Зміст:
  1. Якщо хочеться смачненького
  2. Якщо хочеться чогось екзотичного
  3. Якщо подорожуєте з дітьми
  4. Якщо хочеться скористатися машиною часу
  5. Якщо хочеться пейзажів

Якщо хочеться смачненького

На Львівщині працюють декілька ферм із власним виробництвом сирів, молочної продукції та джемів.

Перша зупинка – сироварня "Гарбузовий рай" у с. Мильчиці (вул. Шкільна, 21).

Серед активностей на території:

  • екскурсія виробництвом, визрівальною кімнатою та дегустація сирів. Тривалість – 40 хв.

  • майстер-класи з виготовлення сиру, як для дорослих, так і дітей.

  • крамниця, де можна придбати фірмові сири, терту ружу, пастилу, приправи та мед.

Ціна екскурсії: 100 грн за дорослого, 50 грн – за дитину до 14 років, а до 6 років вхід безкоштовний. 

Важливо: екскурсії та майстер-класи слід бронювати заздалегідь. Деталі – за посиланням.

Що відвідати поблизу Мильчиць: містечко Городок. Серед його пам’яток: Свято-Преображенський Студитський монастир УГКЦ (колишній Францисканський монастир), Городоцька ратуша, Костел Воздвиження Чесного Хреста, Церква Благовіщення Пресвятої Богородиці, Церква Івана Хрестителя. 
Фото: Facebook "Гарбузовий Рай"

Далі рушайте до села Угерсько, де працює Молочна ферма Прикарпаття "МУККО"  (вул. Лісова, 2а). 

Ферма має власну сироварню, куди можна потрапити в межах екскурсії. Вона також включає дегустацію сирів. За бажанням, можна привезти смачний подарунок додому. В асортименті ферми: тверді та м’які сири, джеми, соуси та крем-сири.

Ціна екскурсії: 150 грн, діти до 5 років – безкоштовно.

Важливо: екскурсії проводять лише за попереднім записом. Якщо плануєте приїхати на вихідні, бронювати слід не пізніше п’ятниці. Контакти – за посиланням.

Фото: Facebook/Молочна ферма Прикарпаття "МУККО"
Що відвідати поблизу Угерсько: місто Стрий. Визначні пам’ятки: Костел Різдва Пресвятої Богородиці, Велика синагога, будівля товариства "Сокіл", Стрийський народний дім, Церква Архистратига Михаїла.

Також на Львівщині працюють Ферма кіз Fromages d'Elise та Козяча ферма двох Катерин. Про їхній графік роботи та послуги – читайте у матеріалі:

Якщо хочеться чогось екзотичного

А ви знаєте, як ростуть банани та папайя? Побачити це на власні очі можна на Банановій фермі в селищі Липники (вул. Дачний Кооператив).

Територією ферми з бананами та іншими екзотичними рослинами проводять екскурсії. Бонус для дорослих – дегустація крафтових лікерів. 

За бажанням, можна придбати як лікери, так і саджанці для вирощування тропічних рослин вдома. 

Вартість екскурсії: 100 грн як для дорослих, так і дітей. Дегустація включена у вартість.

Важливо: екскурсію слід бронювати заздалегідь: у будні можна з дня на день, у вихідні – бодай за день до бажаної дати. Контакти та деталі – за посиланням.

Що відвідати поблизу Липників: село Вовків. Серед цікавих пам’яток: Костел Марії Магдалини в стилі ар-деко, Дерев’яна церква Введення Пресвятої Богородиці та Художньо-меморіальний музей Устияновичів. Машиною можна доїхати до ранчо "Скарбова гора" у с. Лопушна. Детальніше читайте за посиланням.

Якщо подорожуєте з дітьми

Фото: Depositphotos

У 2013 році у селищі Домажир заснували однойменний ведмежий притулок. На його території живуть ведмеді, які постраждали від рук людини.

Під час воєнного стану відвідування доступні лише за попереднім записом та з обмеженою кількістю відвідувачів з середи до суботи. Без екскурсовода відвідування притулку неможливе.

Ціна звичайної екскурсії: 

  • дорослий – 160 грн;

  • дитячий – 100 грн;

  • студентський – 100 грн;

  • сімейний (2 дорослих+3 дітей) – 400 грн;

  • пільговий – 90 грн.

Щосуботи на території притулку проводять захід "#Ранковакава з ведмедями" – сніданок на лісовій галявині з екскурсією. 

"На терасі ведмежого будинку з кавою ви зможете поспостерігати за сніданком бурих та послухати ранковий спів пташок", – зазначають на сайті.

Вартість заходу – 400 грн з людини, діти до 7 років – знижка 50%. Проте вхід доступний лише за попередньою реєстрацією.

Фото: Ведмежий Притулок "Домажир"
Що відвідати поблизу Домажира: с. Страдч, що відоме печерною церквою Матері Божої Нерушимої Стіни, та смт Івано-Франкове з Янівським громадським ставом.

Читайте також: А в гори можна? А в ліс і на озеро? Правила, обмеження та заборони по областях

Якщо хочеться скористатися машиною часу

Всього за 20 км від Львова розташоване місто Звенигород. Перша згадка про нього – 1086 рік. Тобто він майже на 200 років старший за обласний центр!

У місті працює Історико-культурний заповідник "Древній Звенигород", де можна скористатися машиною часу, а точніше – VR-окулярами. Вони допоможуть побачити Звенигород 12 століття з 12 локаціями княжого граду.

Фото: Древній Звенигород

Екскурсію заповідником слід замовляти за 2-3 дні до візиту. Гід розкаже про історію та побут древнього міста. Також є окремі дитячі екскурсії з адаптованою програмою.

Вартість екскурсії: для групи до 6 людей – 200 грн, понад 6 людей – 300 грн. З кінця липня вхід у музей та додаткові послуги можна оплатити лише готівкою.

Відвідати локації "Древнього Звенигорода" можна самостійно. Наприклад, вхідний квиток у музей – 25 грн, а у VR-окулярах – 50 грн.

Графік роботи у серпні: вт-нд з 12:00 до 18:00. Екскурсії та квести – за попередньою домовленістю. Контакти – на офіційному сайті заповідника.

Що відвідати поблизу Звенигорода: селище Старе Село. Його головна принада – руїни Старосільського замку.

Якщо хочеться пейзажів

Скелі з гострими піками на карпатських схилах чекають у селищі Урич. Саме там розташований Державний історико-культурний заповідник "Тустань".

Фото: Depositphotos

Протягом 9-16 століть на скелях була фортеця. Там зупинялися чумаки для сплати мита дорогою за сіллю. Попри те, що фортеця не збереглася до наших днів, в Тустані є на що подивитися:

  • Скельний комплекс "Камінь", де була фортеця.

  • Музей Тустань – експозиція археологічних знахідок, де можна побачити, як виглядала фортеця. 

  • Культурний центр "Хата у Глубокім" у відреставрований дерев’яній бойківській хаті.

Актуальний графік роботи: 10:00-18:00.

Ціна вхідного квитка у заповідник: 85 грн – дорослий; 45 грн (пільговий – для дітей, студентів та пенсіонерів за наявності відповідних документів); діти дошкільного віку – безкоштовно. У ціну квитка входить відвідування одразу трьох локацій.

Ціна за екскурсію: до 10 людей – 150 грн (повний), 75 грн – пільговий; 11-20 людей – 200 грн (повний), 100 грн – пільговий; 21-40 людей – 300 грн (повний), 150 грн – пільговий; понад 40 людей – 400 грн (повний), 200 грн (пільговий).

Екскурсію краще замовляти заздалегідь, інакше доведеться чекати на екскурсовода. Контакти – за посиланням.

Що відвідати поблизу Урича: зробіть зупинку у селищі Сопіт. У Сколівських Бескидах розташований водоспад Сопіт висотою 8 м. 

Якщо вам хочеться влаштувати тривалішу подорож Львівщиною, читайте також: