24% батьків у США приховували, що їхні діти хворі на Covid-19
Фото: Unsplash

У США 24% опитаних батьків зізналися, що не повідомляли нікому про те, що їхні діти хворіли на COVID-19, коли мали таку підозру або навіть підтверджений діагноз, пише Forbes із посиланням на дані дослідження.

Цікаво про здоровий спосіб життя на YouTube-каналі LIGA Life

Крім того, 21,1% респондентів дозволяли своїм дітям порушувати правила карантину чи ізоляції.

Таким чином більшість опитаних "реалізовували свою "особисту свободу" як батьки", зауважли дослідники. Так свою поведінку пояснили 52,4% батьків, які не повідомляли про те, що їхні діти хворіють; 36,5% тих, хто належним чином не ізолював своїх дітей та 47,8% тих, хто порушив правила карантину.

Серед інших причин: 44,4% не хотіли пропускати важливих подій; 42,9% хотіли відвідувати позакласні заняття; 42,9% не хотіли, щоб їхні діти пропустили школу, а 42,9% не вірили, що їхні діти справді хворіють на Covid-19.

Опитування також виявило, що 10,1% батьків брехали про те, що їхні діти вакциновані проти коронавірусу.

Водночас 12,2% батьків зробили навпаки, повідомивши іншим, що їхні діти не щеплені, хоча насправді вони отримали вакцину від COVID-19.

"Це свідчить про те, що соціальний тиск проти вакцинації в деяких містах був настільки сильним, що деяким батькам доводилося приховувати той факт, що їхні діти дотримувалися рекомендацій громадської охорони здоров’я", — йдеться у досліджені.

Зокрема, 9,7% стверджували, що їхні діти старші за свій вік, аби ті могли отримати вакцину.

"Батьки могли подумати, що вигадки про вік їхньої дитини — добре, оскільки це допоможе їм бути здоровими й захищеними від вірусу. Але вакцину не перевіряли на дітей молодшого віку, і невідомо, чи безпечна вона для людей цієї вікової категорії, чи ефективна вона для них", — зазначає старший автор дослідження Анжела Фагерлін.

Опитування показало, що майже п’ята частина батьків (19,4%) не тестували своїх дітей на Covid-19, хоча й думали, що їхні діти хворі на коронавірус.