Розбомблені Буча та Харків. Як у Берліні показують війну в Україні через мистецтво
Алевтина Кахідзе, Влада Ралко, Ігор Гусєв, Антон Логов, Гамлет Зінківський, Kinder Album та інші митці в режимі реального часу документують війну в Україні. Їхні роботи увійшли в експозицію виставки "Захоплений будинок" (The Captured House).
Вперше її представили у берлінському артцентрі Alte Münze.
Назва виставки – посилання на однойменне оповідання аргентинського письменника Хуліо Кортасара. Невідоме зло поступово захоплює оселю головного героя твору. Зрештою чоловікові доводиться полишити місце, де він прожив усе життя.
За словами кураторки проєкту Каті Тейлор, головне завдання виставки – не лише поінформувати глядача, а занурити його в атмосферу, в якій сьогодні опинилися українці: "Тільки так можна відчути, що відбувається насправді й чому цю війну потрібно негайно зупинити".
Наприклад, роботи Антона Логова: "Росіянка прийшла в супермаркет за свіжим м'ясом" та "Загиблі українці лежать на вулицях розбомбленої Бучі".
В експозиції представлені картини, малюнки та фотографії, що є артхронікою війни в Україні. Так, ключовим образом твору "Колискова" харківської художниці Дар’ї Кольцової є керамічні "метричні книги смерті" у пам’ять про загиблих під час війни українців.
Виставку доповнюють репортажні кадри воєнних реалій. Київський журналіст Андрій Баштовий сфотографував 75-річну харків’янку Ларису Олександрівну біля знищеного фасаду її будинку в мікрорайоні Павлове Поле.
До проєкту також увійшли останні кадри Макса Левіна з евакуації Ірпеня. У березні фотограф трагічно загинув на Київщині.
Виставка працюватиме в артцентрі Alte Münze до 15 травня включно. Вхід вільний. Найближчим часом виставку також покажуть у Парижі, Римі та Амстердамі.