Лікування забоїв та переломів. Які безоплатні послуги доступні українцям
В Національній службі здоров’я України, на які безоплатні послуги можуть розраховувати українці, якщо отримають травму.
Насамперед потрібно з’ясувати, чи потрібна медична допомога та чи може людина самостійно дістатись до травмпункту, пояснюють в НСЗУ.
В обох випадках потрібно зателефонувати в 103, щоб або дізнатися, в який найближчий заклад можна потрапити, або викликати бригаду швидкої.
Підписуйтесь на LIGA.Life в Telegram: тільки корисна інформація для українських родин
До безоплатних послуг входить:
- екстрена медична допомога. Для цього не обов’язково мати декларацію з лікарем чи направлення від нього
- амбулаторна допомога. Амбулаторний пакет медичних послуг покриває проведення діагностики захворювань, а також лікування травм та наступну реабілітацію, які не потребують госпіталізації пацієнта в лікарню для цілодобового нагляду.
- стаціонарна медична допомога. Якщо пацієнта з травмою госпіталізували, то в безоплатний пакет з надання медичної допомоги в стаціонарі медзакладу входить:
інструментальні та лабораторні обстеження; надання медичної допомоги, направленої на полегшення, зняття чи усунення симптомів і проявів захворювання, нормалізацію порушених процесів життєдіяльності тощо; проведення хірургічних операцій з забезпеченням анестезії та післяопераційний моніторинг пацієнта, знеболення і подальша медикаментозна терапія; цілодобовий лікарський та медсестринський догляд; медична реабілітація в гострому періоді.
Якщо порахувати, скільки виділяє держава у вигляді страхового фінансового пакету пацієнту з травмою, то в НСЗУ кажуть про такі цифри:
- на лікування переломів кісток, черепа, хребта, чи кісток тулуба – 8 000 грн;
- на операції на кістково-м’язовій системі – 7 356 грн.
Але іноді отримана травма може бути важкою і потребувати не тільки оперативного втручання, а й дороговартісних витратних матеріалів. Таких як "протези" або накісткові металоконструкції.
До тарифу на медичні послуги не включено вартість дороговартісних витратних матеріалів. Але вони забезпечуються у централізованому порядку за рахунок інших програм державного бюджету.
Якщо ж лікарі вимагають гроші за безкоштовні послуги, можна подати скаргу на сайті НСЗУ. У скарзі потрібно вказати назву лікарні, посаду, прізвище, ім’я та по-батькові людини, яка відмовилася надати допомогу.
14 грудня стало відомо, що тільки за вихідні в Києві травмувалися понад 1 300 людей. Такі наслідки льодяного дощу.