"Думай як чоловік": тренд, який висміює подвійні стандарти у стосунках
Про що тренд
Таким чином жінки перевертають наратив про подвійні стандарти у стосунках, гумористично проголошуючи, що вони самі відтворюють стереотипно чоловічу поведінку у своєму житті на побаченнях, що призводить до поєднання "темного гумору та колективного катарсису".
Наприклад: "Він надіслав мені повідомлення, у якому пояснював, що відчуває, і я відповіла: "Не знаю, що ти хочеш, щоб я сказала".
@eviemareee♬ Original Sound – Unknown
Інші жартують, підписавши своє відео: "Домовилася зустрітися з ним о 19:00, тому вимкнула телефон о 18:00":
@user169342654 #fyp #relatable #womeninmalefields ♬ dat anaconduhh sound bb – nueruuu
Тренд швидко став вірусним, а відео збирають мільйони переглядів. Він також здобув популярність у соцмережі Instagram.
Сенс тренду
Жінки у відео реагують на це та діляться універсальним досвідом. "Ми всі зустрічаємося з одними чоловіками?", запитує одна користувачка, а інша пише: "Цей тренд змушує мене зрозуміти, що я ніколи не мала унікального досвіду". Про це повідомляє Glamour.
За словами користувачок соцмережі, тренд змушує жінок відчувати себе поміченими — це "тонкий путівник щодо червоних прапорців у спілкуванні та стосунках", а також спосіб іронізувати з такого досвіду. Жінки також вирішують боротися з фізичним і сексуальним насильством за допомогою цього тренду: наприклад, користувачки розповідають про те, як чоловіки ігнорують їх кордони у публічних місцях.
Тренд також отримав власний спін-офф: #meninfemalefields, або "чоловіки в жіночих сферах". Під цим хештегом чоловіки діляться своїм досвідом, де багато хто також демонструє солідарність у коментарях, що сумнівна поведінка існує з обох сторін. Наприклад: "Коли в мене поганий день, я постійно скаржуся їй на це і намагаюся сваритися з нею, тому що мені просто хочеться сваритися".
@iccefox Yall won w this trend 😭😭
♬ dat anaconduhh sound bb – nueruuu
Обидва тренди стали вірусними не лише через гумор, а й через те, як вони резонують серед користувачів, вважають у виданні The Independent. Через сатиру чи саморефлексію вони привертають увагу до проблемних стосунків і токсичної поведінки на побаченнях.
А що українські соцмережі
Український сегмент TikTok активно підхопив цей тренд. Користувачки адаптують його, враховуючи власний досвід, та використовують хештег #думайякчоловік:
@daria_lisich упс…
♬ dat anaconduhh sound bb – nueruuu
@ladyni_istorii Буде знати як демотивувати команду! 🥸 #укртікток #думайякчоловік #womaninmalefield ♬ dat anaconduhh sound bb – nueruuu