Зміст:
  1. Роббі Вільямс: Better Man
  2. Фрагменти льоду
  3. Злодії 2: Пантера
  4. Будь моєю нареченою

Роббі Вільямс: Better Man

Синопсис

Один з найпопулярніших співаків світу, у якого обсяги продажів альбомів сягають 55 мільйонів, співаючи зі сцени, уявляє, що він мавпа. Розкутість та вільність у виявленні емоцій певно і є запорукою його успіху. Квитки на його концерти розкуповувалися впродовж доби з рекордною швидкістю. Мова про Роббі Вільямса. Яким він був, чим жив та переймався, починаючи з дитинства, крізь роки злету популярності й до сьогодення?

Біографічна історія про Роббі Вільямса

"Роббі Вільямс: Better Man" – це передусім музичний байопік. Такий жанр не рідкість: "Богемна Рапсодія" про гурт Queen, "Рокетмен" про Елтона Джона, тогорічні "Месьє Азнавур" про Шарля Азнавура та "Марія" про Марію Каллас чи навіть українська стрічка "Я, "Побєда" і Берлін", яка створена на основі автобіографічної повісті Кузьми Скрябіна, – усе це лише частина ніші робіт про культові гурти та виконавців.

У головній ролі – тотемна тварина Роббі

Кадр з фільму "Роббі Вільямс: Better man"

Найбільша особливість фільму — головну роль виконує мавпа, створена комп’ютерною графікою за допомогою реальних акторів. Так, за рухи шимпанзе відповідали Джонно Дейвіс та Картер Дж. Мерфі, а за вокал та голос оповідача — сам Роббі Вільямс.

Ідею символічного зображення Вільямса у вигляді тотемного створіння запропонував Майкл Грейсі, який уже продюсував інший байопік — "Рокетмен". Також він режисував успішний біографічний мюзикл "Найвеличніший шоумен" про американського антрепренера Фінеаса Тейлора Барнума.

Також у фільмі зіграли Стів Пембертон (ситком "Ліга Джентльменів" та серіал "Вайтчепел"), Кейт Малвені ("Мисливці", "Великий Ґетсбі"), Елісон Стедман ("Гордість та упередження", "Помста Снігової королеви") та Деймон Герріман ("Син Маски", "Будинок воскових фігур" та "Самотній Рейнджер").

Сінатра та переспіви культових хітів Вільямса

Не можна не згадати і про саундтрек до фільму про музичну ікону Британії. Наприкінці грудня на стримінгових сервісах вийшов альбом, до якого увійшли здебільшого переспіви хітів самого Роббі Вільямса. Проте знайшлося місце і для інших хітів, наприклад, для I Found Heaven та Relight My Fire гурту Take That, де Роббі Вільямс починав свій музичний шлях, для хітів Вілсона Піккета Land of 1000 Dances та My Way Френка Сінатри, улюбленого співака і свого роду кумира Вільямса.

Loading...

Загальні враження

Байопік "Роббі Вільямс: Better Man" — цікавий фільм з експериментальними елементами, який вартий перегляду. Збалансований сюжетний плин повноцінно розкриває внутрішній світ британського амбасадора софт-року.

Сцени із виконанням пісень виглядають цікаво та не заважають історії, на відміну від деяких мюзиклів. Комп’ютерна графіка виглядає непогано, також цікава і цілком аргументована ідея зобразити самого Роббі Вільямса через шимпанзе.

Якісний саундтрек та й загалом музичне оформлення виконані на рівні. Фільм заохочує детальніше дослідити музичний доробок. І це, власне, робить байопік успішним.

Фрагменти льоду

Синопсис

Делікатна гіпнотична подорож відеоархівом фігуриста українського ансамблю "Балет на льоду", який гастролював за кордоном у 80-х і 90-х роках. За цими касетними записами його донька відтворює непересічну історію дорослішання: свого, своєї сім'ї та свого суспільства в Україні.

За режисури доньки фігуриста

Марія Стоянова — відома в колі українських поціновувачів кіно режисерка коротких метрів "Ма", "Понад Стіксом", "Друга хвиля" та "Ліс, ліс". Її роботи отримали схвальні відгуки глядачів та критиків.

Вихід повнометражного документального фільму був питанням часу. Робота над дебютною стрічкою розпочалася ще у 2021 році, і вона була змонтована лише наполовину на початку повномасштабного вторгнення. Режисер монтажу Віктор Онисько (працював також над фільмами "Захар Беркут", "Сторожова застава", "Віддана") пішов до лав Збройних Сил і у грудні 2022 року загинув під Соледаром.

Робота над документалкою призупинилась, і завершили картину лише у 2023-му.

Метаморфози суспільства з початком незалежності

Історія документалки розгортається довкола Михайла Стоянова — фігуриста ансамблю "Балет на льоду", який гастролював по всьому СРСР і за кордоном. З 15 відеокасет, що збереглися, у Марії Стоянової вийшло створити хроніку 1986-1993 років та показати контраст між УРСР і Канадою, Фінляндією, Австралією, Грецією, ОАЕ. Яскравий момент фільму — зустріч ансамблю з Урмасом Оттом – журналістом з Естонії, де напередодні оголосили про незалежність. Хроніка перших років незалежної України змальовує трансформацію і відродження національної свідомості суспільства на тлі катастрофічних економічних проблем.

Загальні враження

Кадр із фільму "Фрагменти льоду"

Документалка "Фрагменти льоду" – це унікальний фільм, який поєднує раритетні сімейні кадри, щоб розкрити історію життя українського ансамблю фігуристів, а паралельно показати занепад Радянського Союзу. У картині майстерно зображена робота радянських спецслужб, які контролювали кожен крок учасників ансамблю у закордонних гастролях.

Злодії 2: Пантера

Синопсис

Якось шериф із Лос-Анджелеса Нік О'Брайн (Джерард Батлер), якого всі називають Великий Нік, не зміг запобігти пограбуванню банку. Тепер він точно знає, що організатором злочину був Донні Вілсон (О'Ші Джексон-молодший), однак той втік за кордон. Проживаючи у Європі, Донні швидко освоївся та планує нове пограбування. Цього разу у центрі його уваги не банк, а діамантова біржа – місце, де можна одночасно вкрасти найбільшу кількість діамантів з тих, що існують у світі. Великий Нік вже вистежив Донні та не планує лишатись осторонь.

Сиквел до екшену про пограбування

"Злодії 2: Пантера" — продовження фільму 2018 року. Оригінал оповідав про пограбування федерального резервного банку в Лос-Анджелесі. Фільм дебютував непогано: 80 мільйонів доларів касового збору проти 30 мільйонів доларів бюджету. Відгуки критиків були доволі суперечливі, та попри це, майже одразу почалась робота над продовженням.

Події у сиквелі відбуваються на узбережжі Середземного моря. Цього разу злодії націлились на діамантову біржу Ніцци – один з найбільш захищених об’єктів Європи.

Оригінальний каст та творці

У продовженні зберігся оригінальний кастинг акторів та технічний склад. До головних ролей повернулися Джерард Батлер ("Привид опери", "Гола правда", "300 спартанців"), О’Ші Джексон-молодший ("Просто із Комптона", "Кокаїновий ведмідь"). Режисером та сценаристом залишився Крістіан Гьюдгест, який працював і над попередньою частиною. До роботи над сценарієм долучилися також Джерард Батлер, репер 50 cent та Двейн Джонсон.

Загальні враження

Кадр із фільму "Злодії 2: Пантера"

Кримінальний бойовик "Злодії 2: Пантера" – це один із небагатьох сиквелів, який зміг перевершити оригінал: навіть попри дещо карикатурні діалоги та спецефекти. А несподівані сюжетні повороти додають стрічці необхідної динаміки.

Враховуючи доволі теплі оцінки від глядачів, серія про пограбунок банків від Гьюдгеста має непогані перспективи на продовження або спіноф.

Будь моєю нареченою

Синопсис

Хлопець заліз у борги і змушений знову просити допомоги у своїх багатих батьків. Аби отримати гроші, він планує сказати батькам, що одружується зі своєю подругою-моделлю Емілі. Молоду пару запрошують до Марокко, щоб познайомитися з родиною. Коли Емілі скасовує поїздку по дорозі в аеропорт, хлопець вирішує натомість запросити водійку Uber зіграти роль нареченої. Це тільки на вихідні... Що може піти не так?

Другий фільм Беллока

Франка Беллока у Франції знають більше як актора та сценариста серіалів. Його дебют на широких екранах відбувся з релізом фільму "Любовна залежність", який аудиторія прийняла не дуже тепло, загальна оцінка на ресурсі imdb лише 5.0/10.

До свого другого фільму Беллок запросив Каміль Леллуш ("Планетаріум", "Кохання з другого погляду"), Ліонеля Ердогана ("Принцеса Монако", "Синдром Є"), Мішель Ларок ("Хамелеон", "Моє діамантове розлучення", "Моє життя в рожевому кольорі") та Жерара Дармона ("Астерікс і Обелікс: місія "Клеопатра", "Гарний злодій").

Марракеш, вдаване кохання та комедія

Цього разу історія зосереджена навколо доволі життєвої ситуації – боргу перед серйозними людьми, які залишили для Бенуа декілька днів на пошук суми. Доволі імпульсивне рішення випросити грошей у батьків для майбутнього весілля – спонтанний хід, який змушує героя зробити все можливе, щоб досягти бажаної цілі. Ситуація "вибору" майбутньої дружини – кінець зав’язки та початок розвитку дії виглядає комічно.

Основні дії фільму відбуваються у люксовому готелі біля столиці Марокко Марракеша. Екзотичні пейзажі та культура країни фоном вплітаються у роботу, проте повноцінного відчуття місця так і не виникає. Відвертих веселощів у фільмі не чекайте, деякі епізоди аж занадто шаблонні та очікувані.

Загальні враження

Кадр із фільму "Будь моєю нареченою"

Комедійна драма "Будь моєю нареченою" – казкова історія з доволі слабким фіналом, яка прагне виглядати смішною. Насправді це радше збірка доволі типових жартів.