Зміст:
  1. Найкращий іноземний фільм
  2. У категорії "Оригінальна музика" номіновані:
  3. У категорії "Оригінальна композиція" вразили: 
  4. У категорії "Анімаційний короткометражний фільм" номіновано: 
  5. У категорії "Грим та зачіски" номіновані:
  6. Категорія "Документальний повнометражний фільм":
  7. За звання "Фільм із найкращим звуковим оформленням" боротимуться:
  8. Що далі?

LIGA.Life знайомить читачів із першими номінантами. Одразу в п'яти номінаціях фігурує стрічка про суперагента 007 – "Не час помирати". "Дюна" претендує на чотири Оскари. А в одній з номінацій майже справжня монополія кіностудії Марвел. 

Найкращий іноземний фільм

Жоден із фільмів, який мав стосунок до України, не потрапив у шорт-лист.

Україну цього року представляв фільм "Погані дороги". Стрічка складається з п'ятьох новел. Події відбуваються на дорогах Сходу України протягом 2015 року. Кожна з новел розповідає про сильні стосунки між людьми, що виникають на фоні війни. Крім того, в Україні знімали фільм "Цензорка", який представив Словаччину. Стрічка розповідає історію молодої жінки Лесі, яка щойно народила первістка, і яка відбуває покарання в одній з одеських виправних установ. Від Швейцарії висунули фільм "Ольга". У сюжеті – історія 15-річної гімнастки, яка готувалася до участі у Чемпіонаті Європи. Спортсменці потрібно обрати країну, яку вона представлятиме на змаганнях – Швейцарію, де вона тренується чи Україну, в якій її мати-журналістка висвітлює події на Євромайдані. 

А хто ж потрапив до 15 найкращих іноземних фільмів? 

"Велика свобода"/Great Freedom (Австрія)

Тюремна драма "Велика свобода" розповідає про забуту історію антигомосексуальних законів Німеччини 1871 року, які призвели до масових переслідувань і вбивств гомосексуалістів у Західній Німеччині.

Ганса засуджено за параграфом 175. Після Другої світової війни його переводять із концтабору у в’язниці Західної Німеччини, де його співкамерником стає чоловік, який категорично ставиться до ЛГБТ. У фільмі демонструють, як у різні часи змінювалися антигомосексуальні настрої, поки параграф 175 не було остаточно скасований у 1969 році.

Кадр із фільму "Велика свобода"

Читати також: Відьмак, другий сезон. Невже настільки поганий/хороший? Пояснюємо "за" та "проти"

"Дитячий майданчик"/Playground (Бельгія)

Коли Нора стає свідком знущань з Абеля від інших дітей, вона намагається захистити його. Але Авель просить її мовчати. Тепер Нора намагається знайти своє місце, розриваючись між світом дітей і дорослих.

"Лунана: Як у класній кімнаті"/Lunana: As in the Classroom (Бутан)

Молодий співак, який живе зі своєю бабусею в столиці Бутану, мріє отримати візу для переїзду в Австралію.

"Втеча"/Flee (Данія)

Історія Аміна Навабі, який втік із рідної країни Афганістану до Данії як біженець.

Кадр із фільму "Втеча"

"Купе номер 6"/А сompartment No. 6 (Фінляндія)

Студентка з Фінляндії відправляється на поїзді з Москви до Мурманська, щоби втекти від свого загадкового московського кохання. У купе вона знайомиться із сусідом-шахтарем. Таке спілкування допомагає обом усвідомити свою самотність і тугу людських відносин.

"НЕідеальний чоловік"/"I’m Your Man" (Німеччина)

Кожна жінка мріє про ідеального чоловіка. Але якщо знайти такого важко, то чому його не створити? Альма – вчена, яка погоджується стати учасницею експерименту. Їй потрібно провести кілька тижнів у компанії робота Тома, який виглядає як привабливий чоловік. А він має передбачати всі бажання своєї господині, оточуючи її турботою та увагою. Ось тільки це виявляється непросто, оскільки жінка не така примітивна, як думає "штучний розум".

Кадр із фільму "НЕідеальний чоловік"

Читати також: "У руках пса" на Netflix: найкраща роль Камбербетча, сльози Данст та "гомофоб-перевертень"

"Агнець" / Lamb  (Ісландія)

Бездітна пара фермерів мешкає на віддаленій фермі. Одного разу вівця народжує дивовижне ягня. Пара вирішує ростити особливе ягня як власну дитину. Але те, що принесло мир в сім'ю, скоро їх зламає.

"Герой" / A Hero (Іран)

Рахім потрапив у в'язницю через борги, але йому вдається домовитися з кредиторами відкликати скаргу, і тепер у нього два дні, щоби знайти необхідну суму. Він знаходить на вулиці сумку із золотими монетами, але вирішує не скористуватися ними, а знайти справжнього господаря.

"Рука бога"/The Hand of God (Італія)

Неаполь. 1980-ті роки. Підлітку Фабієтто Скізе доведеться пройти труднощі дорослішання, що чергуються зі швидкоплинними радощами у вигляді приїзду до місцевої команди футболіста Дієго Марадони. Це його "рукою Бога" було забито гол у чвертьфінальному матчі Чемпіонату світу-1986 проти збірної Англії. У трейлері Фабієтто святкує цей м'яч аргентинця разом з іншими місцевими мешканцями.

Кадр із фільму "Рука Бога"

"Сядь за кермо моєї машини"/ Drive My Car (Японія)

Театрального актора та режисера Юсуке запрошують поставити "Дядю Ваню" на міжнародному фестивалі у Хіросімі. Організатори фестивалю наполягають, щоб Юсуке мав персонального водія. Але для Юсуке машина – це особистий простір, і він нікого не допускає до авто.

"Вулик"/ Hive (Косово)

Чоловік Фахрії пропав безвісти після війни в Косово. Вона створює власний невеликий бізнес, щоби забезпечити дітей. Але стикається з нерозумінням з боку суспільства, де ще сильні патріархальні засади.

"Молитви за вкрадених"/ Prayers for the Stolen (Мексика)

Ана, Паула та Марія хотіли би жити звичайним дівчачим життям, але їхні мами забороняють макіяж та жіночі сукні та навіть довге волосся. І все через те, що в їхньому селі переважає торгівля наркотиками та людьми. Щоби дівчата почувалися безпечно, вони змушені відмовитися від фліртів та примх.

Кадр із фільму "Молитви за вкрадених"

Читати такожОгляд "Дому Гуччі": навіть Леді Гага, Джаред Лето, Адам Драйвер не врятували плаский сюжет

"Найгірша людина на світі"/ The Worst Person in the World (Норвегія)

Джулі виповнюється тридцять і вона незадоволена своїм життям. Її таланти змарновано. А хлопець наполягає на тому, що вже варто визначитися з планами на життя. На вечірці Джулі знайомиться з молодим чоловіком, заради якого готова змінити і себе, і все, до чого звикла. У кінотеатрах з 10 лютого 2022 року.

"Катедральна площа"/ Plaza Catedral (Панама)

Після втрати 6-річного сина в аварії Алісія та її чоловік Дієго розлучилися. Тепер вона занурена в роботу та влаштувала собі соціальну самоізоляцію через горе та почуття провини. Але все змінюється, коли на місці для паркування знайомиться з 13-річним підлітком.

"Найкращий бос"/ The Good Boss (Іспанія)

У Бланко – своє підприємство. Він чекає на візит комісії, яка має вирішити, чи отримає він нагороду за успіхи в бізнесі. Зустріч має бути ідеальною, але, як на зло, проблеми виникають одна за одною.

Кадр із фільму "Найкращий бос"

У категорії "Візуальні ефекти" номіновано одразу чотири фільми кіностудії Марвел – "Чорна вдова", "Вічні", "Шан-Чі та легенда десяти кілець", а також "Людина-Павук: Додому шляху нема". Також претендують фільми "Дюна", "Мисливці на привидів: з того світу", "Годзілла проти Конга", "007: Не час помирати", "Матриця: Воскресіння" та "Персонаж".

Читати також: Хронологія Марвел: в якій послідовності дивитися всі фільми. Список і пояснення

У категорії "Оригінальна музика" номіновані:

  • "Бути Рікардо";
  • "Кендімен";
  • "Не дивіться вгору";
  • "Дюна";
  • "Енканто";
  • "Французький вісник";
  • "Легенда про Зеленого Лицаря";
  • "Гірка помста";
  • "Король Річард";
  • "Остання дуель";
  • "007: Не час помирати";
  • "Паралельні матері";
  • "У руках пса";
  • "Спенсер";
  • "Трагедія Макбета".

Читайте також: Новий фільм про Діану: булімія та галюцинації. Чому вам може не сподобатися "Спенсер"

У категорії "Оригінальна композиція" вразили: 

  • So May We Start? з фільму "Аннетт".

  • Down To Joy з фільму "Белфаст". 
  • Right Where I Belong з фільму "Браян Уілсон: Довгоочікуваний шлях".
  • Automatic Woman з фільму "Синці"

  • Dream Girl з фільму "Золушка"
  • Beyond The Shore з фільму "CODA: У ритмі серця"
  • The Anonymous Ones з фільму "Дорогий Еван Хенсен"
  • Just Look Up з фільму "Не дивіться вгору"

Читати також: "Сам вдома" – різдвяна супергеройська версія. Огляд нового серіалу Марвел "Соколине Око"

  • Dos Oruguitas з мультфільму "Енканто".
  • Somehow You Do з фільму "Чотири хороших дня".
  • Guns Go Bang з фільму "Гірка помста".
  • Be Alive з фільму "Король Річард"

  • No Time To Die з фільму "007: Не час помирати". 
  • Here I Am (Singing My Way Home) з фільму "Респект".
  • Your Song Saved My Life з мультфільму "Співай-2".

Читати також: Ностальгія за дитинством. 5 причин подивитися "Мисливці на привидів: з того світу"

У категорії "Анімаційний короткометражний фільм" номіновано: 

Affairs of the Art. Беріл 59 років і вона божеволіє від малювання. Від чого страждає вся родина. Але така одержимість – це генетична проблема в родині. Ії син Колін не уявляє життя без техніки, а донька – фанатично самозакохана. Здається, що адекватний в цій родині лише батько, але й у нього в шафі є свої скелети.

Кадр із мультфільму Affairs of the Art

Angakusajaujuq: The Shaman’s Apprentice. Молодий шаман має пройти перше випробування – спуститися у підземний світ та дізнатися, чому захворів їхній мисливець. Допомагає у цьому важкому завданні бабуся. 

Bad Seeds переносить глядача у химерний світ, населений м’ясоїдними рослинами, які можуть змінювати форми так, як хамелеон змінює колір. Фільм вправно пов’язує зростання із суперництвом і еволюцію з конкуренцією.

Bestia розповідає історію молодого мексиканського контрабандиста та маленької дівчинки, які подорожують незаконно на вантажному потязі під назвою La Bestia, щоб дістатися до США.

Кадр із мультфільму "Bestia"

Boxballet. Вони зовсім різні: Оля – балерина та Євген – боксер. Контраст між їхніми світами та філософіями настільки різкий, що навіть можливість того, що ці два персонажі зустрінуться, здається неймовірною. Але ця зустріч змінить їх обох.

Flowing Home. Двох сестер, які народилися у В'єтнамі, розлучає війна. Маленька Тао вимушена залишити країну разом зі своїм дядьком, а Саой Май залишається з батьками, обіцяючи, що вони побачаться за кілька місяців. Проте розлука триватиме майже 20 років. І листи, якими вони обмінюються, – їхній єдиний спосіб зв’язатися та позбутися самотності. Тао і Сан-Май пишуть про своє повсякденне життя, спогади, війну та її примари.

Кадр із мультфільму Flowing Home

Читати також: "Котячі світи Луїса Вейна" або Камбербетч і котики. Чому варто подивитися фільм

Mum Is Pouring Rain. Джейн 8 років. І на Різдво вона поїхала до бабусі. Проте свята стали справжньою пригодою, бо Джейн познайомилася з бродягою Клокло, який живе в лісі, та двома місцевими дітками – Соньою та Леоною. Тільки-но Джейн навчиться відкриватися іншим, вона зможе допомогти мамі побороти свою депресію.

The Musician. Молодого музиканта та його кохану розлучили, коли напали на їхнє місто. Через 50 років митця запрошують виступати грати у монгольський замок, де і утримують кохання всього його життя. 

Namoo. Фільм розповідає про натхненне життя діда О.

Кадр із мультфільму "Namoo"

Only a Child. Історія. яка нагадує про виступ 12-річної Северн Сузукі на конференції ООН у 1992 році. 

Robin Robin. Пташеня, яке виросло у родині мишей, шукає свої місце у світі. Воно розуміє, що десь є саме його рідні і вирушає у подорож, щоби знайти їх. 

Souvenir Souvenir. Протягом 10 років режисер намагається зняти фільм з алжирських військових сувенірів свого діда.

Step into the River. Лу і Вей – дві молоді дівчини, які живуть у селі на березі річки. Через політичну ситуацію деякі сім’ї топили немовлят у річці. І вона особлива і для Лу, і для Вей.  

Us Again. Іноді хочеться згадати свою молодість, і допомогти може просто дощ. 

The Windshield Wiper. У кафе, викурюючи цілу пачку сигарет, чоловік задає амбітне запитання: "Що таке любов?". Відповіді його вражають, але чи знайде він ту, яка стосується саме його?

Читати також: 5 причин провалу фільму Netflix "Червоне повідомлення" у критиків, а глядачі – у захваті

У категорії "Грим та зачіски" номіновані:

  • "Поїздка до Америки 2";
  • "Круелла";
  • "Сірано";
  • "Дюна";
  • "Очі Таммі Фей";
  • "Дім Гуччі";
  • "Алея жаху";
  • "007: Не час помирати";
  • "Загін самогубців";
  • "Вестсайдська історія".

Категорія "Документальний повнометражний фільм":

"Вознесіння" (MTV Documentary Films). У цьому документальному фільмі представлене сучасне бачення Китаю, в якому, насамперед, важливі продуктивність та інновації.

"Аттика" (Showtime). Історія тюремного повстання у 1971 році, яке показує тривале насильство та расизм тюремної системи, який потребує реформ і у сучасні дні. 

"Біллі Айліш: Світ трохи розмитий" (Apple Original Films). Розповідь про стрімку кар'єру Біллі Айліш, залаштунки та життя молодої співачки під час запису її дебютного альбому When We All Fall Asleep, Where Do We Go?

Кадр із фільму "Біллі Айліш: Світ трохи розмитий"

Читати також: Огляд фільму. "Остання дуель": зґвалтування, якого не було або "сама винна" 600 років тому

"Файя Дайі" (Janus Films). Духовна подорож у гірські райони Харар, занурена в ритуали кхат, листя, яке місцеві жували для релігійних медитацій. Сьогодні це найприбутковіша грошова культура Ефіопії.

"Перша хвиля" (National Geographic). Як у Нью-Йоркській лікарні працювали медики під час першої хвилі епідемії коронавірусу. 

"Втеча" (Neon). Фільм Данії, який ще й претендує на "Оскар" як міжнародний фільм, розповідає про біженців з Афганістану у Данію. 

"На одному диханні" (HBO Documentary Films). Фільм розповідає, як влада Китаю та США відреагували на пандемію коронавірусу.

Кадр із фільму "На одному диханні"

"Джулія" (Sony Pictures Classics). Історія відомої американської шеф-кухарки Джулії Чайлд, яка познайомила США з французькою кухнею.

"Президент" (Greenwich Entertainment). Коли Роберта Мугабе було відсторонено від влади, військові лідери Зімбабве пообіцяли, що не захоплять контроль для себе, а забезпечать демократію на національних виборах. Молодий політик, який збирається очолити владу, обіцяє нові правила та ставлення до людей. 

"Хресний хід" (Netflix). Шестеро чоловіків розповідають про дитячу травму – сексуальне насильство з боку священників.

"Порятунок" (National Geographic). Сміливий порятунок дванадцяти хлопчиків-футболістів та їхнього тренера з глибини затопленої печери на півночі Таїланду, що стався у 2018 році. 

Кадр із фільму "Порятунок"

Читати також: "Можна я йому відірву бошку?". "Веном-2" уже в Україні. Пояснюємо, що сподобалося, що – ні

"Просто, як вода" (документальні фільми HBO). Історії чотирьох сирійських родин після війни та їхній порятунок завдяки медитації. 

"Літо душі (... Або, коли революцію не можна було транслювати по телебаченню)" (Hulu/Searchlight Pictures). Фільм про Гарлемський культурний фестиваль 1969 року.

The Velvet Underground (Apple Original Films). Фільм про головні секрети популярності гурту The Velvet Underground.

Writing with Fire (Music Box Films). Серед безладних новин, де переважають чоловіки, з’являється єдина в Індії газета, яку ведуть жінки.

За звання "Фільм із найкращим звуковим оформленням" боротимуться:

  • "Белфаст";
  • "Дюна";
  • "Остання ніч у Сохо";
  • "Матриця: Воскресіння";
  • "007: Не час помирати";
  • "У руках пса";
  • "Тихе місце, частина II";
  • "Людина-павук: Додому шляху нема";
  • "Тік, тік ...БУМ!";
  • "Вестсайдська історія".

З усіма категоріями можна ознайомитися на офіційному сайті премії.

Читати також"Людина-Павук: Додому шляху нема". 5 причин подивитися фільм не тільки фанатам

Що далі?

Голосування триватиме з 27 січня пдо 1 лютого.

8 лютого буде оголошено номінантів, а вже 27 березня в кінотеатрі Dolby Theater у Лос-Анджелесі відбудеться 94 щорічна церемонія вручення премії "Оскар".

Цього року премія відбувається пізніше, ніж зазвичай, через проведення Олімпійських та Паралімпійських ігор.