест може виявитись оманливим, якщо справжнє хутро було оброблене.

Запах

Штучне хутро пахне як будь-який інший вид одягу.

А пальто з шерсті чи хутра тварин має специфічний, часто неприємний запах, який може викликати відчуття задишки.

Ціна

Штучне хутро зазвичай в рази дешевше натурального. Навряд чи десь можна купити шубу з натурального хутра за 2000 грн. А в масмаркетах усюди є штучні шуби за доступними цінами. 

В Україні є свої виробники одягу зі штучного хутра, де за приємними цінами можна знайти не лише шуби, а й, скажімо, рукавиці та шапки.

Якщо ви все ще не впевнені в походженні хутра, завжди є можливість не купувати й не носити його взагалі. Індустрія моди пропонує безліч видів матеріалів, які також можуть зігріти вас і забезпечити комфорт.

Щоб перевірити, чи обраний вами бренд продає хутряний одяг чи ні — скористайтесь сайтами, на яких зібрані всі бренди: українські та всесвітньо відомі, що відмовились від використання хутра у своїх колекціях.

Переклад та адаптація з польської: Альберт Мончка кампанії "Вільний від хутра ритейл" від ГО "Відкриті клітки Україна"

Ілюстративне фото Freepik