Зміст:
  1. Чому люди йдуть до фітнес-центрів?
  2. Тренажерна зала: що роблять неправильно
  3. Режим харчування: типові помилки
  4. Які травми можна отримати, якщо тренуватися неправильно

Чому люди йдуть до фітнес-центрів?

Причини для цього різноманітні: загалом покращити стан здоров'я, поліпшити фізичну форму та психологічний стан абощо. Проте в багатьох випадках виходить навпаки. Чимало новачків починають з жорсткої дієти, а дехто відразу стрімголов біжить до тренажерної зали сім разів на тиждень, бажаючи швидкого результату.

Водночас помилки під час підбору раціону до та після тренувань, відсутність збалансованого харчування та помилки під час самих тренувань можуть не лише підірвати мотивацію до подальших занять спортом, але й негативно позначитися на здоров'ї, аж до госпіталізації.

LIGA.Life поговорила з тренером, спортивним лікарем та дієтологом, щоб вони пояснили, в чому головні помилки початківців у тренажерній залі та в режимі харчування.

Тренажерна зала: що роблять неправильно

Спортклуби надають можливість займатися з різними тренажерами: штанги, гантелі різного виду та ваги, бігові доріжки, спеціальні велосипеди та так звані хаммери — тренажери, призначені для прокачування окремих груп м’язів. Спортзали розвиваються та модернізуються щороку.

Фото: sportlife.ua

Останніми роками індустрія фітнесу — це не лише про спорт, але й про науку. І щоб розібратися в усіх деталях та не нашкодити своїм підопічним, треба багато вчитися, розповідає в коментарі LIGA.Life тренерка Тетяна Чикольова.

Фото: Тетяна Чикольова / Telegram

Тренерка виділила основні помилки початківців.

Беруть приклад з професійних спортсменів

Це перша велика помилка для любителів, каже Тетяна Чикольова, багато хто починають качатися за програмою визнаних бодибілдерів. Зазвичай організм не готовий до таких навантажень: люди хворіють або просто перегорають – і це ще легкі наслідки:

— Новачки починають займатися за спліт-програмою. Вона означає, що за одне тренування ти пропрацьовуєш лише одну групу м’язів. Наприклад, понеділок — ноги, вівторок — спина, середа — груди. І так щодня, виходить п'ять або шість тренувань на тиждень. Так займаються в залі професіонали, атлети, які змагаються як мінімум на національному рівні.

Новачок не може так качатися. Адже у нього немає великих м’язів, тож по суті людина просто перегорає.

Небезпечне також перевантаження, коли новачок займається в залі 2-3 години. Таке робити суворо забороняється, наголошує тренерка, адже перевтома лише шкодить організму.

Щоб прочитати цей матеріал потрібно оформити підписку. Перейдіть до повної версії сторінки.