Як зробити зимові свята безпечними для домашніх тварин. (Фото: Unsplash)

Фахівці з догляду за домашніми тваринами Mars розповіли, як провести зимові святкування в комфорті та безпечно для домашніх улюбленців, а саме: як декорувати оселю, які рослини є небезпечними та про петфрендлі ялинкові прикраси.

Святкові рослини та новорічне дерево, на що варто звернути увагу

Живі новорічні дерева – ялиця, ялина, сосна – нетоксичні для домашніх тварин. Однак голки та вода з добривами, в яку ставлять дерево, можуть спричинити розлади шлунку, якщо тварина їх проковтне. Це стосується й іграшок для того. Щоб убезпечити улюбленця, довкола святкового дерева варто встановити дитячу огорожу. Крім того, необхідно стабілізувати дерево – встановити на важку основу, як варіант, його можна також закріпити мотузками, щоб запобігти падінню.

Такі новорічні рослини, як-от падуб, омела, лілії та пуансетія, можуть спричинити серйозні шлунково-кишкові проблеми, судоми й навіть присмертний стан, якщо тварина їх проковтне. Альтернативою можуть стати різдвяні кактуси, орхідеї, троянди й бромелієві, адже вони є безпечними та нетоксичними зимовими рослинами. Однак тварини також не мають їх споживати.

Петфрендлі-прикраси, пакування подарунків і декор, як правильно обрати

Петфрендлі ялинкові прикраси. Варто остерігатися – маленьких деталей, гірлянд і декору з фольги, битих іграшок. Альтернативи – тканинні та вовняні прикраси (помпони), дзвіночки, якщо гірлянда, то варто звернути увагу на LED-ліхтарі. Гірлянду слід вимикати, коли ви не поруч з ялинкою, адже мерехтіння може спровокувати гру вихованця зі шнуром, як наслідок – спричинити травми від струму.

Пакування подарунків. Будь-які дрібні деталі (стрічки, бантики, дзвіночки) створюють потенційну небезпеку для улюбленця. Якщо тварина проковтнула щось з переліку, це може спричинити проблеми з травною системою, ба навіть блокувати шлунково-кишковий тракт. Тому слід помістити подарунки в місце, що є недоступним для тварин. Їстівні подарунки теж слід класти в недоступні місця.

Свічки та комин. Перед тим, як запалювати свічки чи вогонь у комині, переконайтеся, що вихованець поводиться спокійно та не травмується. Альтернатива – LED-свічки, які імітують звичайні, але є безпечними для тварин.

Поради під час святкування

Снеки та ласощі. Утримайтесь від годування тварин їжею зі стола. Альтернатива – спеціальні ласощі для тварин, однак контролюйте кількість смаколиків для того, щоб уникнути переїдання. Смаколики не мають складати понад 10% раціону улюбленця. Заразом попередьте гостей, що тварин не можна підгодувати. Заздалегідь підготуйте смаколики для тварини на випадок, якщо гості захочуть їх пригостити.

Безпечний простір. Також слід піклуватися й про місце для кота чи собаки, де вони матимуть змогу відпочити від гостей. Організувати його слід у тихому місці, якомога далі від гостей. Для комфорту улюбленця покладіть туди його іграшки, ковдру. Також не слід силувати вихованця знайомствами з новими для нього людьми, натомість дайте час, щоб він звикнув.

Сміття. Слідкуйте за чистотою, щоб тваринка випадково не скуштувала рештки пакування, їжі, фольги. Ретельно закривайте смітник і за першої нагоди позбавтеся сміття.

Розпорядок дня. Під час свят не варто забувати про вже сформований режим для улюбленця. Тож якщо очікуєте гостей, заздалегідь погуляйте з собакою.