Що подивитись у кіно. Три новинки тижня
БожеВільні
Синопсис
Київ, 1970-ті роки. Андрій спілкується українською, слухає закордонний рок та понад усе цінує свободу. Інакодумство у ті часи було злочином. Відповідної статті у кримінальному кодексі не знайшлося, тож Андрія за усталеною практикою відправили до психлікарні. Таким, як він, зазвичай ставили вигаданий діагноз, якого не існувало більше ніде у світі, – "млявоплинна шизофренія". Введення великих доз психотропних препаратів разом з постійними приниженнями й тортурами робили свою справу, і люди потроху втрачали сили до опору системі. Перед Андрієм постав вибір – слухняно співпрацювати з цією системою чи терпіти в надії розповісти світові правду.
Засновано на реальних подіях
Хоч сама історія про Андрія є більше збірним образом, проте за радянських часів тоталітарна система справді застосовувала такий завуальований спосіб катування дисидентів.
Знайомі та відомі актори
Роль Андрія, головного героя стрічки, зіграв Костянтин Темляк, відомий ролями в серіалах "Кріпосна", "І будуть люди", "Жити з Надією" та фільмі "Кіборги. Герої не вмирають". Також серед акторського складу Ірма Вітовська, Остап Ступка, Дмитро Олійник та Віктор Жданов.
Режисером картини виступив Денис Тарасов, творчий доробок якого складається із серіалів. "Опер за викликом", "Відплата", "Я – Надія" – три найвідоміші роботи.
Музична драма
"БожеВільні" позиціює себе як музична драма. І справді, музика відіграє чималу роль у самій історії. З музичних уподобань героя починаються його проблеми, що стає зачином сюжету. І тут не можна не виділити головну прогалину роботи: саундтрек. Хоча у фільмі постійно згадують хіти Led Zeppelin чи Deep Purple, самі композиції не звучать жодного разу, і цей нюанс псує сприйняття фільму, який прагне відтворити якомога точніше епоху 70-х років минулого століття.
Водночас варто визнати — робота Хосейна Мірзахолі зроблена влучно: рокові запальні композиції відповідають стилю епохи, а загальний ембієнс у декораціях психіатричної лікарні тримає у тривозі.
Loading...
Загальні враження
Драма "БожеВільні" – піонер у зображенні України 1970-х років,який реалістично передає трагедію дисидентів, підіймає тему репресій 70-х і показує історію людей, які зважилися кинути виклик тоталітарній системі. Стрічка вийшла напруженою та емоційною.
Втеча на вікенд
Синопсис
Американський агент управління з боротьби з наркотиками Джон Лоулор якось до нестями закохався у Джоуї Кванг, дівчину з Тайбею, яка була перевізницею наркотиків. А втім такі стосунки не мали багато шансів на успішне продовження, тож вони розійшлись. Минуло 15 років. Джон налаштований завершити одну важливу справу. Таємний інформатор допомагає йому повернутися у місто. Джоуї живе у розкошах та стала дружиною місцевого мафіозі. Джон дуже хоче завершити розпочату давно справу, а ще більше – повернути свою кохану.
Тайбей, гонитва та екшн
"Втечу на вікенд" було знято у Тайбеї, столиці Тайваню. Протягом фільму глядачі можуть відчути певні схожості з серією "Форсаж", адже чимало сцен – це вуличні бійки та перестрілки з гонитвою на автомобілях.
На створення сценарію стрічки Люка Бессона та Вірджинію Сіллу надихнули пейзажі міста під час знімання науково-фантастичного фільму "Люсі". Разом із Джорджем Хуаном Бессон розпочав знімання у столиці за схвалення мерії Тайбею.
Актори із "Форсажу"
Джона Лоулора зіграв Люк Еванс – актор, який передовсім відомий ролями Барда Човняра з трилогії "Хоббіт", Аполлона з "Битви титанів" та Овена Шоу з "Форсажу-6".
Головного антагоніста, лідера мафії Кванга, зіграв Санґ Канґ, який також грав у серії фільмів "Форсаж" у ролі Хана. Його дружину Джоуї – Квай Луньмей, яка отримала широке визнання за тайванську роботу "Секрет".
Комедійний екшн
Чимало глядачів критикують фільм за шаблонність типового голлівудського бойовика. Це особливо помітно у сценах бійок, які виглядають аж надто штучно. Також не до кінця пропрацьовані характери головних героїв. Якщо історія Джоуї та її становлення на кримінальну дорогу зрозуміла, то Квангу та Джону часу на передісторію не виділили.
Загальні враження
Екшн-комедія "Втеча на вікенд" – гарне та атмосферне кіно про Тайбей. Фільм якісний у плані операторського знімання, проте насичений голлівудськими кліше та постановчими бійками. Утім, на фоні схожих за жанром робіт стрічка виділяється та запам’ятовується.
Спокуслива пропозиція
Синопсис
Події розгортаються у Портленді, штат Орегон. Подружжя Сара (Джордана Брюстер) та Джон (Скотт Спідман) шукають способи повернути радість у свої стосунки. Сара втратила дитину, через що стосунки пари стали прохолодними та вони намагаються розпочати життя з чистого листа. Найочевиднішим способом для цього у їхньому розумінні є переїзд у нове помешкання. У пошуках будинку вони натрапляють на розкішний старий маєток. Його власник Емметт (Лоуренс Фішберн) пропонує їм вільно та безоплатно користуватися будинком за однієї умови – вони ніколи не мають відкривати двері до підвалу. Кожен день, проведений у цьому помешканні, отруєний підозрами, припущеннями та страхами.
Неклішований трилер
Синопсис фільму з перших рядків здається очевидним: черговий фільм жахів, яких останніми роками все більше і більше. Утім, це дуже хибне уявлення про фільм. "Спокуслива пропозиція" – це не про те, що ховається чи існує у підвалі, а про самі двері. Більша частина фільму зосереджена саме на цьому аспекті. І така цікава спроба символізму прихованих секретів та необговорених тем у пари в жанрі трилер – цікава ідея.
Чудова хімія подружжя
Роль Сари зіграла Джордана Брюстер, відома участю у серії "Форсаж", драмі "Невидимий цирк" та жахах "Техаська різанина бензопилою: Початок". Її чоловіка Джона – Скотт Спідман, якого глядач згадає за серіалами "Фелісіті" та "За законами вовків". У ролі власника маєтку – Лоуренс Фішберн, відомий роллю Морфея у серії фільмів "Матриця". Оскільки чимало часу приділено саме прогресії стосунків подружжя Сари та Джона, органічна взаємодія головних героїв – необхідна умова для хорошого фільму. У випадку зі "Спокусливою пропозицією" хімія відчувається. І це та деталь, яку виділяють глядачі після перегляду фільму.
Загальні враження
Трилер "Спокуслива пропозиція" – цікаво продумана історія з глибоким сенсом. Утім, через дуже повільний рух до кульмінації увесь запал та бажання дізнатися, що ж там у підвалі, випаровується. Можливо, до сильної хімії головних персонажів варто було б долучити якісніше продуманих другорядних героїв. Тоді сам процес очікування та розв’язка були б не такими нудними.