Фото: unsplash.com
Зміст:
  1. Що ми знаємо про Занзібар
  2. Кам’яне місто
  3. Рабське минуле
  4. Знайомство з природою
  5. Сафарі

Що ми знаємо про Занзібар

Білий пісок, високі пальми, блакитні води океану та маленькі бунгало – це не про Мальдівські острови, а про архіпелаг Занзібар біля берегів Танзанії в Індійському океані.

Архіпелаг складається з 75 островів. Найбільші з них – Пемба та Занзібар з однойменною столицею.

Наразі острів Занзібар – один з небагатьох курортних островів, відкритих для українських туристів. Щоб потрапити туди, варто отримати лише негативний результат ПЛР-тесту. 

Якщо ви не знаєте нічого про цей райський куточок, Liga.Life склала список місць, заради яких варто відвідати Занзібар.

Фото: unsplash.com

Кам’яне місто

Столиця архіпелагу – місто Занзібар має старовинну частину, яку прозвали кам’яною. На цих вулицях живе справжній колорит: місцеві ринки з вуличною їжею, магазини з різнокольоровим одягом, а також мечеті. 

Якщо хочете сповна насолодитися колоритом Занзібару, в історичній частині столиці є готелі, де можна зупинитися. А от про машину варто забути, адже вулиці настільки вузькі, що люди або ходять пішки, або їздять на велосипедах та мопедах.

Кам'яне місто (Фото: unsplash.com)

Для тих, хто віддає перевагу культурному відпочинку, Занзібар також буде цікавим місцем. У Кам’яному місті є: Англійський форт; палац султана "Будинок Чудес", руїни Мрухубі та Мтоні, собор Святого Джозефа, мечеть Малінді та будинок-музей дослідника Девіда Лівінгстона.

А також мекка фанатів Queens – "Будинок Мерк'юрі", де народився видатний соліст гурту. Наразі у будинку проживають далекі родичі співака, тому подивитися, як провів свої перші 5 років життя Фредді Мерк'юрі, вдасться лише з вулиці.

Будинок Мерк'юрі (Фото: unsplash.com)

Рабське минуле

Занзібар не завжди був країною райського відпочинку. У ХІХ століття у Занзібарський султанат з’їжджались торговці з Азії та усього Індоокеанського регіону, щоб купити собі рабів.

Згадка про цю темну сторінку історії залишається і по сьогодні у вигляді декількох пам’яток. У Кам’яному місті був один з найбільших ринків рабів. Сьогодні на цьому місці – Меморіал невільницького ринку. Цей монумент створили в 1998 році.

У 1873 році в Танзанії офіційно заборонили рабство. Проте це не зупинило работорговців. Вони перевели рабів у гроти печери Мангапвані (Печери рабів), яка стала осередком підпільної торгівлі невільниками.

Сучасні туристи можуть відвідати печеру, всередині якої є два гроти: один природній з озером, а інший виритий рабами для розширення площі сховища.

Печера (Фото: unsplash.com)

Знайомство з природою

Якщо звичайні туристичні місця та пляжі вам не до вподоби, варто відвідати справжній рай кулінарів – Сад спецій. Занзібар вважають столицею гвоздики, яку ми додаємо у випічку, глінтвейн та у маринад для м’яса.

Сад спецій неподалік Кам’яного міста – плантація у мініатюрі, де ви можете подивитися, як росте перець чилі, куркума, чорний перець, кориця, ваніль та мускатний горіх. Справжні плантації – на островах Унгуджа та Пемба. Туристам туди вхід заборонений.

Cпеції (Фото: unsplash.com)

З містом познайомились, з історією і ремеслом також. Тепер варто зазирнути у справжні тропіки – Ліс Джозані. Це Національний парк, де проживають мавпи – сірі колабуси та чорні макаки.

Також у тропічному лісі багато метеликів, варанів та хамелеонів і дивовижна природа з ліанами, папоротниками та баобабами.

Ліс Джозані (Фото: unsplash.com)

Занзібар – прекрасне місце для дайвінгу. Зробити це можна на острові Чанг, відомий як Тюремний острів (Прізон Айленд). Там була в’язниця. Наразі це чудове місце для пляжного відпочинку та підводної подорожі.

Обладнання можна знайти на спеціальних дайвінг-точках. Також на острові мешкають гігантські черепахи. Деяким з них понад 100 років! 

Дайвінг (Фото: unsplash.com)

Сафарі

Бути в Африці і не побачити зебру, гіпопотама та антилопу прирівнюється до злочину. Саме тому варто виокремити час та поїхати на сафарі в заповідники Танзанії.

Серед них існує два напрямки: Західні та Південні парки.

Західні:

  • Гомбе-стрим. Саме тут можна побачити безліч шимпанзе. 

  • Махале Маунтінс. Місце з пейзажами незайманої природи та гір.

  • Люафі та Катаві. У парку проживає понад 50 видів диких звірів, серед яких гіпопотами.

  • Руква і Лукваті. Зебри та буйволи живуть на одній території з дикими собаками, гепардами, левами і гієнами.

  • Угала – місце для кемпінгу у лоні дикої природи.

Південні:

  • Селус. Місце, яке сподобається справжнім мисливцям, адже на території парку доступне полювання на джипах.

  • Гори Удзунгва – найбільші гори Східного рифу. Тут проживають карликові мавпи, 400 видів птахів та антилопи.

  • Микумі. Справжній рай для любителів диких звірів. У парку можна побачити зебр, буйволів, жирафів, слонів, антилоп та навіть левів. 

Сафарі (Фото: unsplash.com)

Головне фото – unsplash.com