Ефективність, чипи та розбудова команди. Шість книг, які радить прочитати Михайло Федоров
Цього тижня LIGA.Life поцікавилась у Михайла Федорова, віцепрем'єр-міністра та міністра цифрової трансформації України, які б книги він радив прочитати кожному.
Есенціалізм
Автор: Ґреґ Маккеон.
"Зараз кожному з нас потрібно навчитися управляти інформаційними потоками. Адже щодня з’являється багато нових завдань та викликів. Необхідно вміти розставляти пріоритети й фокусуватися на них. Не накопичувати завдання, а виконувати їх", – зазначає Михайло.
За його словами, ця книга дає інструменти та методики, які допомагають концентруватися на найважливішому, підвищувати ефективність і якість роботи.
"Одна з ідей – ви маєте відмовитися від того, що не приносить справжньої цінності. Тож упровадження принципів есенціалізму в роботі й загалом у житті допоможе вам бути значно продуктивнішими та досягати кращих результатів".
Без зусиль. Досягайте важливого легше
Автор: Ґреґ Маккеон.
Ще одна книга Ґреґа Маккеона. Михайло радить прочитати її після "Есенціалізму", щоб поглибити знання, навчитися акумулювати енергію та досягати більшого з меншими зусиллями.
"Я завжди шукаю рішення, які допоможуть автоматизувати процеси та оптимізувати роботу, щоб не витрачати час на рутинні й операційні завдання", – пояснює віцепремʼєр-міністр та додає: "Ця книга допоможе розібратися, як знаходити прості рішення для складних завдань. Раджу читати всім, хто хоче оптимізувати роботу й не витрачати час на неважливі речі, які забирають енергію".
Міряй важливе. OKR. Проста ідея зростання вдесятеро
Автор: Джон Доер.
"Зараз команда Мінцифри переходить на систему OKR (Objective & Key Results. – Ред.). Ми працюємо над стратегічними цілями та ключовими результатами, які стануть новим вектором. Ця книга допомогла мені краще зрозуміти, як працює ця система, як її впровадити та вимірювати досягнення. Тепер це настільна книга й нашої команди", – ділиться досвідом Михайло.
Багато великих технологічних компаній вибирають саме систему OKR: Google, Microsoft, Apple, Amazon тощо. OKR допомагають кожному в команді зрозуміти свої цілі й те, як вони сприяють загальному успіху.
"Це тримає мотивацію на високому рівні. Тож надалі ділитимемося процесом і результатами впровадження OKR у Мінцифри", – додає Михайло.
Робота рулить!
Автор: Ласло Бок.
"Цю книгу написав HR-директор Google, який поділився досвідом розбудови ефективної команди й компанії, де кожен може самореалізуватися. Я почав читати книгу, коли ми запланували впроваджувати систему OKR, щоб налаштувати роботу в команді. Зупинився на половині книги – і взяв паузу. Адже в ній багато ідей та інсайдів, які хочеться обдумати й поступово впроваджувати на практиці", – ділиться досвідом віцепрем'єр-міністр.
Найголовніше в цій книжці – методологія щодо розбудови HR-процесів в організації: про важливість рекрутингу, системи оцінки та сотні конкретних методик і рішень, як розбудувати такі процеси.
Американське економічне диво і Александер Гамільтон
Автори: Стівен Коен, Бредфорд Делонґ.
У книзі проаналізовано роль Александера Гамільтона у формуванні стратегії, що дала змогу створити економічне диво в США, успіх якого намагалися повторити й інші країни. Історія показує, як стратегічні рішення, інноваційний підхід і рішучі дії можуть трансформувати цілу країну.
"Промислове виробництво й підтримка американських виробників дали поштовх для економічного зростання США. Рекомендую прочитати кожному, хто хоче краще розумітися на економічних стратегіях, які змінюють перебіг історії", – радить Михайло.
Чипова війна. Боротьба за найважливішу технологію у світі
Автор: Кріс Міллер.
Перспективи використання чипів необмежені. Ми щодня користуємося речами, частиною яких є чипи, – від смартфона до холодильника. Також надважлива роль напівпровідників в умовах повномасштабної війни: дрон, робот та інші оборонні розробки мають чипи.
"Книга Кріса Міллера дає розуміння глобального контексту й викликів, з якими стикаються країни та компанії, що виробляють чипи. У ній описано, як контроль над виробництвом напівпровідників впливає на економічну стабільність та глобальну політику. Варто прочитати кожному, щоб розумітися на ситуації у світі", – підсумовує Михайло Федоров.