Еротичний трилер з Ніколь Кідман, Паддінгтон в Перу та "Смерть Путіна". Чотири кіноновинки тижня
Хороша погана дівчинка (Погана дівчинка)
Синопсис
Напередодні Різдва успішна СЕО нью-йоркської компанії знайомиться з молодим інтерном, який обирає її менторкою на час свого стажування. Вона – сильна і владна особистість, яка має коханого чоловіка, дітей та успішну кар’єру. Він – молодий, зухвалий і не боїться діяти проти правил. Їхній роман може зруйнувати чиєсь життя, але надає шанс відкрити справжні бажання.
Ніколь Кідман у головній ролі
Перша і головна причина сходити на цей фільм — достойний кастинг. У ролі Ромі – оскароносна Ніколь Кідман ("Години", мюзикл "Мулен Руж!", містичний трилер "Інші", "Доґвіль"). Її коханця Семюела зіграв Гарріс Дікінсон — молодий та перспективний актор, який дебютував у драмі "Пляжні щури" і закріпився у фільмах "FX "Траст"", "Чаклунка: Повелителька темряви", "Кінгс мен" та "Залізний кіготь".
Зірковий каст також і для ролей другого плану. Чоловіка Ромі Джейкоба зіграв Антоніо Бандерас ("Зорро", Ель Маріачі у фільмах "Одного разу в Мексиці" та "Десперадо").
Моральний вибір між сім’єю та фантазіями
"Хороша погана дівчинка" уже в трейлері відкриває карти для глядачів. Власне, окрім кінцівки увесь фільм доволі передбачуваний. Історія прагне показати нелегкий моральний вибір дорослої жінки, яка має успішну кар'єру, благополучну родину, люблячого чоловіка і хороших дітей. Дилема: чи варто ризикувати налагодженим життям задля потаємних бажань, які нелегко передати словами. Саме цим фільм і заворожує.
Ромі ніби і прагне бути під контролем, але не може ігнорувати імпульсивні думки про моральність та доцільність своїх дій: ці внутрішні суперечності в найкритичніші моменти настільки яскраво показані, що не потрібні навіть діалоги для розуміння глибини історії.
Загальні враження
Еротичний трилер "Хороша погана дівчинка" — доволі життєва історія про те, як важливо бути щирим зі своїм партнером та з самим собою. Про уважність до потреб своєї другої половини та про те, якими руйнівними можуть бути наслідки необачних дій.
На сьогодні фільм займає 6 сходинку найбільш обговорюваних фільмів та має оцінку 6,5 бала на основі 13 тисяч оцінок за версією сайту imdb та 80 балів від критиків і 5,5 бала від глядачів на metacritic.
Цікава акторська гра, непоганий саундтрек та операторська зйомка – усе це спонукає до перегляду нової роботи Халіни Рейн. А втім, чи вважати це повноцінним еротичним трилером – питання, відповідь на яке має дати сам глядач.
Пригоди Паддінгтона в Перу (Пригоди Паддінгтона 3)
Синопсис
У продовженні історії Паддінгтон разом із сімейством Браун вирушить до Перу, щоб відвідати свою тітку Люсі. Однак їхня подорож буде незвичайною, оскільки загадкові події змусять їх пройти через небезпечні амазонські джунглі та підкорити вершини перуанських гір. На героїв, без сумніву, чекає ще більше захопливих пригод та сміху.
Третій фільм франшизи про ведмедика Паддінгтона
Ведмедик Паддінгтон завоював любов глядачів ще релізом першого фільму у 2014 році. А в Україні стрічка полюбилася ще й чудовою озвучкою, яка багатьом припала до душі.
Нова частина присвячена першій поїздці ведмежати до Перу – його батьківщини, де проживає його тітка Люсі. Зміна локацій з урбаністичного Лондона на екзотичні джунглі Перу створює чималий контраст та плацдарм для нових випробувань, де знайшлося місце для згадки про імперію інків.
Зміни у кастингу
У 2020 році, коли була підтверджена робота над третьою частиною, відбулися певні зміни у технічній команді. Так, замість Пола Кінга режисером став Дуґлас Вілсон, для якого це дебютна робота для широких екранів.
Проте згодом зміни торкнулися й одного з членів сім’ї Браунів. У 2023 році було заявлено, що акторку Саллі Гокінз, яка зіграла Місіс Мері Браун у перших двох частинах, замінили на Емілі Мортімер.
Загальні враження
Анімаційно-ігровий фільм "Паддінгтон в Перу" — цікаве та доволі екзотичне продовження у франшизі про книжкового героя, на яке варто сходити родиною. Стрічка порівняно з попередніми динамічніша, проте не менш весела у сценах і діалогах.
Поява Антоніо Бандераса у ролі дослідника Амазонії Хантера Кебота також додає шарму третій частині історії про Паддінгтона. Та похвалитися високими оцінками фільм поки що не може, з середньою оцінкою 6,8 бала на основі 5 тисяч відгуків сайту imdb нові пригоди ведмежати Паддінгтона в Перу поки є найгіршою роботою серед усіх у франшизі.
Тихий Рев
Синопсис
Юний серфінгіст Дондо намагається прийняти зникнення свого батька-рибалки у морі. До тями його приводить бунтівна розумниця Сас, яка не боїться підбивати інших на витівки. Вона пропонує хлопцю втекти з острова, щоб знайти власний шлях через хвилі, вірування і пекельний вогонь.
Дебют Джонні Барінгтона
Джонні Барінгтон — переможець у номінації "Кращий короткий фільм" за роботу "Шум" у 2013 році. Перший повнометражний фільм "Тихий Рев" — це нова сходинка режисера. Запросивши на зйомки Фіону Белл ("Жінка в стіні"), Чіненьє Езеуду ("Сексуальна освіта") та на головні ролі Луї Маккартні й Еллу Лілі Хайленд, маємо цікавий фільм, який приваблює не дорогими спецефектами та упізнаваними акторами, а глибоким символізмом та операторською зйомкою.
Чарівна Шотландія та питання релігії
Шотландія — один із казкових регіонів, де якісної операторської зйомки буде вдосталь для відображення внутрішнього світу героїв. Північна частина острова з пустельними горизонтами та кам’яними будинками стала чудовим тлом історії.
Дондо вимушений прийняти зникнення свого батька у морі, але він не може все просто відпустити. Хлопець прагне одного дня вирушити на пошуки свого загубленого батька, щоб нарешті отримати такі необхідні відповіді.
Паралельно до історії пошуків Дондо режисер органічно уплів історію Сас — школярки-бунтарки, яка прагне після закінчення школи вступити в Оксфорд та опанувати біологію. Протягом усього фільму вона буде розмірковувати на тему сексу, яка стане основною гілкою у її історії.
Об’єднує ці дві паралельні історії тема релігії, яка у певний момент зведе їх разом. Після цієї зустрічі Дондо та Сас дізнаються щось нове і зроблять для себе певні висновки.
Загальні враження
Драма "Тихий рев" — малобюджетна картина, яка пропонує вирушити у морську Шотландію на півтори години та поспостерігати за дорослішанням підлітків Дондо та Сас.
Картина заворожує операторською зйомкою та спокійною атмосферою. Авторські роздуми та символічні деталі створюють простір для дискусій після перегляду.
Стрічка отримала доволі високу оцінку — 7,6 бала на основі 49 відгуків сайту imdb, тож варто переглянути.
Смерть Путіна
Синопсис
Можна довго намагатися зрозуміти всю абсурдність російської мотивації до захоплення чужих земель. Один зі способів – прослідкувати за змінами у житті їхнього очільника. Яким він був, чим керувався та надихався? Драму "Смерть Путіна" про російського диктатора зняв польський режисер Патрік Вега. До виробництва долучилися США, Польща та Мальта.
Наявних у відкритому доступі кадрів з Путіним різних років було замало, тож для створення фільму використали дипфейк. Творці розробили спеціальну технологію із застосуванням штучного інтелекту. Робота тривала майже два роки: досліджували документи, що стосуються терактів на Дубровці та в Беслані, а також воєнні злочини під час вторгнення в Україну. Очікується, що фільм вийде у прокат у 35 країнах світу.
Світовий дебют Патріка Веги
У творчому доробку режисера Патріка Веги фільми "Пітбуль", "Ботокс", "Петля" та "Маленький світ".
Нова робота для англомовної аудиторії "Смерть Путіна" — дебют на міжнародному кіноринку, який пропонує навколобіографічну історію про Путіна та його становлення як російського диктатора.
ШІ-байопік
Використання технології штучного інтелекту – доволі нестандартне і рідкісне рішення. Ідея виглядала багатообіцяльною, однак на практиці ця технологія реалізована не найкращим чином: технічні прогалини в деяких епізодах впадають в очі.
Вже з перших сцен стає зрозуміло, що фільм — авторське бачення життя російського диктатора. Фільм починається з 2026 року, коли відбувається зустріч полковника з Путіним, який у лікарні та вже перебуває на порозі смерті. Його "хворобливий" вигляд просто огидний.
Це зачин історії, під час перегляду якої буде чимало жорстокості, своєрідного символізму та відвертого трешу. Увесь фільм нагадує спробу переказати біографію російського вождя у власній інтерпретації, куди вплелися релігійні теми, жарти та навіть злі духи, що додає атмосфері відчуття безглуздя.
Загальні враження
Псевдобайопік "Смерть Путіна", напевно, найбільш неоднозначний фільм тижня. Експериментальний погляд на жанр байопіків, де крім використання дипфейків знайшлося місце для авторського бачення та хаотичного плину сюжету.
Водночас, принаймні в автора, протягом перегляду не раз виникало бажання вийти з кінотеатру та забути про цей сеанс. Надмірне використання іронії та чорного гумору і демонізація Путіна в деяких епізодах, навпаки, приводять до враження, ніби він не всесильний диктатор, а лише слабка людина. Щоб розуміти сюжет, потрібно бути обізнаним з історією конфліктів, які розв'язала Росія за час правління Путіна.
Чи дивитись це кіно, вирішувати вам, але перед переглядом точно варто зважити усі за та проти.