Зміст:
  1. Переваги Драгобрату
    1. Висота
    2. Широкі траси
    3. Величезна зона для фрирайду
    4. Нові види катань
    5. Ціни
    6. Місця для розваг
    7. Природа
  2. Недоліки Драгобрату
    1. Дорога
    2. Підйомники

Цьогоріч Олександр Педан вперше за п'ять років вирішив відвідати Драгобрат. Помітив, що міжгірна долина перетворилась на справжній курорт.

Український телеведучий розповів LIGA.Life, що слід знати про Драгобрат перед поїздкою на зимовий відпочинок. Далі – пряма мова.

Переваги Драгобрату

Висота

На Драгобрат цього року мене завела погода. Є кілька сайтів, зокрема Snow-Forecast, які прогнозують випадіння снігу і температуру. На передноворічний час обіцяли потепління. Тож якщо спочатку ми думали про Славське або Пилипець, то потім зрозуміли, що температура і можливість дощу були вищими, ніж на Драгобраті. Тому зупинились на останньому варіанті.

Перша перевага Драгобрату — висота. Найвища точка Буковелю — 1372 м, а Драгобрату — 1707 м.

Це означає, що температура там нижча, ніж на інших курортах.

Широкі траси

Новачки зазвичай їздять широкими дугами, заважаючи тим, хто краще катається. Через це можуть траплятися негаразди.

На Драгобраті широкі траси, а не вузький коридор, де на шаленій швидкості мчать люди.

Початківці почуваються у безпеці, а професіонали мають де розкататися.

Величезна зона для фрирайду

Я обожнюю фрирайдити — кататися поза трасами, засніженими кучугурами, у лісі. На Драгобраті є безліч можливостей для фрирайду.

За останні роки там додалося кілька бугелів. У місця, куди ще п'ять років тому ходили пішки або їздили на ратраку (транспорт на гусеничному ходу), тепер можна потрапити набагато простіше. Ми з друзями скористалися цією опцією й піднялися на висоту майже 1700 м – на гору Жандарм, з якої відкривається прекрасна фрирайд-зона. 

Наголошую: це екстремальне катання, до якого потрібно відповідально ставитися й не лізти на таку висоту, якщо поки що катаєтеся не надто професійно.

Ніколи не катаюся в таких місцях наодинці. Завжди роблю це з друзями.

Також замовляємо гіда, який знає, де можна кататися, а куди краще не лізти. Окрім того, ми неодноразово повторюємо техніку безпеки, дотримуємося усіх правил та маємо необхідне спорядження: щупи, лопати та біпери.

Фото з особистого архіву Олександра Педана

Нові види катань

Деякі готелі пропонують скітури з гідами. Це гірськолижний туризм, який охоплює сходження та спуски непідготовленими схилами зі свіжим снігом. Спорядження можна взяти в оренду.

Також нещодавно з’явилися тури на ратраку – машині, яка чистить траси, але дещо перероблена на вантажівку.

На ній можна 7-8 разів за день піднятися на гору. Вас витягують на далеку гору, ви з'їжджаєте вниз, де машина підбирає й знову підіймає на вершину. Коштує така послуга близько $100 на день з людини.

Звучить дорого, але аналоги в Європі або США коштуватимуть втричі або навіть вп'ятеро дорожче.

Ціни

Драгобрат набагато дешевший за Буковель. Ціни на підйомники стартують від 50 грн за підйом. Ціна на гідів та інструкторів також нижча.

Дешевше на Драгобраті й житло. До того ж вибір його дійсно величезний.

Зупинились у готелі в індійському стилі, де пахнуть аромапалички, роблять індійські джем-сейшени, а зранку є йога.

За три дні заплатив близько 1900 грн.

У вартість входило дворазове харчування. Можна було навіть обрати страви для веганів. Тож за невеликі суми тут можна знайти житло на будь-який смак.

Можна також недорого розслабитися в чанах. Орієнтовна ціна – 700 грн за годину за весь чан (для 6 людей). Якщо цю суму розділити на всю компанію, то це вигідно. Проте за кожну наступну людину треба доплачувати 100 грн.

Сауна коштує близько 400 грн за годину на всіх.

Читайте також:

Місця для розваг

Останнім часом на Драгобраті з’явилося багато цікавих закладів харчування і крамничок з сувенірами. Наприклад, ми були в ресторані "Різдво", де на другому поверсі вихідними та на свята грає живий бенд з класною музикою. Цікаво спостерігати за людьми: хтось туди виряджається, а хтось стрибає прямо в сноубордичних ботах.

Також на Драгобраті нарешті стало смачно: з’явилося багато автентичних місць з наливками, магазинчиків, де можна придбати чаї тощо.

Мене дуже вразило те, як розвивається Драгобрат. Радий, що там з'являються хоча б точкові інвестиції.

Природа

Якщо Буковель уже перетворюється на мегаполіс, то на Драгобраті залишилася дика природа. Приємно гуляти ввечері засніженими дорогами та дивитися на зорі. Додає атмосфери.

Фото з особистого архіву Олександра Педана

Недоліки Драгобрату

Хоч Драгобрат швидко розвивається, тут лишилося ще декілька недоліків.

Дорога

Найголовніший мінус – дорога до Драгобрату. Добиратися треба через селище Ясіня. Це неблизький світ. Там у дворі місцевих лишаєте свою машину (це обійдеться близько 50 грн за добу) й пересідаєте на УАЗ, який вони називають "таблеткою".

Це зазвичай військова техніка, яка може проїхати поганими дорогами. На ній вас везуть на гору приблизно 1,5 год (коштує це близько 200 грн з людини).

Не раджу їхати туди своєю машиною, тому що ви, найімовірніше, застрягнете, і відпочинок перетвориться на неприємну пригоду.

Дорога йде через ліс, над урвищами в кількасот метрів. Для когось це екстрим, а комусь може стати страшно. Діти також можуть злякатися. Пам'ятайте це й забавляйте їх, якщо підіймаєтеся разом на гору.

Підйомники

На Драгобраті є лише декілька крісельних підйомників. Найпоширеніші – бугельні. Це палка на шнурку, яку треба затиснути між ногами, і вона тягне вас на гору. Початківцям буде важкувато до цього привчитися. Спершу у більшості випадків всі падають. Але плюс цих підйомників – дешевша ціна.

Ще один неприємний момент – підйомники належать різним людям. Аби обкатати за день усю зону Драгобрату, вам треба купити не один skipass, а декілька, причому в різних місцях. Шкода, що власники ніяк не можуть між собою домовитися.

Найближчими роками обіцяють зробити нову дорогу на Драгобрат. Сподіваюсь, скоро туди можна буде заїхати машиною. Збільшиться кількість туристів, і буде краще, якщо з'явиться єдина картка skipass.

Думаю, з появою дороги там з'являться комфортніші крісельні підйомники. Вважаю, у Драгобрата нереальне майбутнє. Там величезний простір для розвитку, а найголовніше – є багато неосвоєних гір. Тож є куди зростати.

Фото з особистого архіву Олександра Педана

Олександр Педан, для LIGA.Life

Підписуйтесь на LIGA.Life в Facebook: тільки корисна інформація для українських родин