Anti-age міфи: що насправді працює, а що — просто маркетинг
Після 30 багато хто кидається у крайнощі: одні — до косметологів, інші — в аптеку за усіма сироватками одразу.
Здається, ніби настав момент радикальних змін, і все потрібно змінити просто зараз. Муцини равлика, золоті частинки, ботокс, ретинол… Звідусіль сипляться поради, обіцянки миттєвого омолодження й "чарівні" інгредієнти.
Разом з лікаркою-косметологинею Катериною Поліщук LIGA.Life з'ясовує, які anti-age засоби працюють, а які — лише гарний маркетинговий хід.
Чи правда, що після 30 шкіра старіє швидше і потрібно одразу купувати антивікові креми
— Не зовсім так. Насправді шкіра починає втрачати колаген і еластин уже у віці приблизно від 25 до 35 років. Чому така різниця? Тому що на стан шкіри впливає не лише те, чим ми її доглядаємо, а й наш спосіб життя, рівень стресу, генетика, а також безліч зовнішніх і внутрішніх чинників.
Тому сказати, що якщо не користуватись антивіковими кремами, то швидко постаріємо — неправильно. Найголовніше — це правильно підібраний догляд, — пояснює Катерина Поліщук.
Один з основних етапів такого догляду — використання сонцезахисного крему. Якщо почати користуватися SPF вже з 20 років, то у 40 вигляд шкіри буде значно кращим, ніж у тих, хто робив ін'єкції, але ігнорував захист від сонця.