Фото: depositphotos.com

В Україні починається кампанія з вакцинації проти кору, яка триватиме до вересня включно. Про це на пресбрифінгу 17 липня повідомив головний санітарний лікар України Ігор Кузін.

"Серед вакцинокерованих інфекцій зараз найбільший ризик все ж таки несе кір. Це та інфекція, яка є гострою. Вона дуже швидко передається. Якщо ми будемо бачити 10 невакцинованих осіб, то щонайменше 8-9 дітей захворіють", – стверджує Кузін.

Кампанія відбувається нині, адже у вересні діти повертаються до школи, що є сприятливим середовищем для передання кору та інших вірусів. 

"Щоб убезпечити кір серед дорослих, треба створити бар'єр серед дітей, – стверджує Федір Лапій, голова Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики (НТГЕІ) та додає: – Це страшна небезпечна хвороба, яка може давати ускладнення не лише під час перебігу кору у вигляді отиту, пневмонії або ураження нервової системи, а може мати віддалені наслідки, так званий підгострий склерозуючий паненцефаліт. Коли дитина протягом першого року життя хворіє на кір легко, але приблизно через 5 років вірус залишається в організмі та починає уражати головний мозок. Це хвороба, яка закінчується завжди смертельно".

У групі ризику – діти від 2 до 17 років. Відтак вакцинація дітей – це захист і дорослих. За словами Андрія Пашинного, завідувача відділу імунізації Центру громадського здоров'я (ЦГЗ), сьогодні загальна кількість осіб, яка не отримала дозу вакцини, – майже 216 000 осіб. Тож в межах кампанії планується зробити 262 000 доз.

Для дітей вакцина є безкоштовною. Щепитися можна:

  • у пунктах щеплення в закладах охорони здоров'я;
  • у центрах вакцинації населення;
  • завдяки мобільним бригадам: для вакцинації ВПО і в освітніх закладах.

Дорослі можуть вакцинуватися за власний кошт. Також у разі спалаху відбувається екстрена вакцинація: коли людина має контакт з хворим, то протягом 72 год може щепитися. У такому разі ефективність вакцини – понад 95%. Для екстреної вакцинації слід звернутися до сімейного лікаря.

Впродовж минулого тижня відбулись фінальні підготовчі заходи. Розподілено 334 000 доз вакцини, що повністю покриває план імунізації. 

"Зараз у нас є абсолютно все для того, щоб ця кампанія була успішною. У нас є хороша європейська вакцина, оновлене холодове обладнання, на рівні областей команди готові до такого старту", – пояснює Ігор Кузін.

Читайте також: Як захистити дитину від інфекційних хвороб під час війни. Графік профілактичних щеплень