Від першого аніме у світі Толкіна і сучасної екранізації Гете до магії Івана Купала: прем'єри тижня
Володар перснів: війна рогіримів
Синопсис
Події розгортаються за 183 роки до періоду, показаного в кінотрилогії. На славетну фортецю Горнбурґ, де живе король Рогану Гельм Молоторукий, нападають дунландці під керівництвом Вульфа. Він бажає помститися за смерть батька. Безжальні воїни готові стерти фортецю з лиця землі. Донька Гельма Гера відіграє у битві ключову роль.
Фентезійний бойовик та аніме "Володар перснів: Війна рогіримів" — приквел до історії оригінальної кінотрилогії за творами Джона Р. Р. Толкіна. Задум створити аніме-проєкт виник ще у 2021 році, через 20 років після першої екранізації "Володаря перснів". Щоб зберегти атмосферу франшизи, до написання сценарію залучили Філіппу Боєнс, сценаристку оригінальних фільмів. Згодом до сюжету долучили інших сценаристів, а Боєнс взялася за продюсування. Режисуру довірили Кенджі Каміямі. Для створення зображення гру акторів записували за допомогою CGI-технологій захоплення рухів, а згодом обробляли, перетворюючи на 2D-анімацію.
Перше аніме у всесвіті Толкіна
Перша і головна особливість стрічки — це фактично перше аніме у книжковому всесвіті Толкіна. Такий підхід до зображення передумов та початку трилогії "Володаря перснів" створює дуже цікавий контраст.
Багатьох фанатів таке рішення може здивувати. Втім, проєкт вийшов цікавим. У стрічці чимало знайомих локацій, як-от Горнбурґ та Едорас. Також особливої уваги заслуговують пейзажі королівства Рогану, де і відбуваються основні події.
Приквел до "Володаря перснів"
Крім основного конфлікту рогіримів та смурноземців, залишилося чимало місця для натяків на продовження. І це зроблено настільки гармонійно та влучно, що чудово вплітається у загальний плин сюжету.
Водночас у фільмі знайшлося місце для вільної адаптації. Окрім книжкових персонажів, як-от Гельм Молоторукий, Вульф, Фрека та Еовин, творці зробили й власного – Геру. Вона — єдина донька правителя Рогану. Відсутність згадок про неї у літописах сценаристи пояснюють у сюжеті.
Загальні враження
"Володар перснів: війна рогіримів" – цікава та захоплива передісторія до кінотрилогії про Фродо Беґінза. Незвичний підхід до візуалізації та зображення передумов до початку основного сюжету – це чудова комбінація, що порадувала як фанатів Толкіна, так і звичайних глядачів.
Загальна якість аніме — не головна перевага фільму: дещо халтурна мальовка та неплавна анімація. Натомість дуже якісні сюжет, загальні пейзажі та саундтрек.
Якщо ви відкладали перегляд культової фентезі-серії екранізацій книг Толкіна, то це аніме – чудова стартова точка для дослідження та переосмислення однієї з кращих франшиз про вигаданий світ.
Як спіймати холостяка
Синопсис
З Монреаля в Торонто на один день приїздить Вертер (Дуглас Бут). У Торонто він випадково знайомиться з прекрасною Шарлоттою (Елісон Пілл). Години приємного спілкування промайнули як одна мить. Вертер відчуває себе окриленим та закоханим. Несподівано Шарлотта зізнається, що заручена з успішним адвокатом (Патрік Джей Адамс). Для Вертера таке зізнання дівчини аж ніяк не є сигналом відступити. Навпаки, він готовий докладати максимум зусиль, щоб бути з дівчиною, яку щойно зустрів.
Дебютна робота Лауренцо
Режисером та сценаристом стрічки виступив Хосе Лауренцо. Досі він був автором у канадських серіалах та короткометражних фільмах, постанова сюжету – його дебютна спроба.
Вертера зіграв Дуглас Бут, відомий грою у фільмах "Ромео та Джульєтта", байопіку "Бруд", "Ной" та "Піднесення Юпітер". У ролі Шарлотти – Елісон Пілл. Канадську акторку глядач може знати за ролями Рейчел у "Западня", Ґрейс Вебстер у серіалі "Книга пророка Даниїла" та Айві Мейфер-Річардс у картині "Американська історія жаху: Культ".
Адаптація книжкової класики
Головна особливість фільму полягає у тому, що Хосе Лауренцо адаптував найбільш відомий твір Йоганна Ґете "Страждання молодого Вертера" під сучасні реалії. Причому він не намагається доскіпливо дотримуватися канонів книги, фільм йде власним та неочікуваним шляхом.
Загальні враження
"Як спіймати холостяка" – цікавий новий погляд на вже культову книжкову класику. Замість типового осучаснення твору Ґете режисер Хосе Лауренцо створив власну історію, яка лише загальною канвою нагадує першоджерело.
Хімія персонажів виглядає цікавою, хоча фільм відверто не вражає діалогами. Утім, навіть попри відсутність таких елементів, дебютна робота Лауренцо встигає зацікавити та інколи навіть розсмішити.
Морена
Синопсис
"Морена" – це український треш-горор з елементами містики, етнотрилеру та нуару, приправлений еротикою та неочікуваним гумором.
За сюжетом, Ганна та її київський хлопець Юрко влітку приїжджають погостювати та познайомитися з батьками дівчини до невеличкого селища в Карпатах. На святкуванні Івана Купала місцева дівчина Іванка, яку прозвали Мореною, кладе око на Юрка та вирішує відбити його у Ганни. Після зустрічі з Мореною навколо пари починають відбуватися дивні речі, а конфлікт дівчат переростає у криваву драму, що назавжди змінить розмірене сільське життя.
Треш-горор про відьом
"Морена" – цьогоріч вже другий український горор про відьом. І якщо ви дивилися "Конотопську відьму", то уникнути порівнянь майже неможливо. Чимало елементів є в обох фільмах, проте є місце і для розбіжностей.
Треш-горор про карпатську відьму пропонує історію про боротьбу між давнім злом та простими людьми. Усе це – у декораціях невеличкого села у горах, де є місце для традиційного святкування Івана Купала та певних забобонів.
Також варто розуміти, що "Морена" позиціює себе як треш-горор. І вже з перших хвилин стає зрозуміло чому: відверті сцени еротики, гумор та криваві картини – усе це гарантовано буде у фільмі, який не соромиться про це сміливо заявити та показати.
Четверта робота від "Ганзафільму"
Кінокомпанія "Ганзафільм" має невеличкий творчий доробок: музичний бойовик "Шляхетні волоцюги", біографічна драма "Інший Франко" та кулінарна комедія "Смак свободи". Режисером та сценаристом фільму виступив Сергій Альошечкін, відомий короткометражкою "Говерла" та серіалами. Продюсер стрічки – Дмитро Кравченко, який працював над роботами "Шляхетні волоцюги", "Інший Франко" та "Магда".
Головну роль Юри виконав Ілля Валянський, який дебютував у фільмі "Простір". Його дівчину Ганну – Таїсія-Оксана Щурук, яку глядач може знати за грою у роботах "Джура Королевич", "Доброволець" та "Кошмарний директор, або Школа №5". Відьму Іванку – Ірина Громадська, для якої це дебют у ролі першого плану.
Загальні враження
"Морена" – типовий представник треш-горору. Знятий до війни фільм пропонує глядачу клішовану історію за всіма стандартами Голлівуду. Поціновувачі цього жанру знайдуть у цій роботі й алюзії на інші роботи цієї течії, й водночас нетипові декорації та деталі.
Утім, порівнюючи з іншими роботами, що вийшли цього року, фільм тьмяніє своїм посереднім сюжетом та занадто очікуваним розвитком історії. Це не критично для треш-горору, проте аж ніяк не на краще для роботи, яка мала потенціал перевершити "Конотопську відьму".