Компанія DreamWorks оголосила дату виходу мультфільму "Шрек 5"
Кадр із мультфільму "Шрек"

Американська кіностудія DreamWorks Animation офіційно оголосила дату виходу мультфільму "Шрек 5". Реліз очікують 1 липня 2026 року. Про це компанія повідомила у соцмережі X. 

Підписуйтесь на корисний легкий контент в Instagram

До озвучування головних персонажів франшизи повернуться актори попередніх частин: Майкл Маєрс (Шрек), Кемерон Діаз (Фіона), Едді Мерфі (Віслюк). Їхня участь у роботі над мультфільмом "Шрек 5" вже підтверджена. Водночас, зазначає видання Variety, наразі невідомо, чи повернеться актор Антоніо Бандерас до виконання ролі Кота в чоботях. 

Наразі мультфільм уже у розробці. Його режисером є Волт Дорн, який був сценаристом і художником другої та третьої частин франшизи, а також керівником сюжету в четвертому фільмі "Шрек назавжди". В останньому Дорн також озвучував підступного ділка Румпельштільцхена, який перемістив головних героїв у альтернативні світи.

Співрежисером "Шрек 5" став Бред Ейблсон. Продюсерами п'ятої частини виступають Джина Шей та засновник студії Illumination Кріс Меледандрі, якому у 2018 році Universal Pictures доручила проконтролювати відродження студійних "Шрека" і "Кота в чоботях".

Наразі сюжет п’ятого фільму про велетня-людожера Шрека, його друга Віслюка та дружину Фіону не розкривають. Втім, відомо, що роботу над продовженням історії вже розпочали — про це в червні 2024-го у коментарі Variety розповів Едді Мерфі:

"Ми почали роботу кілька місяців тому. Я зробив це — я записав перший акт. Ми це робитимемо цього року й ми це завершимо".

Нагадаємо, що чотири частини франшизи "Шрек" виходили у період з 2001 до 2010 року. В основі оригінального сюжету — дитяча книга американського письменника та мультиплікатора Вільяма Стейга "Шрек!". 

Перший фільм "Шрек" вийшов у травні 2001 року і зібрав 484 млн доларів, тоді як бюджет становив 60 млн. Також він став першим повнометражним анімаційним фільмом, який здобув премію "Оскар".