Фото: depositphotos.com
Зміст:
  1. Велика Британія
  2. Франція
  3. Ірландія
  4. Іспанія

Велика Британія

Одна з небагатьох країн, яка подарувала світу безліч сучасних видів спорту. Найпопулярніший з них – футбол. Вважається, що ця гра з’явилась на території Англії у ХІІ столітті. Хоча, ігри в м’яч, подібні до футболу, були популярні у Китаї у ІІІ столітті до нашої ери та у Древньому Римі.

Та скільки б історій про заснування футболу не було, заперечувати важливість Великої Британії у розвитку цієї гри неможливо. Адже на території країни були сформовані перші правила сучасної гри, відбулись перші змагання та були засновані перші футбольні асоціації. Тому футбол заведено вважати одним з найпопулярніших видів спорту країни.

Окрім футболу на території сучасного Об’єднаного Королівства народились такі розповсюджені види спорту, як бадмінтон, гольф, теніс, сквош, регбі та водне поло.

Серед менш розповсюджених в Україні варто виокремити та пояснити такі види спорту:

  • Крикет – це гра з битою та м’ячем, у якій беруть участь дві команди з 11 гравців. В центрі ігрового поля розміщений 20-метровий майданчик із хвірткою на кожному кінці. Мета гри – потрапити м’ячем у хвіртку суперника. Детальніше про гру можна прочитати тут.

  • Крокет – у цій грі також є м’яч та хвіртка, але замість бити використовується молоток з довгою ручкою. Це також протистояння двох команд. Проте на полі одразу перебуває чотири різнокольорові м’ячі.

    Кожен м’яч необхідно провести за певним маршрутом: двічі пройшовши крізь кожні ворітця в певному порядку і напрямку, після чого торкнутися кулею кілочка в центрі поля. Команда, яка перша закінчить проходження всього маршруту двома кулями, перемагає.

Відео: Youtube-канал "Peter Hatter Photography Ltd"

  • Керлінг – це спорт, в якому гравці переміщують каміння вздовж льодової доріжки до цільової області, яка розділена на чотири концентричні кола. У грі беруть участь дві команди по чотири гравці. Кожна команда має вісім каменів. Мета – накопичити якомога більше балів за гру. Бали зараховуються за камені, що лежать найближче до центру.

  • Боулз – це вид спорту, метою якого є котіння кульок так, щоб вони зупинились близько до меншої кулі, яка називається "Кітті" (Kitty). У грі в боулз зазвичай змагаються дві команди, що складаються з одної до чотирьох осіб.

Відео: Youtube-канал "World Bowls Tour"

Франція

Футбол та теніс також набули популярності у сусідній країні Великої Британії – у Франції. Попри таку популярність, ці два види спорту розповсюджені у багатьох країнах. Виникає питання: які ж види спорту вирізняють Францію?

Як виявилось, французи полюбляють швидкість, саме тому на території країни відбулись перші офіційні міжміські автоперегони Париж-Руан у 1894 році. До речі, штаб-квартира Міжнародної автомобільної федерації, засновниці автомобільних перегонів "Формула-1", знаходиться у Парижі.

Окрім цього, у Франції популярні авторалі, мотоперегони та навіть льодові перегони.

Франція також прославилась своїм велоспортом. Адже вона є господинею шосейних триденних велоперегонів Тур де Франс.

Проте серед міжнародних видів спорту у Франції все ж таки є своя особлива гра. Її ім’я петанк. До речі, це один із різновидів англійського боулзу. Мета гравця – кинути порожнисті металеві кулі якомога ближче до маленької дерев'яної кулі, яку називають і поросятком, і джеком. Під час кидання гравець має стояти у середині кола.

Відео: Youtube-канал "Trafford Petanque"

Ірландія

Попри те, що Ірландія доволі невелика країна, вона має потужну спортивну історію. Чого тільки вартують гельські ігри, які об’єднують одразу три незвичайні види спорту: герлінг, гельський футбол та камогі.

Герлінг – це гра у м’яч з ключкою, яка відбувається на великому полі між двома командами. Кожна з них має свої ворота. Через інтенсивність, з якою грають спортсмени, герлінг заведено вважати найшвидшою грою у світі. 10 цікавих фактів про гру можете прочитати тут.

Камогі – це різновид герлінгу, у який грають лише жінки.

Гельський футбол жорсткіший вид спорту, аніж класичний футбол. За правилами гравці можуть бити м’яч як ногами, так і кулаком. Ще однією особливістю такого футболу подвійні ворота. Якщо гравець потрапляє у верхню частину воріт суперника, він отримує 1 очко, якщо в нижнє – 3. Гравців на полі також більше, ніж в звичайному футболі – 15.

Відео: Youtube-канал "Ninh Ly"

Окрім гельських ігор, в Ірландії розповсюджені крикет, бокс, верхова їзда та гольф. Серед дітей розповсюджена спортивна гра – раундерз. Це гра між двома командами, яка передбачає удари по маленькому шкіряному м'ячу дерев'яною, пластиковою або металевою битою. Гравці відбивають м'яч, оббігаючи чотири бази на полі. За своїми правилами вона дещо схожа на бейсбол.

Іспанія

Якщо інші країни Європи переймали одне у одного види спорту, то Іспанія запозичила деякі з них у своїх ексколоній. Так, у Іспанії розповсюджена гра падель. Вона дещо схожа на теніс та сквош.

У падель зазвичай грають парами на закритому майданчику, який приблизно на 25% менший за тенісний корт. Основні відмінності полягають у тому, що на корті є стіни, і м’ячі можуть відбиватися від них подібним чином, як у грі в сквош. До речі, ракетка у паделі не має струн, вона повністю тверда.

Фото: depositphotos.com

Ще однією подружкою тенісу є баскська пелота. Головна задача пелотаря щосили кинути м'яч голою рукою або ракеткою (в залежності від виду пелоти) в стіну. Завдання суперника – відбити м'яч у повітрі, щоб він не вдарився об стіну. Якщо один із гравців пропускає м'яч, той лунко вдаряється об стінку, а суперник отримує одне очко. Розіграш ведеться до 60 очок.

Також в Іспанії розповсюджений футзал, який родом з Уругваю. Це гра в м’яч подібна до футболу, проте в ній беруть участь команди по п’ять гравців. Матч відбувається на майданчику з твердим покриттям та спеціальним маркуванням. М’яч дещо менший за розміром, ніж футбольний. Проте за правилами ця гра має багато спільного з футболом.

Відео: Youtube-канал "Liga Nacional de Fútbol Sala"

Також варто згадати про фехтування. Адже за однією із версій, цей вид спорту зародився в Іспанії. Фехтування на шпагах та рапірах досі є популярним у країні Піренейського півострова.

Головне фото: depositphotos.com