Серіал "Козаки. Абсолютно брехлива історія": 4 цікавих факти
Наймасштабніший серіал про козаків на телебаченні.
17 листопада на телеканалі ICTV – прем'єра пригодницького серіалу "Козаки. Абсолютно брехлива історія". Про козацькі пригоди, афери, магію і кохання. ICTV підготував для LIGA.Life кілька цікавих фактів про проєкт.
"Козаки. Абсолютно брехлива історія" – комедійний екшн-серіал про епоху Козацтва та пригоди простого хлопця Івана на Запорізькій Січі.
Пригодницьку стрічку зняла студія IQ Production за підтримки Мінкульту.
Творці заявляють, що це буде наймасштабніший комедійний серіал про козаків на телебаченні.
"Робота над картиною була складною і кропіткою. Тут шість повнометражних фільмів з точки зору наповнення і пластики. У серіалі багато дійових осіб, в кадрі постійно з'являються екшн-сцени. Ми багато уваги приділяємо гумору", – розповідає режисер Олександр Березань.
Творці попереджають, хоча і при створенні побуту зверталися до історії, приправляли сюжет і містикою, і сучасними жартами.
Зйомки тривали 5 місяців
Серіал з 12 серій почали знімати в липні 2019 року і майже без перерв працювали до листопада. Доводилося знімати вночі.
Знімальна команда 10 разів виїжджала на натурні зйомки вночі, щоб створити потрібні кадри.
"Знімати в таких умовах складно, особливо коли це історична стрічка. У нас не сучасна історія, тому ніяких джерел світла, крім вогню, свічок і смолоскипів не може бути. При такому освітленні іноді потрібні додаткові п'ять хвилин, щоб хоча б знайти людину на майданчику. Доводилося зі спалахом на телефоні ходити по території", – розповідає креативний продюсер Олег Зборовський.
Найбільше серій знімали в Пирогово
Більшу частину серій зняли в Національному музеї побуту в Пирогово.
Музей просто неба став селом Краснопілля, в якому відбуваються 30% подій серіалу.
Запорізьку Січ відтворювали в музеї на острові Хортиця в Запоріжжі. Команда провела там місяць, залишивши після зйомок декорації, які тепер доповнюють експозицію Хортиці.
Також зйомки проходили в Хотинській фортеці, Бучацькому і Коростишівському кар'єрах, Києво-Печерській лаврі, на берегах Київського моря і в інших околицях Києва.
Україномовна стрічка з вкрапленнями інших мов
Більшість героїв спілкується українською мовою, а для повного занурення в епоху та події, а також достовірності деякі персонажі будуть говорити російською, польською та навіть татарською.
Російською спілкуватиметься московська знать – Московський Цар (Георгій Делієв) і його боярин Федір (Михайло Гаврилов).
Акторові Михайлу Кукуюку, який грає турецького посла Петра, довелося в серіалі говорити турецькою мовою.
Для нього спеціально виводили фонетику і розписували все по звуках, після чого він озвучував слова.
"Він навіть лайки озвучував. Якось він перепитав у своїх друзів турків про значення цих слів, після чого дуже був здивований. Виявляється, йому ми підібрали дуже жорсткі лайки", – ділиться креативний продюсер Олег Зборовський.
Головну роль зіграв актор театру імені Лесі Українки Юрій Дяк. Він зіграє хитрого спритника Івана, який грабує московського царя.
Його товариша, козака Назара, грає Андрій Ісаєнко, відомий ролями у стрічках "Кіборги" та "Захар Беркут".