В Антарктиці біля станції українських полярників "Академік Вернадський" поповнення – з яєць вилупилися перші пінгвінята дженту, повідомили на сторінці Національного антарктичного наукового центру.

Один малюк народився на мисі Марина, поблизу станції, а другий з іншого боку – на мисі Пінгвін Поінт.

"Перший місяць дитинчата залишатимуться в гнізді: там їх будуть гріти, годувати та охороняти батьки. До речі, як і в ситуації з висиджуванням яєць, пара пінгвінів робить це за чергою. Доки хтось один сидить на гнізді, інший вирушає в океан полювати на криля, а через кілька днів вони змінюються", – йдеться в дописі.

Фото: Оксана Савенко
Фото: Оксана Савенко

Наразі пташенята вкриті сірим пушком.

За місяць вони почнуть линяти і ставати схожими на дорослих пінгвінів.

За темою: Чи можна гратися з пінгвінами і лащити тюленів в Антарктиді – пояснює НАНЦ

"А також полишатимуть гнізда та збиратимуться в "ясла". У цей час обоє батьків зможуть одночасно ходити в океан за крилем і продовжуватимуть годувати дітей. Цікаво, що вони безпомилково знаходять в "яслах" своїх "нащадків" і діляться їжею лише з ними", – розповіли в НАНЦ.

І вже після линьки пінгвінята вчитимуться плавати в океані та самостійно добувати їжу.

Найпоширенішим видом пінгвінів біля станції "Академік Вернадський" є субантарктичний пінгвін або дженту: влітку їх тут може бути до 4000, нагадують в НАНЦ.

"Цього року пінгвіни досить рано почали гніздувати біля станції. Перші яйця вони відклали на початку листопада, хоча раніше це відбувалося ближче до середини листопада. Тож відповідно й малята з'явилися раніше, ніж зазвичай. Приміром, торік перші пінгвіни вилупилися 19 грудня – якраз до Дня святого Миколая", – повідомили в дописі.

Зазначимо, в Антарктиці зараз триває літо.

Підписуйтесь на LIGA.Life в Facebook: тільки корисна інформація для українських родин