Will Always Love You. Як писали світові хіти про любов. Історія восьми пісень
- Cutting Crew – (I Just) Died in Your Arms
- Kiss – I Was Made For Lovin' You (IWMFLY)
- Whitney Houston – I Will Always Love You
- Hooverphonic – Mad About You
- Grover Washington Jr. – Just the Two of Us (feat. Bill Withers)
- Frank Sinatra – Fly Me to the Moon
- Chris Isaak – Wicked Game
- Roxette – It Must Have Been Love
До Дня закоханих можна ставитися по різному, але всім свого часу "западала в душу" пісня про любов: щасливу чи нещасну, пристрасну чи таку, що згасає.
LIGA.Life зібрала історії хітів, які трималися у світових чартах та звучали у культових фільмах. Вмикайте на свій смак, а далі ютуб сам усе влаштує із плейлистом на вечір.
Cutting Crew – (I Just) Died in Your Arms
Зі слів автора пісні Ніка Ван Іде, слова "Я щойно помер у твоїх обіймах" спали йому на думку під час сексу з його дівчиною (де слово "помер" позначає оргазм). Це буцімто була перша їхня ніч після року розлуки, через що в музиканта такі змішані відчуття правильності вчинку. Іде каже, що наступного ранку записав цей рядок на клаптику паперу, а за годину – пісню.
Короткий роман зрештою призвів до того, що у пари народилася дочка, на ім'я Лорен.
"Так, я не можу брехати. Це пісня про мою дівчину (яка насправді є матір'ю моєї дочки). Ми знову зустрілися на одну ніч після року розлуки, і я припускаю, що був якийсь феєрверк, але весь час з відтінком почуття "Чи я маю справді робити це?", – розповідав музикант.
Kiss – I Was Made For Lovin' You (IWMFLY)
Пісня, яка коштувала гурту втрати численної кількості фанатів (справедливості заради варто сказати, що ці місця не залишилися незаповненими).
IWMFLY геть відрізнялася від стилю рок-гурту, який вирішив поекспериментувати з диско. На ідею вокаліста Пола Стенлі наштовхнули тусовки у знаменитому нью-йоркському нічному клубі Studio 54.
"Студія 54 була лігвом беззаконня. Це була хардкорна розпуста – сексуальні стосунки між усіма і будь-ким і наркотики всюди. Це було вище за моє розуміння. Але мені подобалося ходити туди танцювати", – пригадував Стенлі у книзі KISS: Behind the Mask.
І одного вечора, слухаючи тексти, каже, подумав: "Ну, і я можу так написати". І пішов додому писати хіт.
"Музика в Studio 54 була присвячена тому, щоб жити тепер, щоб добре провести час. І тому моя пісня теж починалася так: "Сьогодні ввечері я віддам тобі все…", – розповідав музикант.
Для гурту це було щось на зразок жарту чи виклику.
"Це справжня пісня-формула. Це було схоже на спробу довести собі, що не так вже й складно досягти успіху, якщо ви дійсно готові щось проаналізувати та розібрати на частини. Ми не так часто це робимо", – пригадував Стенлі.
Попри успіх у чартах, фанати року, особливо в США, відреагували на такий поворот негативно. Kiss сприймали як рок-групу, і такі пісні, як IWMFLY, вивели гурт у мейнстрим, через що бути їхнім фанатом ставало важче. А від гейтерів ще й полетіли заяви про "продажність".
Та Стенлі в цьому проблеми не бачить: "Жодних вибачень за хіт, який люди у всьому світі досі хочуть слухати та підспівувати".
Whitney Houston – I Will Always Love You
Це незвичайна пісня про кохання. Авторка оригінальної пісні – легенда кантрі Доллі Партон. Вона написала сингл для свого колишнього партнера та наставника Портера Вагонера.
У 1967 році Вагонер запросив Доллі стати ведучою його телешоу, де вони прославилися своїми дуетами. Однак її талант незабаром затьмарив талант її наставника.
З вдячності Доллі перед професійною розлукою написала Вагонеру пісню. Вагонер думав, що рішення співачки піти було помилкою. Коли вона зіграла йому цю пісню наступного ранку після того, як написала її, Вагонер був у сльозах і назвав її "найкрасивішою піснею, яку коли-небудь чув".
"Я написала цю пісню, щоб сказати: "Ось що відчуваю. Я завжди любитиму тебе, але мені треба йти", – розповідала співачка.
1992 році Вітні Г'юстон записала нове аранжування пісні для саундтреку до свого дебютного фільму "Охоронець". Спочатку вона збиралася записати кавер на пісню Джиммі Раффіна "What Becomes of the Brokenhearted" як провідний сингл, але коли з'ясувалося, що він повинен був використовуватися для фільму Fried Green Tomatoes ("Зелені смажені помідори"), Вітні звернулася по іншу пісню.
Hooverphonic – Mad About You
У цього треку бельгійців Hooverphonic є конкретна муза: автор Алекс Калльє розповів, що поштовхом були зустрічі з Кеті Денніс – британською співачкою й акторкою.
"У 1998 році я пішов у табір для написання пісень. В один із перших вечорів у нас була дегустація вин. Я там розмовляв з рудою дівчиною", – розповів Калльє в ранковому шоу MNM.
А згодом, каже, дізнався, що Денніс насправді була дуже відомою зіркою в Британії.
"Я був у захваті від неї, але незабаром зрозумів, що це неможливі стосунки. Та, звичайно, ви не завжди можете контролювати свої почуття. Ось чому я записав багато моментів із тих стосунків, і це врешті-решт стало Mad About You. Але стосунки залишилися суто платонічними", – поділився Калльє.
Grover Washington Jr. – Just the Two of Us (feat. Bill Withers)
Душевний спільний проєкт Гровера Вашингтона-молодшого з Біллом Візерсом, Вільямом Солтером і Ральфом Макдональдом, який став одним з найкращих синглів 1981 року.
Слова до пісні написали Вашингтон-молодший спільно з Солтером. "Причесати" текст прийшов Візерс, як він сам висловився: "Вдягнути його у смокінг".
Через роки пісня стала частиною двох реп-мелодій – зворушливого треку батька та сина Вілла Сміта.
Онука співавтора Вільяма Солтера пригадує, що вперше почула, як її дідусь грає Just the Two of Us, коли їй було близько 8 років.
"Я була досить благословенна тим, що ти був у мене всі ці роки. І я молюся, щоб ти був зі мною набагато довше. Але я розумію, що ця пісня – приклад того, як ти будеш поряд", – поділилася Джада.
Frank Sinatra – Fly Me to the Moon
Фірмова пісня, написана Бартом Говардом, була представлена в 1954 році співачкою кабаре Фелісією Сандерс. Початковою назвою синглу була "In Other Words".
Популярність до нього прийшла, коли пісню заспівали на шоу Еда Саллівана в 1960 році. Трек став справжнім хітом в інструментальній версії диригента Лі Джо Харнелла.
Цікаво, що цей сингл був комерційним замовленням.
"Я завжди казав, що мені знадобилося 20 років, щоб зрозуміти, як написати пісню за 20 хвилин. Пісня просто вилетіла з мене", – згадував Говард в інтерв'ю The New York Times у 1988 році.
Chris Isaak – Wicked Game
Ця історія про одержиме кохання народилася після однієї вечірньої події, коли Крісу Ісааку зателефонувала знайома дівчина.
"Цю пісню я написав дуже пізно вночі, і вона була написана за короткий час, тому що я пам'ятаю, як мені зателефонувала дівчина і сказала: "Я хочу підійти та поговорити з тобою", а "поговорити" було евфемізмом. І я сказав: "Добре, приїжджай". І щойно я повісив трубку, то подумав: "От халепа. Я знаю, що з нею будуть проблеми. Вона завжди була проблемною", - розповів він в інтерв’ю Songfacts.
Не дочекавшись подружки, Ісаак сів писати "Wicked Game".
"І до того часу, коли вона прийшла, я вже написав пісню. І думаю, вона, мабуть, була засмучена, тому що я був більш схвильований піснею. Я такий: "Так, ти чудова, крихітко. Але послухай цю пісню!", – пригадує музикант.
Roxette – It Must Have Been Love
Пісня, яка вже понад 30 років звучить на радіо та в клубах, зародилася у 1987 році як різдвяний сингл. Сумний, бо про втрачене кохання, та все ж різдвяний.
Популярність до синглу прилетіла, коли він прозвучав у ромкомі "Красуня" з Річардом Гіром та Джулією Робертс.
Тоді ж автор пісні Пер Гокан Гессле змінив вступ і завершення It Must Have Been Love, а рядок "Це важкий різдвяний день" замінити на "Це важкий зимовий день".
Підписуйтесь на LIGA.Life в Facebook: тільки корисна інформація для українських родин