Фото: Unsplash

Як довго людина з COVID-19 може бути заразною?

На своїй сторінці у фейсбук ексочільниця Міністерства охорони здоров'я Уляна Супрун вкотре нагадує, що самоізоляція  це важливий метод контролю за поширенням вірусу SARS-CoV-2. За її словами, якщо людина правильно самоізолюється під наглядом свого лікаря, шанси інфікувати інших зводяться фактично до нуля. Також вона пояснює як діяти, якщо на COVID-19 захворів хтось, з ким ви нещодавно контактували.

Останні дані вказують, що люди з легким та середнім перебігом хвороби COVID-19 вже не здатні інфікувати інших людей через десять днів від початку симптомів. До "симптомів" належать не лише звичні нам кашель чи висока температура, а й нереспіраторні симптоми нудота, блювання, головний біль чи біль у м’язах. Вони, до речі, можуть з’являтися раніше, ніж температура, кашель чи труднощі з диханням. Але це трапляється рідше. 

Люди, які мали тяжкий перебіг (навіть з госпіталізацією), найбільш ймовірно не здатні інфікувати вже через двадцять днів від початку симптомів.

Є випадки, коли у пацієнтів, які вже не мають симптомів і можуть вважатися здоровими, ПЛР тест показує позитивний результат ще протягом 120 днів після появи симптомів. У такому випадку тест показує наявність вже не здатних до реплікації "залишків" вірусу на слизовій. Інфікування інших людей в цьому випадку дуже малоймовірне. Принаймні на цей час, не зафіксовано таких випадків передачі вірусу.

Щоб прочитати цей матеріал потрібно оформити підписку. Перейдіть до повної версії сторінки.