Зміст:
  1. Гладіатор ІІ
  2. Потяг до життя
  3. Смерть у Парижі
  4. Королівство Кенсуке

Гладіатор ІІ

Синопсис

Від легендарного режисера Рідлі Скотта, "Гладіатор II" продовжує епічну сагу про владу, помсту та інтриги в Стародавньому Римі. Декілька років тому Луцій став свідком вбивства Максимуса від рук свого дядька. Тепер він змушений увійти в Колізей після того як його дім було зруйновано імператорами-тиранами, які тепер керують Римом. Оскільки на карту поставлено майбутнє імперії, Луцій повинен знайти у собі сили забути минуле та повернути Риму колишню славу.

Схожа передісторія, але інакший розвиток

"Гладіатор ІІ" – це історія, яка виходить на екрани через 16 років після першої частини. Робота пропонує свіжий погляд на культову історію з новими технологіями та підходом. На противагу першій історії, сиквел пропонує складніший погляд на боротьбу та незвичні сюжетні повороти.

Не лише нові актори

Дорослого Люція зіграв Пол Мескаль, ірландський актор, який грав у виставах дублінських театрів, а став відомим завдяки ролі в драмі "Після сонця", яка принесла йому номінацію на "Оскар".

Полководця Марка Акація зіграв Педро Паскаль, відомий за серіалами "Гра Престолів", "Нарко", "Мандалорець", "Одні з нас". Колишнього рабовласника Маркініуса – Дензел Вашингтон, якого глядач точно знає за грою у трилогії "Праведник", "Тренувальний день" та "Дежа Вю". Братів цезарів Гету та Каракаллу зіграли Джозеф Квінн та Фред Хехінгер.

Режисером та головним продюсером стрічки виступив Рідлі Скотт, який і працював над першою частиною. Сценарій створив Девід Скарпа, який вже працював з режисером над фільмом "Наполеон".

Загальні враження

Кадр з фільму "Гладіатор ІІ"

Історична драма "Гладіатор ІІ" – це один із тих рідкісних випадків, коли продовження виходить кращим за оригінальний фільм. У цій роботі ідеально майже все: від цікавого, закрученого сюжету до приголомшливих сцен боїв. "Гладіатор ІІ", безумовно, виправдовує очікування у 24 роки на завершення оскароносної роботи.

Потяг до життя

Синопсис

Повномасштабне вторгнення російських військ в Україну змусило мільйони людей шукати порятунку у безпечних місцях. Одним з найнадійніших шляхів евакуації стала залізниця. Попри безперервні обстріли, хвилювання за найрідніших та власні страхи, залізничники виконували свою роботу. Провідники, диспетчери та машиністи змогли працювати не лише завдяки професіоналізму, а й завдяки людяності, сміливості та жертовності.

Документальний фільм про українську залізницю

Документальний фільм "Потяг до життя" – це зібрана у півтори години хроніка двох років повномасштабного вторгнення, яка оповідає про важливу роль залізниці в нелегкі часи.

Картина описує багато подій, зокрема, безперебійну роботу диспетчерів у перші дні повномасштабного вторгнення, створення перешкод для ворожої армії та появу першого вагону-шпиталю.

Кропітка робота

Режисером стрічки виступив Олександр Тіменко, який раніше працював над серіалами "Спіймати Кайдаша" та "Катерина". Продюсеркою – Галина Храпко, відома роботами "Подорожники", "Залізні люди" та коротким метром "По-людськи". Вона разом з Дмитром Драбиком також відповідала за сценарій.

В основі історії — свідчення понад 60 працівників Укрзалізниці. Олександр Тіменко опрацював понад 100 годин унікального відеоматеріалу, який зняли очевидці під час евакуаційних рейсів.

Кадр з фільму "Потяг до життя"

Відомі пасажири

У документальній роботі в ролі очевидців, крім самих залізничників, є експрем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон, актор та посол доброї волі Орландо Блум, футболіст та амбасадор United 24 Андрій Шевченко.

Загальні враження

Документальний фільм "Потяг до життя" – робота, що є ще одним доповненням до хроніки про нинішню війну та звертає увагу на актуальність залізниці.

Стрічка увібрала чимало цікавих сюжетів, головні лінії запам’ятовуються, адже як самі зйомки, так і слова очевидців вдало передають їхні відчуття та думки під час тяжких випробувань.

Смерть у Парижі

Синопсис

Чи можливо відчути радість життя із наближенням смерті? Чи така моторошна близькість і дарує людям повноту насолоди від життя? Про це є час подумати забутій усіма оперній діві. Газети помилково сповістили про її смерть, що перетворило життя жінки на суцільний розпач.

Дівчина-підліток, каскадер, який щодня ризикує життям, гример, ведучий телешоу та багато інших людей у різний спосіб змушені замислитися про смерть. Зрештою, їм залишається лише розмірковувати про своє покликання у цьому світі. І тлом для цих роздумів став величний Париж.

Від номінантки на "Оскар"

Режисеркою та сценаристкою стрічки виступила Маржан Сатрапі. У її творчому доробку найбільш відомим є автобіографічний анімаційний фільм "Персеполь", що у 2007 році отримав номінацію на "Оскар" та приз журі Каннського кінофестивалю.

Роль оперної діви Джованни Біанчі зіграла Моніка Белуччі, каскадера Майка – Бен Одрідж ("Наша дівчинка", "Погань", "Пенніворт"). Едуарда Еммарда зіграв Андре Дюссольє, відомий ролями у фільмах "Мелодрама", "Відомі старі пісні" та "Палата для офіцерів".

4 сюжетні лінії

Фільм складається із 4 сюжетних ліній, певним чином пов'язаних між собою. Такий підхід не унікальний, проте замість очікуваного перетину, усі сюжетні лінії майже не змішуються. Головні герої кожної з історій можуть мимохіть зустрічатися у певному моменті історії, проте вони майже не взаємодіють між собою.

Комедія про смерть

Головна особливість комедії полягає у тому, що усі сюжетні лінії мають одну спільну тематику – смерть. Історія про Джованну Біанчі узагалі розпочинається з моргу, де оперну співачку випадково визнали мертвою. 

Кожна сюжетна лінія інтерпретує тему смерті по-своєму: такий підхід виглядає цікавим, адже створює розкриває різні пригоди, об'єжнані спільною деталлю.

Загальні враження

Кадр з фільму "Смерть в Парижі"

Комедія "Смерть у Парижі" – цікава зібрка історій на вечір. Стрічка не пропонує розгадувати глибокі філософські питання, а доволі легко оповідає рутину різних мешканців столиці Франції.

Дещо розчарував непропорційний розподіл кожної із історії та завеликий акцент на другорядних персонажах. Але навіть попри цей недолік, фільм варто переглянути. На один вечір — цілком гідна, легка та ненав’язлива комедія.

Королівство Кенсуке

Синопсис

11-річний Майкл разом з батьками, сестрою та собакою Стелою вирушає в навколосвітню подорож на яхті. Якось під час шторму хлопчика разом із псом змило у воду. Їх обох викинуло на берег невеличкого острівця посеред Тихого океану. Дуже скоро стало зрозуміло, що Майкл тут не один і про нього хтось дбає. Це Кенсуке, старенький японець. Від нього можна навчитися не лише тому, як вижити на безлюдному острові, а й багато чому не менш важливому. 

Екранізація твору Морпурго

Фільм "Королівство Кенсуке" створений на основі однойменного твору Майкла Морпурго, виданого ще у 1999 році. Це не перша адаптація робіт письменника. Найбільш відомою є екранізація книги "Бойовий кінь" за режисури Стівена Спілберга. Кіноадаптація отримала чимало номінацій та здобула 6 премій "Оскар".

За режисури початківців

"Королівство Кенсуке" було створено спільними зусиллями Великої Британії, Франції та Люксембургу. Режисерами виступили Нік Бойл та Кірк Гендрі. До цього кожен працював над короткометражними анімаційними фільмами, тому для них це дебютний вихід на широкі екрани.

До оригінального озвучування долучилися такі відомі актори як Кілліан Мерфі, Саллі Гокінс, Раффі Кессіді та Кен Ватанабе. 

Райський острів посеред Тихого океану

Увесь сюжет фільму зосереджено навколо знайомства Майкла зі старим японцем Кенсуке. Відчувається дуже сильний контраст персонажів.

Найбільшою родзинкою фільму є елементи японського побуту, який Кенсуке намагається утримати: він продовжує захоплюватися сумі-е – древньою технікою малювання тушшю на рисовому папері, дослдіжує флору та фауну острову та насолоджується кожним днем життя.

І така зустріч для хлопчика – величезний дар долі. Разом із японцем Майкл починає дорослішати так швидко, що у кінці фільмі вже не впізнаєш в ньому юного бунтаря та неотесу.

Загальні враження

Кадр з мультфільму "Королівство Кенсуке"

Мультфільм "Королівство Кенсуке" – легка робота про дорослішання, яка втім, залишає по собі доволі сильне враження.  Стрічка має елементи японістики, яка виражена захопленням старого Кенсуке до малювання та традиційними піснями.

Утім робота не до кінця розкриває головних злодіїв історії. Занадто малий епізод швидко забувається на фоні гарних та мальовничих пейзажах острівця у серці Тихого океану. "Королівство Кенсуке" не пропонує кардинально цікавого сюжету, проте незвично інтерпретує дорослішання Майкла та показує дві різні культури.