Забруднення повітря в Україні: де найгірша якість повітря сьогодні і в чому причина
Зранку 25 лютого в Києві зафіксовано високий рівень забрудненості повітря. Про це повідомляє Київська міська рада. Мешканцям столиці рекомендують обмежити перебування на вулиці та утримуватися від провітрювання.
Індекс забруднення повітря у Києві, за даними сайту системи екологічного моніторингу SaveEcoBot, становить 124. Цей рівень вважається шкідливим для чутливих груп, тобто людей хворих на астму, на серцево-судинні захворювання, для дітей та літніх людей.
Якість повітря залежить від вмісту в ньому дрібнодисперсного пилу. Карта якості повітря показує підвищений рівень у багатьох містах.
Шкідливим для чутливих груп вважається показник від 51 до 100. Вище 100 вважається шкідливим. Сьогодні в багатьох районах Києва показник перевищує 150, тобто дуже шкідливий.
В Івано-Франківську на деяких вулицях зафіксовано рівень 172. У Вінниці до 178, у Хмельницькому – 179. У Тернополі та Вінниці люди також скаржаться, що важко дихати.
Київська адміністрація радить мешканцям столиці:
зачинити вікна;
обмежити перебування на вулиці;
пити багато води;
якщо є очищувач повітря, то увімкнути його на максимум.
Це загальні поради у випадках забрудненості повітря. Їх варто дотримуватися у всіх містах країни, де зафіксований підвищений рівень забруднення повітря.
У гідрометцентрі таку ситуацію пояснили високою вологістю, опадами та відсутністю вітру. Сукупність цих чинників сприяє накопиченню дрібнодисперсного пилу в повітрі.
Карта забрудненості повітря в Європі показує, що така ситуація склалася в багатьох містах, і не лише в Україні, а також у сусідніх країнах.