"Ти що, не п’єш?" — це питання досі звучить як виклик у багатьох українських компаніях. У нас заведено пити "за зустріч", "бо всі п’ють" або просто, "щоб весело було". Але щось змінюється. Усе більше людей обирають келих вина до страви, а не пляшку за компанію. Говоримо про крафт, про смак, про культуру. І водночас — продовжуємо жити в суспільстві, де алкоголь залишається швидким способом зняти напругу чи здобути впевненість.

Про те, як в Україні формується нова культура усвідомленого споживання, без моралізаторства і з повагою до смаку — LIGA.Life поговорила з Олександром Карпусем, колекціонером алкоголю й експертом із барної культури.

Дегустація як потенційна культурна революція

— Чи спостерігаєте ви зростання культури усвідомленого споживання — дегустацій замість "споживання заради сп’яніння"? Чи можна взагалі навчити культури споживання?

— Попри зростання кількості дегустацій, тематичних заходів та освітніх ініціатив, культура усвідомленого споживання алкоголю в Україні (та й у багатьох інших країнах) залишається радше винятком, ніж правилом. Процес змін надзвичайно повільний і обмежений локальними середовищами.

Переважна більшість людей вживає алкоголь не задля смаку чи пізнання напою, а саме заради стану сп’яніння. І лише невеликий відсоток починає цікавитися напоєм як об’єктом культури із власної ініціативи, за внутрішнім бажанням розуміти, а не просто пити.

Фото: Олександр Карпусь (фото надане Олександром Карпусем)

Щоб прочитати цей матеріал потрібно оформити підписку. Перейдіть до повної версії сторінки.