Корекція фігури без хірургії: ліпосакція та інші ефективні методи для досконалих форм
Будь-який лікар підтвердить: для того щоб мати здорове та підтягнуте тіло, потрібно регулярно займатися спортом, комбінуючи різні види навантажень. Проте технології в естетичній медицині пропонують широкий спектр методів для усунення локальних жирових відкладень, підвищення тонусу шкіри або корекції проблемних зон.
Про сучасні підходи до корекції фігури LIGA.Life детально розпитала в пластичного хірурга Олександра Бебеха.
Апаратні методики для корекції фігури
За словами Олександра Бебеха, вибір методу залежить від віку пацієнта, стану шкіри та цілей корекції. Серед найпопулярніших апаратних методик:
- Пресотерапія та лімфодренаж — підходять для зменшення набряків і покращення кровообігу.
- Кріоліполіз — видалення локальних жирових відкладень за допомогою охолодження. Це безпечний метод, але він не підходить людям із чутливістю до холоду.
- Вакуумний масаж та LPG — ефективні для боротьби з целюлітом і покращення контурів тіла.
- RF-ліфтинг — технологія підтяжки шкіри за допомогою радіохвиль.
— Курс RF-ліфтингу призначають пацієнтам у разі втрати пружності та тонусу шкіри. Але ж всі ці апаратні процедури потребують не одного відвідування лікаря-косметолога, а серії підходів. Отже, вони не підходять тим, хто хоче схуднути дуже швидко, — зауважує пластичний хірург Олександр Бебех.
Колега Олександра Бебеха, хірург Андрій Якобчук назвав ще один ефективний метод — кавітація, яка дозволяє позбутися целюліту та зменшити жирові відкладення, впоратися з в’ялою та обвислою шкірою, сприяє вирівнюванню силуету. Ця процедура є безпечною, хоча результати будуть помітні лише за кілька тижнів.
— Ультразвукові хвилі створюють мікропухирці повітря, які руйнують оболонки жирових клітин. Це агресивніший метод, порівнюючи з кріоліполізом, але його ефективність теж обмежується невеликими шарами жирової тканини, — зазначає хірург.
Обмеження і протипоказання для апаратних методик
Пластичний хірург Олександр Бебех наголошує, що перед початком курсу потрібно проконсультуватися з лікарем. Саме він визначить наявність протипоказань та розробить програму для корекції фігури.
Апаратні процедури не підходять пацієнтам із серйозними захворюваннями:
- Онкологією, цукровим діабетом, порушеннями роботи серця, печінки або нирок.
- Захворюваннями шкіри в зонах впливу.
- Вагітністю або періодом лактації.
Коли нехірургічні методи стають неефективними й потрібно розглядати хірургічне втручання?
Варто пам’ятати, що апаратні методики не є альтернативою схудненню. Вони ефективні лише для усунення незначних жирових відкладень.
— Апаратні методики корекції фігури здатні покращити контури тіла, поліпшити тонус м’язів живота, пружність сідниць та стегон, прибрати незначні локальні жирові надлишки. Усунути незначні прояви целюліту та розтяжок. Але якщо вам потрібно радикальніше розв'язання проблеми та тривалий результат на роки — без хірургічного втручання не обійтися, — додає Олександр Бебех.
Якщо апаратні методики не дають бажаних результатів, можна розглянути хірургічні втручання:
- Ліпосакція — видалення жирових відкладень.
- Ліпоскульптурування — не тільки видалення жиру, а й введення його в інші зони для створення красивих контурів тіла.
- Абдомінопластика — корекція живота.
- Підтяжка грудей або інших зон.
За даними Міжнародного товариства естетичної пластичної хірургії (ISAPS), у 2023 році ліпосакція стала найпопулярнішою косметичною операцією у світі, витіснивши з першого місця збільшення грудей.
— Виконати процедуру ліпосакції може лише досвідчений хірург за допомогою сучасного обладнання. Сучасна ліпосакція дійсно не така агресивна та болюча, як була раніше. Тому боятися її не слід: вона вважається безпечною процедурою. Вона триває від сорока хвилин до двох годин, її виконують під загальним наркозом або місцевою анестезією. Наприклад, для вакуумного видалення жиру хірург робить невеликі проколи в проблемній зоні, де накопичився жир. Потім вводить крізь отвори канюлі (спеціальна трубка, яка прикріплена до вакуумного апарату), за допомогою яких розріджує жир і під дією вакууму виводить його назовні, — пояснює Олександр Бебех.
Чи є різниця між ліпосакцією та ліпоскульптуруванням?
Як наголошує пластичний хірург Олександр Бебех, обидві процедури мають схожі цілі, але відрізняються технікою виконання та кінцевим результатом:
- Ліпосакція — це видалення зайвого жиру, щоб тіло стало стрункішим.
- Ліпоскульптурування — не лише забір жирових клітин із проблемних зон, а й введення їх в інші зони для створення красивих форм тіла.
— У кожної людини є генетично сформовані жирові "пастки". Простіше кажучи, це місця, де жир накопичується й не зникає, навіть якщо ви ходите до спортзалу та дотримуєтесь дієт. Без ліпосакції позбутися його практично неможливо. Саме тому нашими пацієнтами часто стають навіть тендітні дівчата, які мають жирові "пастки" на стегнах, животі чи внутрішній стороні колін. Під час процедури рекомендується видаляти не більш як п'ять літрів жирової клітковини. Якщо потрібно видалити більшу кількість — варто почекати шість місяців і зробити повторну операцію. Взагалі з кожної проблемної зони хірург може забрати лише 80% жиру, — зазначив хірург.
Переваги та ризики хірургії
Пластична хірургія має свої обмеження. Її не рекомендують людям із хронічними захворюваннями, поганим згортанням крові або психічними розладами, як-от дисморфофобія (надмірна критика свого тіла).
— Ще одне протипоказання до хірургічного втручання — надмірна вага пацієнта. Багато хто вважає ліпосакцію чудодійним способом схуднення. Це міф. Ліпосакція — це виключно процедура корекції фігури. Невипадково одна з назв цього процесу — ліпоскульптурування. Так, кілька зайвих кілограмів зникнуть, але не всі, як помилково вважає більшість. Людині, що важить понад 100 кг і хоче стати стрункою, спершу варто звернутись до дієтолога. А коли вона схудне на 10-12 кг, можна проконсультуватися з пластичним хірургом, — підкреслив Олександр Бебех.
Інноваційні методики
Олександр Бебех пояснює, що інноваційні методи мінімізують травматичність і дозволяють досягати більш точних результатів, навіть у важких випадках. Серед новинок у корекції фігури хірург виділяє:
- J-Plasma — підтяжка шкіри за допомогою гелевої плазми та радіочастот.
— J-Plasma я використовую вже декілька років — це швидкий та ефективний спосіб позбутися в'ялої шкіри та отримати красиву фігуру без відвідування спортзалу. Це сучасна технологія контурної пластики, яка за допомогою гелевої плазми та радіочастотної енергії ефективно підтягує шкіру. Процедуру можна проводити як після ліпосакції (видалення жирової тканини), так і окремо.
- VASER-ліпосакція — безшовна методика, яка забезпечує швидке відновлення.
— Швидкий та щадний метод видалення жирової тканини, адже під час операції не проводиться жодного надрізу скальпелем — жир відкачується через мікропроколи у шкірі. Залежно від рівня складності, операція триває від однієї до п'яти годин. Проте процес відновлення проходить набагато швидше, ніж під час інших видів ліпосакції, і викликає менше дискомфорту. Цей метод корекції можна назвати революційним, оскільки він дозволяє хірургу зробити дуже багато.
Що обрати?
Апаратні методики підходять тим, хто хоче покращити стан шкіри та зменшити жирові відкладення без хірургії. Хірургічні методи є оптимальним вибором для тих, хто прагне радикальних змін.
Наприклад, хірург Андрій Якобчук згадує випадок, коли надмірне використання кріоліполізу на великій товщині жирової тканини призвело до нерівномірного зменшення об’ємів, що потребувало подальшої хірургічної корекції. Це демонструє, як важливо правильно обирати методи та контролювати процес для уникнення естетичних ускладнень.
Перед вибором будь-якої процедури обов’язково проконсультуйтеся з лікарем, щоб оцінити стан здоров’я та визначити найкращий варіант для вас.