Жіночий топ для тренувань ‒ як правильно вибрати
Навіщо потрібен спортивний топ
Він замінить бюстгальтер під час тренувань. Його головна функція – підтримувати груди під час фізичних вправ. Фіксуючи їх у одному положенні спортивний топ допомагає зняти навантаження з плечей, спини, грудей, а також не дає шкірі втратити свою еластичність.
Дослідження показало: 75% жінок, які взяли участь у Лондонському марафоні 2012 року, обрали неправильний розмір спортивного топу. То як правильно підібрати спортивний бра?
Сформулюйте свою спортивну ціль
Спершу варто визначити, яким видом спорту ви будете займатися. Є три типи фізичних активностей:
З низьким рівнем інтенсивності: йога, стретчинг, пілатес.
З середнім: тренування у спортзалі, велоспорт.
З високим: біг, кросфіт, командний спорт.
Від виду спорту та розміру грудей залежить підбір моделі топу.
Визначте свій розмір
У 2008 році австралійські вчені провели дослідження залежності болі у грудях від розміру грудей та розміру бюстгальтера у молодих жінок віком 18-26 років. Результати показали, що 80% жінок носять неправильний розмір бюстгальтера. 70% обирають менший розмір, 10% – занадто великий. Помилка призводить не тільки до дискомфорту, але й до болю у грудях та спині через відсутність необхідної підтримки.
Щоб не прогадати з розміром, варто зробити декілька вимірювань:
Об’єм грудної клітки. Розташуйте сантиметрову стрічку щільно під грудьми. Але туго не затягуйте. Поставте два пальці між стрічкою та тілом. Це допоможе обрати топ, який не буде сильно тиснути на груди.
Об’єм бюста. Розташуйте сантиметрову стрічку щільно навколо найповнішої частини грудей. Пам’ятайте: стрічка не повинна обмежувати дихання.
Розмір чашечки. Відніміть від об’єму бюста об’єм грудної клітки. Отримане значення – розмір вашої чашечки.
Різниця між об’ємом бюсту та грудної клітки | Розмір чашечки |
12-13 см | A |
14-15 см | B |
16-17 см | C |
18-19 см | D |
20-21 см | E |
22-23 см | F |
24-25 см | G |
Виберіть модель топу
Знаючи вид спорту та свій розмір, ви можете обрати рівень підтримки, потрібний грудям:
Низька фіксація (компресійні топи). Такий спортивний бра підійде для занять спортом низької інтенсивності: йога, пілатес, стретчинг. Для жінок з чашечками A та B компресійні топи можна використовувати для більш інтенсивних тренувань.
Середня фіксація (топ з роздільними чашечками). Жінки з об’ємом бюсту D+ використовують такий вид топу для неінтенсивних занять. Власниці чашечок С та D можуть використовувати топи середньої підтримки для занять у спортзалі та при їзді на велосипеді. Цей топ ідеально підійде для тренувань з кросфіту чи бігу жінкам з чашечками А та В.
Висока фіксація (компресійні топи з роздільними чашечками). Рекомендують для інтенсивних фізичних навантажень жінкам з чашечками від C до G.
Зверніть увагу на деталі
Краще приміряти спортивні топи у магазинах, а не замовляти онлайн. Так одразу можна визначити, чи комфортно ви себе почуваєте в конкретній моделі. Команда adidas радить звернути увагу на:
Резинку або пояс. Вона не повинна бути занадто тугою чи просторою. Обмеження руху так само, як і відсутність підтримки, можуть призвести до дискомфорту під час тренування. Якщо резинка щільно прилягає до тіла, проте не тисне – це ваш розмір.
Чашечку. Якщо ви обрали спортивний топ з роздільними чашечками, варто уважно підійти до підбору розміру. Грудям має бути комфортно у кожній з них без тиску та зайвого простору всередині.
Бретелі фіксують положення грудей. Обираючи топ, варто звернути увагу на їхній матеріал та ширину. Тканина має бути м’якою. Якщо бретелі залишають сліди на шкірі – змініть розмір або скорегуйте їхню довжину. Вони не мають бути тонші ніж 2,5 см. Занадто вузькі будуть натирати під час тренування.
Застібку. Не всі спортивні топи мають цей елемент, деякі з них одягають через голову. Приміряючи в магазині топ із застібкою, застібніть на середній гачок – на випадок, якщо схуднете або наберете вагу.
Обравши бажану модель, зробіть кілька фізичних вправ. Це допоможе оцінити комфорт топу та підтримку грудей під час активностей.
Яку обрати тканину
Жіночі спортивні топи виготовляють з двох типів тканин: синтетичних волокон (мікрофібра, спандекс, еластан) та бавовни. У кожного матеріалу є свої переваги:
Бавовняний топ (котоновий) м’який та майже не відчутний на тілі. Головна перевага – дозволяє дихати шкірі. Гарно поглинаючи вологу, бавовняні вироби довго висихають. Видимі плями від поту можуть викликати дискомфорт. Котонові топи можна носити й в повсякденному житті замість звичайного бюстгальтера.
Спортивні топи з синтетичних волокон більш еластичні та краще фіксують положення грудей. Плюс такого матеріалу – поглинання вологи, яку виділяє тіло під час тренувань. Мінус – брак вентиляції. Але існують моделі з сіточками, які компенсують цей недолік.