Щозими у Києві "рве" труби та тепломережі. Чому це відбувається і що робити
Регулярні аварії трубопроводів і тепломереж взимку в Києві — вже традиційні. Лише за останні два тижні на бульварі Жуля Верна трубопровід ламався двічі: першого разу прорив був такий масштабний, що затопило пів вулиці. У столиці також є одна вулиця, де з 2016 до 2018 року аварія трубопроводу відбувалась 56 разів, — це вулиця Авіаконструктора Антонова на Солом’янці. Кількість аварій зростає саме у зимовий період, з настанням сильних морозів, а найчастіше страждають саме тепломережі, які постачають мешканцям опалення.
Схоже, це все частина глобальної проблеми й шукати когось одного винного тут не варто. Разом з експертом з енергоефективності Михайлом Лук’яником (ГО "Екоклуб") вирішили розібратись, чому у Києві взимку настає "апокаліпсис" з тепломережами та що (в ідеальному світі) з цим варто робити?
Що призводить до таких частих аварій
Першопричина більшості аварій підземних мереж взимку — це їхня зношеність, адже у них банально завершився термін експлуатації. Трубопроводи та система центрального теплопостачання в Україні закладалась під час найбільш масштабної забудови — це 1960-1990-ті роки. Тобто трубам, які лежать під землею у містах, сьогодні від 40 до 60 років. А оптимальний термін їх експлуатації становить 25-30 років.