В Україні повернули "пакунок малюка" – але грошову допомогу залишать на вибір
доповненоДепутати Верховної Ради проголосували за повернення одноразової допомоги "пакунку малюка".
Рішення в другому читанні у середу, 30 вересня, підтримали 264 парламентарі.
Мова пропроєкт закону №3006а. На правках ніхто не наполягав.
Доповнення:
Батькам упродовж 30 днів з моменту народження дитини надаватимуть набір товарів першої необхідності безкоштовно.
Перші "пакунки" повинні надійти 1 грудня, повідомила депутатка від "Слуги народу" Євгенія Кравчук.
Також вона пояснила, що ті сім’ї, які не встигли оформити заявку на отримання пакунку, зможуть отримати банківські картки для нарахування монетизації.
Утім, в ухваленому документі є зміни:
- вартість "пакунку малюка", відповідно до бюджетного фінансування, становить не менш ніж три розміри прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років і не зараховується до розміру допомоги при народженні дитини;
- з 1 липня 2021 року за бажанням батьки зможуть отримати замість "пакунку" допомогу у грошовій формі;
- уточнено перелік отримувачів "пакунку малюка" у разі відсутності батьків. Отримати допомогу також зможуть усиновлювачі, вихователі, прийомні батьки, опікуни новонародженої дитини.
"Пакунок малюка" (бебі-бокс) – це одноразова допомога на кожного новонародженого, яка містить необхідні для малюка речі: пелюшки, підгузники, вологі серветки, ковдру, рушник, дитячий крем. Їх почали видавати батькам новонароджених в 2018 році. "Пакунок малюка" є безповоротною соціальною допомогою. За майже два роки, молодим мамам і татам видали більше 500 000 таких "бебі-боксів".
- 30 червня 2020 року за результатами розгляду скарг учасників закупівлі, Антимонопольний комітет України ухвалив рішення скасувати процедуру закупівлі "пакунку малюка".
- 29 липня уряд вирішив, що батькам видаватимуть 5 000 грн замість "пакунку малюка".
- 4 серпня дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) закликав уряд України зберегти "пакунок малюка" і не міняти його на гроші, так як цей вид допомоги є більш суттєвою підтримкою для вразливих сімей, ніж отримання грошової допомоги.