Люди з вищою освітою та неодружені більш схильні до депресії: вчені пояснили причини
У новому дослідженні виявили, що неодружені люди мають на 80% вищий ризик розвитку депресії, ніж одружені. Найвищий показник депресії виявився у неодружених чоловіків та людей з вищою освітою. Про це пише MedicalXpress.
Під час аналізу індивідуальних даних понад 106 тисяч учасників з семи країн – США, Мексики, Ірландії, Південної Кореї, Індонезії, Китаю, Великої Британії – науковці дослідили ризик появи симптомів депресії в одружених та неодружених людей за період від 4 до 18 років.
Під час дослідження вдалося встановити, які категорії мають найвищий ризик депресії:
люди, що ніколи не були у шлюбі, мають майже на 80% вищий ризик депресії, ніж одружені;
розлучені – 99%;
вдівці на 64% більше, ніж ті, хто перебуває у шлюбі.
Найвищий ризик депресії у незаміжніх людей із західних країн (США, Великій Британії, Ірландії. – Ред.) порівняно зі східними (Південна Корея, Китай, Індонезія. – Ред.).
За припущеннями вчених, одружені пари рідше страждають на депресію, адже надають підтримку одне одному та мають стабільність у фінансах, позитивний вплив на загальне самопочуття. Проте слід зазначити, що їхні результати мають певні обмеження: дані базуються на самооцінках учасників, а не на медичних діагнозах, і всі пари, які розглядалися, були гетеросексуальними.